Swiatzwierzat.pl
Kojot

facebook/Massachusetts State Police

Policjant myślał, że ratuje rannego szczeniaka. Prawda o zwierzęciu go poraziła

12 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Funkcjonariusz Carlo Mastromattei otrzymał zgłoszenie o rannym szczeniaku na ruchliwej jezdni. Po dotarciu na miejsce para policjant zdał sobie sprawę, że ma do czynienia z zupełnie innym stworzeniem.

Niezależnie od obowiązków służbowych każdy szanujący się policjant niesie pomoc wszystkim tym, którzy znajdą się w potrzebie. Nie ma znaczenia, czy zgłoszenie tyczy się ludzi, czy zwierząt, czego przykładem jest nagła interwencja w pobliżu Suffolk Downs w stanie Massachusetts.

Myśleli, że znaleźli małego psa. Dopiero potem odkryli, co to za zwierzę

Policjant Carlo Mastromattei zareagował na wezwanie dotyczące bezpańskiego i rannego psa. Późną porą udał się we wskazane miejsce i faktycznie znalazł małe czworonożne stworzenie, które nie było w stanie podnieść się o własnych siłach. Nigdzie nie było widać jego matki.

Kojot

Funkcjonariusz był gotowy udzielić pomocy pieskowi, ale szkopuł tkwił jednak w tym, że znalezione stworzenie wcale nie było przedstawicielem gatunku Canis familiaris, a jego bliskim krewnym. Okazało się bowiem, że ratunku potrzebował mały kojot.

Znęcanie nad psem

Bestialskie zachowanie w Sosnowcu. Wyrzucili psa z pomostu do wody, wszystko się nagrało

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna próbował skontaktować się z lokalnymi organizacjami pro-zwierzęcymi, wiedząc, że nie może zostawić rannego zwierzęcia na skraju drogi. Niestety, o tej porze nikt nie odbierał. Zadzwonił więc do Lisy Cutting, założycielki fundacji Ocean View, zajmującej się ratowaniem i adopcją psów.

Jak dowiadujemy się z relacji opublikowanej na stronie stanowej policji, kobieta przybyła na miejsce zdarzenia i pomogła zabezpieczyć kojota, umieszczając go w skrzyni. Następnie, wykraczając poza swoje obowiązki, funkcjonariusz Mastromattei zabrał zwierzę do domu, aby zająć się nim wraz ze swoją dziewczyną AnnBeth.

Mały kojot znalazł przyjaciela, kiedy najbardziej tego potrzebował

Mały kojot spędził pierwszą noc w domu policjanta, a nazajutrz przetransportowano go do ośrodka Tufts Wildlife w North Grafton. Policjanci zapewnili, że zwierzak zostanie oddany w ręce specjalisty od dzikiej przyrody w Berkshires, który zajmie się jego rehabilitacją i przystosuje do życia na wolności, gdzie ostatecznie powróci, aby dalej żyć.

- Departament składa szczere podziękowania funkcjonariuszowi Mastromattei, jego dziewczynie, hodowcom z Ocean View i Tufts za ich pełną współczucia opiekę nad tym pięknym stworzeniem – napisano na Facebooku.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Źródło: Massachusetts State Police

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

"Ropuchodzilla" schwytana w Australii. Ważące 2,7 kg monstrum zostało uśpione

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

W środku nocy psy zaczynają szczekać jak oszalałe. Na posesję wtargnął niebezpieczny intruz

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nietoperze tylko czekają na ich nieuwagę. Fotopułapka przyłapała "wampiry" podczas łowów

Czytaj więcej >
dziki, fot. unsplash.com/Rosie Sun, TOMASZ RADZIK/East News

Inne zwierzęta

Wychodzą w nocy i sieją spustoszenie. Leśnicy pokazali opłakane skutki nocnego żerowania dzików

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Otwarte Klatki pokazały celebrytom nagranie z polskich ferm futrzarskich. Ich reakcje mówią wiele

Czytaj więcej >