Swiatzwierzat.pl
Sarasota Police Department

FB/Sarasota Police Department

Policja wybiła szybę w samochodzie. W środku był pies

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Pozostawienie psa czy kota w pojeździe, podczas gdy my idziemy na zakupy, nigdy nie jest dobrym pomysłem. Latem samochody szybko się nagrzewają, a temperatura w środku jest wręcz zatrważająca. Zwierzaki szukają schronienia na ziemi auta, w końcu jest tam najchłodniej. Takie sytuacje są bardzo niebezpieczne. Zwierzę walczy o każdy oddech, może zginąć.

Niektórzy właściciele pozostawiają zwierzakom uchylone okna, próbując zapewnić im dostęp powietrza. Niestety, tego powietrza często jest za mało. Psy czy koty gotują się w samochodzie...

Policja wybiła szybę

Według danych PETA w ubiegłym roku zmarło 31 psów, które zostały pozostawione w nagrzanym aucie. Aby nie dopuścić do takich sytuacji, coraz więcej osób reaguje, dzwoniąc po policję lub samodzielnie wybijając szyby.

Niedawno zgłoszenie o pozostawionym zwierzaku otrzymała policja z Sarasoty. Mundurowi od razu przyjechali na miejsce, zauważyli, że zwierzak ledwo dyszy. Policjant postanowił wybić szybę w aucie. Należało działać szybko, tak aby pies nie dostał udaru cieplnego.

maltanczyk

Oszuści wyłudzają pieniądze "na maltańczyki"

CZYTAJ DALEJ
Zwierzak został zabrany z samochodu, policjanci opisali go jako "zabawnego". Na szczęście psu nic się nie stało, choć w środku było ponad 45 stopni Celsjusza.

Policjantom udało się odnaleźć właściciela, który powiedział, że zostawił uruchomiony pojazd. Ciekawe zatem, dlaczego gdy zebrali się świadkowie i przyjechała policja, pies ledwo żył, chowając się na ziemi?

- Proszę nie zostawiajcie psów w nagrzanych autach. Zawsze pamiętajcie, aby dbać o zwierzęta, dzieci, osoby starsze - napisali policjanci.

Zobacz wideo:


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >