Swiatzwierzat.pl
policja

pixabay.com

Policjant uratował psa z płonącego budynku. Właścicielki nie było w domu

24 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej wykazał się olbrzymim heroizmem. W dniu wolnym udało mu się uratować psa z płonącego budynku. Właścicielki nie było akurat w domu, kto wie, co mogłoby się wydarzyć, gdyby nie dzielnicowy.

Dzielnicowy w czasie wolnym wykazał się wielką odwagą. Widząc dym wydobywający się z budynku szybko sprawdził, czy wszystko w porządku. Okazało się, że dzięki czujności uratował psa, który był sam w płonącym pomieszczeniu.

Pies uratowany z pożaru

Właścicielka psa była w pracy, gdy na terenie jej posesji rozegrał się dramat. Na szczęście w pobliżu przebywał akurat starszy aspirant Artur Jarząbek, dzielnicowy w Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej.

Gdy w swoim dniu wolnym na terenie jednej z posesji w miejscowości Jaszczów Kolonia, gmina Milejów zobaczył dym płynący z budynku gospodarczego, natychmiast ruszył do akcji. Dzięki szybkiemu działaniu udało się uniknąć tragedii.

Policjant od razu zadzwonił po straż pożarną, a także powiadomił właścicielkę zwierzęcia, której akurat nie było w domu. Szybko i bez wahania wszedł do płonącego budynku, by wyprowadzić z niego znajdującego się tam psa.

Na miejscu zjawiły się aż 4 zastępy straży pożarnej. Okazało się, że pożar najprawdopodobniej wybuchł przez piec centralnego ogrzewania.

Spaleniu uległa część stropu drewnianego, dachu oraz instalacji elektrycznej w pomieszczeniu. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji policjanta i strażaków nie doszło do poważniejszych strat. Pies również wyszedł z pożaru cały i zdrowy.

Policjanci w komunikacie na swojej stronie apelują o ostrożność w użytkowaniu urządzeń grzewczych. Pożary wybuchające z powodu instalacji elektrycznych niestety nie należą do rzadkości. 

źródło: policja.pl

Podobne artykuły

Świeczka

Aktualności

Nie żyje Magdalena Wojciechowska

Czytaj więcej >

Aktualności

Helena R., prezes towarzystwa INNI, skazana za znęcanie się nad zwierzętami. Zapadł wyrok sądu

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
policja.pl

Aktualności

Psia buda miała posłużyć im za skrytkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Czytaj więcej >
https://www.gov.pl/web/kppsp-strzelce-krajenskie/niebezpieczny-pozar-butli-z-gazem-w-strzelcach-krajenskich

Aktualności

Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich. Strażak uratował psa

Czytaj więcej >
policja.pl

Aktualności

Makabryczne odkrycie na plaży. Pies przywiązany do drewnianego pala

Czytaj więcej >