policja
Źródło: pixabay.com

Policjant uratował psa z płonącego budynku. Właścicielki nie było w domu

24 Stycznia 2021

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej wykazał się olbrzymim heroizmem. W dniu wolnym udało mu się uratować psa z płonącego budynku. Właścicielki nie było akurat w domu, kto wie, co mogłoby się wydarzyć, gdyby nie dzielnicowy.

Dzielnicowy w czasie wolnym wykazał się wielką odwagą. Widząc dym wydobywający się z budynku szybko sprawdził, czy wszystko w porządku. Okazało się, że dzięki czujności uratował psa, który był sam w płonącym pomieszczeniu.

Pies uratowany z pożaru

Właścicielka psa była w pracy, gdy na terenie jej posesji rozegrał się dramat. Na szczęście w pobliżu przebywał akurat starszy aspirant Artur Jarząbek, dzielnicowy w Komendzie Powiatowej Policji w Łęcznej.

Gdy w swoim dniu wolnym na terenie jednej z posesji w miejscowości Jaszczów Kolonia, gmina Milejów zobaczył dym płynący z budynku gospodarczego, natychmiast ruszył do akcji. Dzięki szybkiemu działaniu udało się uniknąć tragedii.

Policjant od razu zadzwonił po straż pożarną, a także powiadomił właścicielkę zwierzęcia, której akurat nie było w domu. Szybko i bez wahania wszedł do płonącego budynku, by wyprowadzić z niego znajdującego się tam psa.

Na miejscu zjawiły się aż 4 zastępy straży pożarnej. Okazało się, że pożar najprawdopodobniej wybuchł przez piec centralnego ogrzewania.

Szczeniak przeciskał się przez siatkę, by dosięgnąć mężczyzny. Miał mu do przekazania ważną wiadomośćSzczeniak przeciskał się przez siatkę, by dosięgnąć mężczyzny. Miał mu do przekazania ważną wiadomośćCzytaj dalej

Spaleniu uległa część stropu drewnianego, dachu oraz instalacji elektrycznej w pomieszczeniu. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji policjanta i strażaków nie doszło do poważniejszych strat. Pies również wyszedł z pożaru cały i zdrowy.

Policjanci w komunikacie na swojej stronie apelują o ostrożność w użytkowaniu urządzeń grzewczych. Pożary wybuchające z powodu instalacji elektrycznych niestety nie należą do rzadkości.

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: policja.pl

Następny artykuł