Pitbull
Źródło: b/60

Zauważyła skulonego pitbulla na ławce. Prawda ją przeraziła, konieczna była pomoc

26 Października 2020

Pitbull siedział skulony na ławce i nie mógł się ruszyć. Psy rzadko wskakują na wysokie rzeczy, stąd zwierzę zaciekawiło jedną z przechodzących kobiet. Mało tego, psiak nie ruszał się, wręcz wyglądał na sparaliżowanego. Kiedy kobieta poznała prawdę, nie mogła w nią uwierzyć. Suczka została porzucona przez właścicieli, którzy przywiązali ją do ławki!

Suczka pitbulla nie tylko nie mogła się ruszyć, ponieważ była przywiązana, ale i była niewidoma. Zwierzę bardzo się bało wykonać każdy krok. Nie wiedziało przecież, co je czeka. Kobieta spokojnymi gestami postanowiła uwolnić pitbulla i nakarmiła go kanapką, którą posiadała. Chciała, aby pies poczuł się bezpieczenie i swobodnie. Żadna krzywda mu już nie grozi.

Znalazł małego kotka na parkingu i zabrał do domu. 5 godzin później poznał zatrważającą o nim prawdęZnalazł małego kotka na parkingu i zabrał do domu. 5 godzin później poznał zatrważającą o nim prawdęCzytaj dalej

Pitbull został porzucony w parku

Okazało się, że suczka pitbulla była "maszynką do rodzenia szczeniaków". Kiedy stara psinka nie mogła już dłużej zachodzić w ciąże, "opiekunowie" ją porzucili w najgorszy sposób, zostawiając na pastwę losu. Niewidomy pitbull nie wiedział, co się dzieje. Nie tylko przez całe swoje życie nie zaznał szczęścia, ale z biegiem lat porzucono go w bestialski sposób. Przerażona suczka siedziała na ławce i czekała, co dalej się stanie. Na szczęście ktoś zainteresował się jej losem.

- Była chuda i odwodniona, potrzebowała pomocy. Kobieta natychmiast wzięła psa pod swoje skrzydła i zawiozła do pobliskiego schroniska - czytamy.

Suczka pitbulla otrzymała na imię Poly. W schronisku skradła wszystkich serca, nie bała się zaufać człowiekowi. Wkrótce znaleźli się również opiekunowie, którzy postanowili adoptować zwierzę. Choć Poly miała już swoje lata na karku i była niewidoma, to ostatnich miesięcy życia nie spędziła zamknięta w boksie. Psinka umarła kilka miesięcy po adopcji. To wielka strata, jednak chociaż ostatnie dni życia spędziła otoczona bliskimi, miała wsparcie i miłość.

DZISIAJ GRZEJE:1. Kraków. Pies załamał się po stracie właścicielki? Nowi opiekunowie pozostawili go na pastwę losu
2. Nagły zwrot akcji. Magda z "Rolnik szuka żony" już nie musi się niczego obawiać
3. Czy wolno całować zwierzęta? Eksperci mają złe wieści, czułości z milusińskimi mogą wiele kosztować

Znęcanie się nad zwierzętami

Kary za znęcanie się nad zwierzętami są różne w zależności od państwa. W Polsce maksymalnie można trafić do więzienia na 5 lat, jednak Sądy unikają wydawania takich wyroków. W USA wygląda to zupełnie inaczej. Od 2019 roku FBI ściga osoby, które znęcają się nad zwierzętami. Osoba może zostać skazana na 7 lat pozbawienia wolności. Jednak w amerykańskich sądach, zarządzano już wyższe wyroki!

Swego czasu głośna była sprawa Radosława Cz. mieszkającego w Quincy, w stanie Massachusetts. Mężczyzna miał skatować swojego psa. 4-miesięczne zwierzę zostało znalezione w kałuży krwi na placu zabaw. Miało złamany kręgosłup, połamane żebra, wybite zęby... Wiele osób chciało dla Polaka maksymalnej kary więzienia 60 lat! Radosław Cz. został skazany na 8 do 10 lat więzienia. Otrzymał zakaz posiadania zwierząt, nie może się do nich zbliżać, ani pracować w schronisku czy żadnej instytucji związane ze zwierzętami. Po odsiedzeniu wyroku ma zostać deportowany do Polski.

ZOBACZ WIDEO:

Pies każdej nocy patrzył na właścicieli, gdy spali. Powód inny niż myślisz, ciężko nie płakaćPies każdej nocy patrzył na właścicieli, gdy spali. Powód inny niż myślisz, ciężko nie płakaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotek służył jako przynęta dla psów. Pofarbowano mu futerko na fioletowo, ale to dopiero początek
  2. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  3. Na starość trafił pod ścianę domu. Okropne, co zrobili mu właściciele
  4. Bezpański pies wszedł do kościoła. Niespodziewana reakcja księdza
  5. Pies każdej nocy patrzył na właścicieli, gdy spali. Powód inny niż myślisz, ciężko nie płakać
  6. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  7. Okrasa wyjawił najlepszy przepis na ciasto na pierogi. Jest po prostu idealne

Źródła: wamiz.co.uk

Następny artykuł