Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Policja wybiła szybę w samochodzie. W środku był pies
Monika Krupska
Monika Krupska 18.05.2021 02:00

Policja wybiła szybę w samochodzie. W środku był pies

samochod
FB/Sarasota Police Department

Pozostawienie psa czy kota w pojeździe, podczas gdy my idziemy na zakupy, nigdy nie jest dobrym pomysłem. Latem samochody szybko się nagrzewają, a temperatura w środku jest wręcz zatrważająca. Zwierzaki szukają schronienia na ziemi auta, w końcu jest tam najchłodniej. Takie sytuacje są bardzo niebezpieczne. Zwierzę walczy o każdy oddech, może zginąć.

Niektórzy właściciele pozostawiają zwierzakom uchylone okna, próbując zapewnić im dostęp powietrza. Niestety, tego powietrza często jest za mało. Psy czy koty gotują się w samochodzie...

Policja wybiła szybę

Według danych PETA w ubiegłym roku zmarło 31 psów, które zostały pozostawione w nagrzanym aucie. Aby nie dopuścić do takich sytuacji, coraz więcej osób reaguje, dzwoniąc po policję lub samodzielnie wybijając szyby.

Niedawno zgłoszenie o pozostawionym zwierzaku otrzymała policja z Sarasoty. Mundurowi od razu przyjechali na miejsce, zauważyli, że zwierzak ledwo dyszy. Policjant postanowił wybić szybę w aucie. Należało działać szybko, tak aby pies nie dostał udaru cieplnego.

Zwierzak został zabrany z samochodu, policjanci opisali go jako "zabawnego". Na szczęście psu nic się nie stało, choć w środku było ponad 45 stopni Celsjusza.

Policjantom udało się odnaleźć właściciela, który powiedział, że zostawił uruchomiony pojazd. Ciekawe zatem, dlaczego gdy zebrali się świadkowie i przyjechała policja, pies ledwo żył, chowając się na ziemi?

- Proszę nie zostawiajcie psów w nagrzanych autach. Zawsze pamiętajcie, aby dbać o zwierzęta, dzieci, osoby starsze - napisali policjanci.

Zobacz wideo:

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=340467871090169

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: Pies