Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Pozbądź się plam z psiego moczu, to łatwizna. Preparat masz pod ręką
Julia Bogucka
Julia Bogucka 06.02.2024 09:18

Pozbądź się plam z psiego moczu, to łatwizna. Preparat masz pod ręką

psi mocz
Jak pozbyć się plam psiego moczu, źródło: CanvaPro

To wielkie szczęście móc wychowywać ukochanego pieska od maleńkości. Trzeba jednak pamiętać, że w ten proces należy włożyć sporo czasu i energii. Na początku szczeniaki mogą być niezłymi urwisami i nieco uprzykrzać codzienne życie właścicieli. Wiemy jednak, jak poradzić się z jednym z problemów, z którym spotykają się opiekunowie młodych psów. Jak usunąć plamy z psiego moczu? To prostsze niż myślisz. Potrzebujesz produktów, których łączna cena nie przekracza 5 złotych.

Psie wypadki chodzą po ludziach. Pupilom zdarza się popuszczać

Przybycie szczeniaka do naszego domu wiąże się często z wielką radością. Mały piesek uroczo drepczący po pomieszczeniach i raczący nas cichym poszczekiwaniem automatycznie wywołuje na twarzach uśmiech. Zanim jednak zdecydujemy się na przyjęcie zwierzęcia do swojej rodziny, warto przygotować się również na ciemne strony jego wychowania. Szczeniaki mogą być prawdziwymi rozrabiakami, które chętnie złapią właściciela za nogawkę albo zdecydują się zjeść jego ulubiony kapeć.

Innym elementem psiego jestestwa, który potrafi spędzać sen z powiek ich opiekunów, jest niekontrolowane oddawanie moczu. Jest to naturalny stan rzeczy w przypadku szczeniaków, które nie zostały jeszcze nauczone, że od czynności fizjologicznych jest spacer, a mata rozłożona w łazience nie jest kuwetą. Inkontynencja moczu to również problem, z jakim mierzą się dorosłe psy, głównie seniorzy, czego przyczyną są problemy neurologiczne, choroby narządów wewnętrznych czy schorzenia stawów. Należy podkreślić, że każdą z tych zmian chorobowych należy skonsultować z lekarzem weterynarii, a nie usprawiedliwiać wiekiem pupila.

Efekty nietrzymania moczu mogą być problematyczne, ponieważ plamy psiego moczu wydzielają bardzo nieprzyjemny zapach. Jak się ich pozbyć? Przedstawiamy sprawdzone sposoby na każdą kieszeń.

Znaleźli kota z chipem, to, co usłyszeli po wybraniu numeru, sprawiło, że zaniemówili. "Nasze serca pękły" Wystawiła przed domem tabliczkę, chodziło o smutnego kundelka. Teraz nie może się opędzić od sąsiadów

Jak usunąć zapach psiego moczu z dywanu?

Nie trzeba wydawać olbrzymich pieniędzy, aby poradzić sobie z kłopotem w postaci plam z psiego moczu. Istnieje kilka domowych rozwiązań, dzięki którym w łatwy i tani sposób pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu z naszego dywanu, koca czy obicia sofy. 

Pierwszym krokiem, który należy wykonać, jest dokładne osuszenie plamy i usunięcie maksymalnej ilości płynu, który wsiąknął w materiał. Bardzo przydatnym połączeniem wykorzystywanym do wielu problematycznych zabrudzeń w domach jest soda oczyszczona oraz ocet. Możesz śmiało wylać odrobinę kwaśnej cieczy na materiał, a następnie posypać ją proszkiem. Reakcja chemiczna, która wtedy zajdzie, ma dużą szansę na wybawienie plamy i usunięcie przykrego zapachu. Po kilku minutach zetrzyj dokładnie mieszankę i/lub odkurz fragment.

Te sposoby pomogą ci pozbyć się zapachu psiego moczu

Innym połączeniem wartym rozważenia jest woda utleniona oraz kwasek cytrynowy. Ten sposób będzie bezpieczny dla wyjątkowo delikatnych tkanin, które zostały w niechlubny sposób potraktowanego przez naszego psa. Aby przygotować środek skuteczny w walce z plamą i brzydkim zapachem, połącz ze sobą pół szklanki wody utlenionej, dwie łyżeczki kwasku cytrynowego, możesz dodać również drugie tyle sody oczyszczonej i odrobinę mydła.

Taką mieszanką potraktuj trudną do usunięcia plamę, delikatnie przecierając ją nasączoną ściereczką. Już po kilku ruchach powinieneś zauważyć, że wszelkie ślady po psim moczu znikają. Te triki kosztują bardzo małe pieniądze, a składniki, których użyjesz, prawdopodobnie masz już w swoim domu. 

boxer-1562522_1280.jpg
Jak usunąć plamę z psiego moczu? źródło: pixabay/heathergunn

Źródło: buzz.gazeta.pl

Tagi: pies porady