Swiatzwierzat.pl
Kot canva PRO

fot. Oleg, canva.com, tiktok.com/@maurita.bo

„Połóż lód na kota i zobacz jego reakcję". Nowy trend na TikToku szkodzi zwierzętom, specjaliści ostrzegają

29 Lipca 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Co jakiś czas w sieci pojawiają się kolejne trendy, w których głównymi bohaterami są zwierzęta. Tym razem użytkownicy TikToka zwrócili uwagę na zabawną reakcję kotów, gdy położy się na nich... kostkę lodu! Behawiorysta postanowił jednak zabrać głos. Okazało się, że przez niewinną zabawę cierpią zwierzęta.

„Połóż lód na kota i zobacz jego reakcję" - głoszą instrukcje zawarte w najnowszym trendzie. Nie każdy jednak wie, że nasz kot może przez "zabawę" ucierpieć. Nasze działania nie pozostają mu bowiem obojętne.

Nowy trend w sieci?

Media regularnie ostrzegają internautów przed kolejnymi trendami, które odbijają się na zdrowiu naszym, dzieci czy zwierząt. Użytkownicy sieci często zapominają o zdrowym rozsądku i idąc przykładem innych, powielają szkodliwe schematy. W ostatnim czasie właściciele kotów dołączają do wyzwania nazwanego "#icecubecat".

Na czym dokładnie polega nowy trend? Wydaje się on bardzo prosty i nieszkodliwy. Użytkownicy kładą kostkę lodu na swoim kocie i czekają na jego reakcje. Zwierzę w odpowiedzi ma natychmiast przymykać oczy i sprawiać wrażenie sennego. Jednak według specjalistów nie należy tego sprawdzać.

Kotek

Kociątko zamknięte w mieszkaniu bez wody i karmy. Ratownikom puściły nerwy: "Gdzie empatia?"

CZYTAJ DALEJ

Behawiorysta ostrzega właścicieli kotów

Claire Haynes to doświadczona behawiorystka, której zdaniem trend zapoczątkowany na TikToku może mieć negatywny wpływ na zwierzę.

- Obowiązkiem opiekunów jest stworzenie bezpiecznego i kochającego środowiska. Dlatego też należy brać pod uwagę to, w jaki sposób nasze działania mogą wpływać na dobrostan zwierzęcia. Nowy trend może wydawać się zabawny i niewinny, a kostki lodu położone na głowie czy ciele kota miłym uczuciem, w rzeczywistości jednak większość z nich odczuwa niepokój, dezorientację i dyskomfort - ostrzegła.

Powyższe słowa warto sobie wziąć do serca. Dobro naszego zwierzęcia jest priorytetem i nie powinniśmy naruszać go dla odrobiny dobrej zabawy. Lepiej posłuchać specjalistów i zrezygnować z wykonywania tego trendu.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: koty.pl

Tagi:

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Pielęgniarka przygarnia kotkę z ulicy. Wkrótce z brzydkiego kaczątka zmienia się w księżniczkę

Czytaj więcej >

Koty

Katowice: Spod gruzów wyciągnięto Milusia. Nadal poszukiwany jest jeden kot i pies

Czytaj więcej >

Koty

Nowy trend weselny. Rzucają kotami zamiast bukietem. Będzie rządzić w 2023 roku?

Czytaj więcej >

Koty

Pokazała rodzinną pamiątkę. Wzruszające, czyje zdjęcia znalazła w medalionie babci

Czytaj więcej >

Koty

Czy koty mogą jeść z jednej miski? Zasada, której nie należy łamać

Czytaj więcej >

Koty

Kot dostał obsesji na punkcie mikrofalówki. Nie skończyło się na blokadzie dla dzieci

Czytaj więcej >