Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Polecieli na rajskie wakacje, ale czuli się zagubieni. Wszystko zmienił jeden gest życzliwości
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 26.08.2023 16:51

Polecieli na rajskie wakacje, ale czuli się zagubieni. Wszystko zmienił jeden gest życzliwości

Pies wzbogacił ich wakacje o niezapomniane wspomnienia
Pies wzbogacił ich wakacje o niezapomniane wspomnienia, źródło: pixabay/LuidmilaKot, tiktok/notalabamahannah

Pewna rodzina postanowiła spełnić swoje podróżnicze marzenie i wspólnie wybrać się na wyspy we wschodniej części archipelagu Bahamów. Meldując się w wynajętej kwaterze, nawet przez myśl im nie przeszło, że główną atrakcją ich wakacji stanie się pewien wyjątkowy czworonóg. Starszy kundelek nazywany Żołnierz postawił sobie za cel uszczęśliwienie urlopowiczów i tym samym sprawił, że wyjazd na wyspę położoną na Oceanie Atlantyckim stał się niezapomnianym wspomnieniem. 

Polecieli na wakacje w tropiki. Jedno przypadkowe spotkanie sprawia, że ich podróż staje się niezapomniana

Komu nie marzy się błogie lenistwo na plaży wśród odgłosów szum fal? Już na samą myśl o wakacjach na piaszczystych terenach do głowy napływają nam myśli o idealnym relaksie z dala od codziennych obowiązków i kapryśnej pogody. Fantazję o ucieczce w tropiki postanowiła zrealizować Hannah Brown wraz ze swoimi bliskimi. Na cel swojej podróży wybrała wyspy Turks i Caicos, znajdujące się nieopodal Dominikany i Kuby.

Naturalne bogactwo obszaru otoczonego rafą koralową to krystalicznie czysta woda oraz białe plaże z drobnym piaskiem. Jednocześnie wymieniając zalety tej odległej i kojącej zmysły lokalizacji, nie można nie wspomnieć o miejscowych i ich przyjaznym nastawieniu względem turystów. Jeden z członków lokalnej społeczności dosłownie zawrócił rodzinie w głowie. 

Dopiero co zaczynał swoje życie. Turyści zamęczyli małego delfinka, każdy chciał mieć z nim zdjęcie

Pies codziennie prowadzi turystów na plażę

Brownowie wybrali zakwaterowanie w dawnej latarni morskiej, która została dostosowana do potrzeb urlopowiczów. Nie wiedzieli oni jednak, że po przybyciu na miejsce będą mieli możliwość skorzystania z sekretnej atrakcji. Mowa o usługach psa imieniem Soldier (pl. Żołnierz), który należał do właścicieli kompleksu wypoczynkowego. Pupil w sędziwym wieku jest już niewidomy i głuchy, ale to w żaden sposób nie wpływa na jego zadowolenie z życia. Do pełni szczęścia wystarcza mu kąpiel w ciepłej wodzie i towarzystwo turystów, z którymi wspólnie spędza czas w ciągu dnia.

Żołnierz spisał się perfekcyjnie w roli prywatnego przewodnika turystycznego po lokalnych plażach i samą swoją obecnością zapewnił rodzinie Brownów wspaniały odpoczynek.

@notalabamahannah We get so scared that Soldier is going to fall off the front walkway every single time #airbnb #vacation ♬ Brown Eyed Girl - Van Morrison

Żołnierz rozsławił kwaterę swoich właścicieli na cały świat

Z uwagi na rosnące zainteresowanie stanem zdrowia zwierzaka, Hannah zapewniła, że psiak ma się świetnie pomimo niepełnosprawności ograniczającej pewne aspekty jego życia. Chociaż zwierzak nie widzi, doskonały węch pozwala mu zawsze odnaleźć właściwą ścieżkę prowadzącą nad wodę oraz drogę powrotną do domu.

Niewątpliwie ekskluzywne wakacje na Turks i Caicos to marzenie niejednego podróżnika, a zwłaszcza osób kochających dziką przyrodę i zwierzęta. Sądząc po liczbie wyświetleń filmu na TikToku, opiekunowie Żołnierza będą mieli ręce pełne roboty, kiedy turyści z najdalszych zakątków świata zaczną zjeżdżać się na piękne wyspy ukryte przed światem. Wiele z nich na pewno powita uroczego czworonoga z otwartymi rękoma.

Źródło: tiktok

Tagi: Pies Morze