Swiatzwierzat.pl
Bracia pitbulle nie chcą się rozdzielać

SPCA of Winchester, Frederick, & Clarke Counties

6-miesięczne pitbulle nie mogą bez siebie żyć. Gdy próbowano je rozdzielić, przyprawiły wszystkich o łzy

13 Października 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pitbulle o imionach Country i Zeus to dwaj bracia, którzy są nierozłączni. Nic nie zapowiadało tego, że zwierzaki trafią do schroniska. Jeszcze niedawno mieszkały pod jednym dachem z kochającą rodziną. Niestety, nagła zmiana planów doprowadz

Pitbulle to wspaniałe psy, które zasługują na dużo wyrozumiałości i empatii. Jako silnie umięśnione i pięknie wyglądające zwierzęta sprawdzają się znakomicie w roli towarzysza aktywnego opiekuna, a co najważniejsze - potrafią być wyjątkowo cierpliwe i opiekuńcze w stosunku do dzieci. Pitbull uznawany jest za rasę agresywną, a mimo to wybierany jest na psa rodzinnego. Niestety, zwierzęta te bardzo często kończą w schroniskach i mają mniejsze szanse na ponowną adopcję.

Bracia pitbulle kochają się ponad życie

12 lipca, kiedy to Country i Zeus trafili do schroniska SPCA of Winchester, Frederick i Clarke, czworonożne rodzeństwo miało zaledwie 6 miesięcy. Wcześniej mieszkało w domu w Wirginii razem z opiekunami, gdzie niczego im nie brakowało. Pech chciał, że ich właściciele musieli niespodziewanie się przeprowadzić, a zasady wynajmu w nowym domu nie zezwalały na przetrzymywanie zwierząt. Słodkie szczeniaki musiały pożegnać się z osobami, które obiecały się podjąć obowiązku opieki, niezależnie od okoliczności.  

Reakcja braci doprowadziła pracowników do płaczu

Country i Zeus trafili do wspólnej celi. Wolontariusze pracujący w schronisku bardzo polubili nowych podopiecznych, którzy od pierwszych chwil sprawili, że na ustach każdego pojawiał się uśmiech. Czworonożni bracia byli pełni energii i razem figlowali do utraty tchu. Przyszedł jednak dzień, w którym trzeba było ich rozdzielić, co wywołało w psiakach niepohamowane emocje. Kiedy tylko pracownicy próbowali przetransportować jednego z psiaków do osobnego boksu, zwierzęta nie wytrzymywały. Zalewały się łzami i głośno wyły ze smutku!

Taka reakcja powtórzała się kilkukrotnie, za każdym razem sprawiając, że serca wolontariuszy ściskały się z bólu. Wszyscy świadkowie poruszającej reakcji wiedzieli, że jeśli pewnego dnia ktoś zapragnie zaadoptować któregoś z braci, będzie musiał wziąć drugiego w pakiecie.

- Te psiaki są bardzo słodkie. Uwielbiają dawać pocałunki i są bardzo ekspresyjne. Kiedy podejdziesz do ich boksu, bardzo przyjaźnie cię przywitają. One są szczęśliwymi pieskam – powiedziała Lavenda Denney w rozmowie z The Dodo -To bardzo wzruszające. Kiedy z jakiegoś powodu musimy ich na chwilę rozdzielić, oni od razu piszczą. Są ze sobą bardzo zżyci. Nic dziwnego, w końcu mają tylko siebie - dodała.

Po tym, co w życiu przeszli, bracia pitbulle zasługują na to, aby zamieszkać razem. Ich miłość nie ma granic, dlatego teraz potrzebują już tylko człowieka, który wyciągnie do nich pomocną dłoń. Trzymamy kciuki, żeby wkrótce wyprowadzili się do nowego domu! 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >