Swiatzwierzat.pl
Sarasota Police Department

FB/Sarasota Police Department

Policja wybiła szybę w samochodzie. W środku był pies

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Pozostawienie psa czy kota w pojeździe, podczas gdy my idziemy na zakupy, nigdy nie jest dobrym pomysłem. Latem samochody szybko się nagrzewają, a temperatura w środku jest wręcz zatrważająca. Zwierzaki szukają schronienia na ziemi auta, w końcu jest tam najchłodniej. Takie sytuacje są bardzo niebezpieczne. Zwierzę walczy o każdy oddech, może zginąć.

Niektórzy właściciele pozostawiają zwierzakom uchylone okna, próbując zapewnić im dostęp powietrza. Niestety, tego powietrza często jest za mało. Psy czy koty gotują się w samochodzie...

Policja wybiła szybę

Według danych PETA w ubiegłym roku zmarło 31 psów, które zostały pozostawione w nagrzanym aucie. Aby nie dopuścić do takich sytuacji, coraz więcej osób reaguje, dzwoniąc po policję lub samodzielnie wybijając szyby.

Niedawno zgłoszenie o pozostawionym zwierzaku otrzymała policja z Sarasoty. Mundurowi od razu przyjechali na miejsce, zauważyli, że zwierzak ledwo dyszy. Policjant postanowił wybić szybę w aucie. Należało działać szybko, tak aby pies nie dostał udaru cieplnego.

maltanczyk

Oszuści wyłudzają pieniądze "na maltańczyki"

CZYTAJ DALEJ
Zwierzak został zabrany z samochodu, policjanci opisali go jako "zabawnego". Na szczęście psu nic się nie stało, choć w środku było ponad 45 stopni Celsjusza.

Policjantom udało się odnaleźć właściciela, który powiedział, że zostawił uruchomiony pojazd. Ciekawe zatem, dlaczego gdy zebrali się świadkowie i przyjechała policja, pies ledwo żył, chowając się na ziemi?

- Proszę nie zostawiajcie psów w nagrzanych autach. Zawsze pamiętajcie, aby dbać o zwierzęta, dzieci, osoby starsze - napisali policjanci.

Zobacz wideo:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >