smutny pitbull
Źródło: youtube.com/Inside Edition

Smutny pitbull nawet nie podnosił się z miejsca. Pomógł mu dopiero ktoś wyjątkowy

3 Grudnia 2020

Suczka pitbulla o imieniu Nala ewidentnie miała złamane serce. Pies uratowany z ulic Nowej Zelandii nawet nie podnosił się z miejsca w swojej klatce. Nie chciał jeść, a na wszelkie próby zbliżenia się do niego reagował drgawkami i warczeniem. Wtedy właścicielka schroniska wpadła na świetny pomysł.

Pitbull musiał przeżyć coś wyjątkowo przykrego. Widać było, że okropnie czuje się w schronisku. Nie wstawał ze swojego miejsca w kącie klatki, mimo usilnych prób wolontariuszy. Właścicielka i dyrektorka schroniska wymyśliła, kto może mu pomóc i przyprowadziła do pracy swojego 7-letniego syna.

Malutkie corgi nie mogą znaleźć pani. Wideo rozkłada na łopatkiMalutkie corgi nie mogą znaleźć pani. Wideo rozkłada na łopatkiCzytaj dalej

Pitbull miał depresję

Większość pracowników straciła już nadzieję na pocieszenie psa. Ale Abbie Van Der Plax miała plan, w który chciała zaangażować swojego synka, Zacha.

Jak się okazało, instynkt podpowiedział jej bezbłędne rozwiązanie. Suczka zupełnie inaczej zareagowała na chłopca, niż na dorosłą osobę.

Kiedy tylko 7-latek zbliżył się do klatki, Nala wyglądała na zaciekawioną. Po dłuższej chwili ostrożnie wstała i nieśmiało machając ogonem podeszła bliżej chłopca.

Po chwili wystawiła nos przez szczeble klatki i po raz pierwszy od początku pobytu w schronisku pozwoliła się dotknąć!

Po tym drobnym geście, Abbie wiedziała, że Zach i jej drugi synek mogą pomóc psu w dalszej socjalizacji. Postanowiła więc, że jej dom stanie się domem tymczasowym dla suczki.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Suczka kochała dzieci

Nieśmiała, smutna suczka, w nowym otoczeniu zaczęła coraz bardziej się otwierać. Choć Abbie wiedziała, że przed nią jeszcze długa droga, z dnia na dzień zauważała postępy. Nala zaczęła przybierać na wadze i coraz mniej bać się ludzi i świata.

Pitbull zdecydowanie preferuje towarzystwo dzieci, niż dorosłych i każdą noc spędza z chłopcami. Abbie podejrzewa, że tam skąd przybyła suczka musiały być dzieci, z którymi czuła się bezpiecznie.

Rodzina wspólnie troszczy się o Nalę i ma nadzieję, że za jakiś czas będzie mogla znaleźć ciepły, kochający dom na stałe.

Zwierzaki w schroniskach często są zestresowane i przestraszone, tak jak ta suczka, której historię opisaliśmy wcześniej.

Zobacz wideo:

Przemek Kossakowski miał starcie z Przemek Kossakowski miał starcie z "groźnym" zwierzakiem. Pokazał wspólne zdjęcieCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: animalchannel.co

Następny artykuł