Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Kilkadziesiąt żab zaskoczyło kobietę w toalecie. "Dzika przyroda przejmuje kontrolę"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 15.01.2023 14:18

Kilkadziesiąt żab zaskoczyło kobietę w toalecie. "Dzika przyroda przejmuje kontrolę"

Kilkadziesiąt żab zaskoczyło kobietę w toalecie. Dzika przyroda przejmuje kontrolę
instagram/captain_memealot

Pewna Australijka zamieściła w sieci nagranie, na którym pokazała, jaki widok czekał na nią po podniesieniu deski sedesowej w toalecie. Niewątpliwie kilkusekundowy film wprawia w osłupienie, zwłaszcza osoby cierpiące na batrachofobię - lęk przed żabami. Kilkadziesiąt zielonych żyjątek zaanektowało ubikację. Na tym ich historia się nie kończy.

Kimberly Bulmer Jobe to podróżniczka z Melbourne, która wybrała się na kamping w Outback, wyjątkowo słabo zaludniony obszar na granicy stanów Australia Zachodnia, Australia Południowa, Queensland i Nowa Południowa Walia oraz Terytorium Północnego. Dziewczyna dokumentuje swoje przygody za pośrednictwem konta na TikToku. Jednak nie spodziewała się, że gdy będzie chciała skorzystać z toalety i podniesie deskę od muszli klozetowej, dojrzy kilkadziesiąt jasnozielonych żab wpatrujących się prosto w nią.

Kilkadziesiąt żab w toalecie. "Uratowałam 37"

Na szczęście Kimberly Bulmer Jobe zdecydowanie nie zalicza się do osób, które dotknęła batrachofobia. W innym wypadku zapewne uciekłaby z głośnym piskiem z przyczepy kempingowej, gdzie pieprz rośnie. Skoro widok kilkudziesięciu żab w muszli klozetowej nie zrobił na niej większego wrażenia, postanowiła, że nagra je i udostępni w sieci.

e462f75a8ff9bc15ec5b56c3da66f40c
TikTok/kimberleybulmerjobe

Materiał wideo z jasnozielonymi płazami w roli głównej szybko okazał się hitem w sieci. Internauci byli w ciężkim szoku i nie mogli uwierzyć, że żaby naprawdę pojawiły się w takim miejscu. Niektórzy wydawali się nawet oburzeni przyjaznym traktowaniem ich przez turystkę z Australii, która bez zawahania wkładała dłonie do środka klozetu. Zdecydowana większość komentujących zgodnie stwierdziła, że w takiej sytuacji na pewno nie zachowałaby tak dużego spokoju, jak Kimberly:

- Nie ma takiej sumy pieniędzy, która zmusiłaby mnie do dotknięcia tej deski klozetowej;

- Nigdy nie odwiedzę Australii;

- Mój najgorszy koszmar właśnie się spełnił.

- Dlaczego dotykasz je gołymi rękami!? - pytali z niedowierzaniem w komentarzach.

@kimberleybulmerjobe don’t mind nans feet #fyp #australia #outback #frogs #nt ♬ Miss You (Sped Up Version) - _

Australijka zaprzyjaźniła się z uratowanymi żabami

Jeśli myśleliście, że to koniec historii Kimberly i żab, nic bardziej mylnego. W kolejnych nagraniach kobieta pokazała, że na dobre zakolegowała się z zielonymi kumkającymi istotami. Na innym filmiku zdradziła, że niektóre osobniki zostały uśmiercone przez ekipę sprzątającą w wyniku potraktowania ich środkami do czyszczenia WC, lecz pozostałym pozwoliła pozostać w łazience w przyczepie kempingowej przez cały swój pobyt. Dodatkowo wyjaśniła, że ​​toaleta była ich jedynym źródłem wody i służyła jako schronienie przed drapieżnikami, takimi jak węże.

@kimberleybulmerjobe good old days #fyp #australia #outback #nt #frog ♬ Down Under (feat. Colin Hay) - Luude

Najprawdopodobniej żaby, które zamieszkały tymczasowo pod prysznicem kempingowym kobiety to australorzekotki szmaragdowe - przedstawiciele największych bezogonowców, które można spotkać na tamtejszych terenach. Nie mają problemu z przystosowaniem się do życia w sąsiedztwie ludzi, a nawet są przez nich hodowane również na innych kontynentach.

Co ciekawe, wydzielina, którą wytwarza ich skóra, jest używana w farmacji, ma bowiem właściwości antyseptyczne i antywirusowe. Zważywszy na liczną populację australorzekotek, nie ma powodów do niepokoju o ich dalsze losy, obowiązujące tam prawo obejmuje je ochroną.

@kimberleybulmerjobe jokes #fyp #australia #outback #nt #frog ♬ Oh No - Kreepa

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie - Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy! KLIKNIJ TUTAJ.

źródło: news.com.au

Tagi: żaby Nagranie