Swiatzwierzat.pl
Kotek w drzewie

youtube/ViralHog

Podczas spaceru z psami usłyszała rozpaczliwe miauczenie. Odgłosy doprowadziło ją do starego drzewa

11 Listopada 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Pewna mieszkanka Stanów Zjednoczonych udała się na spacer z psami do lasu, jak z resztą często miała w zwyczaju. Tym razem zdarzyło się coś, czego nie mogła wcześniej przewidzieć. Podczas przechadzki usłyszała rozpaczliwe miauczenie, które dochodziło ze starego, suchego pniaka. Maleństwo ze strachu cofało się w głąb drzewa.

Leśne ścieżki to wymarzone miejsce na długie spacery z psem. Musimy jednak mieć na uwadze poszanowanie żyjącej w nim fauny i flory, a także uwzględnić obecność innych zwierzaków i miłośników przebywania na łonie natury. Jesteśmy przekonani, że takiego obrotu spraw kobieta spacerująca po Deer Park w Waszyngtonie z psami, nigdy się nie spodziewała.

Usłyszała dziwny dźwięk dochodzący z pniaka

Właścicielka psów usłyszała rozpaczliwe miauczenie kociaka w lesie i czym prędzej udała się w kierunku pozostałości po drzewie, z której dochodziły tajemnicze odgłosy. Gdy zbliżyła się wystarczająco blisko do pniaka, udało jej się dostrzec, że w jego głębi iskrzy się para oczu. Pomocy potrzebowała pewna mała istotka, która na dobre utknęła w pniu drzewa.

kot

Kobieta rozpoczęła próbę wydobycia kociaka z pułapki. Musiała upłynąć chwila, aż rękami udało jej się rozkruszyć pień na tyle, by móc dostać się do zwierzaka w potrzasku. Jednak po kilku minutach w końcu wyciągnęła go z drzewa.

Jeż

Jak wygląda kąpiel jeża pigmejskiego? Urocze nagranie podbija Internet

CZYTAJ DALEJ

Akcja ratunkowa zakończyła się powodzeniem

Kobieta nagrała i udostępniła w sieci nagranie ukazujące postępy w próbie dotarcia do uwięzionego kotka, Stamtąd wiemy także, że gdy wyciągnęła go na zewnątrz, zabrała go ze sobą, aby upewnić się, że wszystko z nim w porządku. Można się domyślać, że malec był mocno przestraszony.

kot

Na szczęście trafił na osobę, która nie przeszła obojętnie obok jego wołania o pomoc. Później ratowniczka zwierząt zorientowała się, że w lesie są jeszcze inni członkowie rodziny młodego. Uratowała też kotkę i drugiego kociaka. W drodze do samochodu wszystkie mruczki znalazły ciepłe miejsce pod jej kurtką, gdzie po chwili zaczęły mruczeć w podzięce za uratowanie życia.

kot

Gdy wspólnie wrócili do domu, kobieta nakarmiła maluchy mlekiem z butelki i zawinęła ciepłym kocem, by mógł poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Zdecydowanie potrzebowały tego po dniu pełnym przygód. Trzeba przyznać, że kocię uratowane jako pierwsze jest naprawdę uroczym buraskiem. Ma piękne hipnotyzujące oczy, w których można się zakochać bez pamięci.

kot

Wszystko wskazuje na to, że w ten sposób kotek znalazł nowy dom. Dzięki pomocy wędrującej po lesie kobiety, los się do niego uśmiechnął.

kot
.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Tanya Kusova

Najdłużej żyjące zwierzęta domowe. Niektóre z nich mogą towarzyszyć nam nawet 20 lat

Wszyscy właściciele zwierząt domowych chcą, aby ich pupile towarzyszyły im jak najdłużej. Zastanawialiście się kiedyś, które stworzenia słyną z długowieczności i ile przeżyli rekordziści ze swoich gatunków? Przedstawiamy zestawienie najdłużej żyjących zwierzątek domowych. Niektóre pozycje mogą Was zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: youtube/ViralHog

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Koty

Czy kot lubi, gdy mówisz do niego jak do dziecka? Badanie wiele wyjaśnia

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego kot chodzi za mną do toalety? Powód ważniejszy niż sądzisz

Czytaj więcej >

Koty

Jak rozpoznać i jak leczyć koci trądzik? Poznaj szczegóły

Czytaj więcej >

Koty

Jaki żwirek można spuszczać w toalecie? Łatwo o błąd

Czytaj więcej >

Koty

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Czy koty wyczuwają depresję?

Czytaj więcej >

Koty

Kot do mnie mruga - czy to powód do niepokoju? Będziesz zaskoczony

Czytaj więcej >