Swiatzwierzat.pl
smutny pitbull

youtube.com/Inside Edition

Smutny pitbull nawet nie podnosił się z miejsca. Pomógł mu dopiero ktoś wyjątkowy

3 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Suczka pitbulla o imieniu Nala ewidentnie miała złamane serce. Pies uratowany z ulic Nowej Zelandii nawet nie podnosił się z miejsca w swojej klatce. Nie chciał jeść, a na wszelkie próby zbliżenia się do niego reagował drgawkami i warczeniem. Wtedy

Pitbull musiał przeżyć coś wyjątkowo przykrego. Widać było, że okropnie czuje się w schronisku. Nie wstawał ze swojego miejsca w kącie klatki, mimo usilnych prób wolontariuszy. Właścicielka i dyrektorka schroniska wymyśliła, kto może mu pomóc i przyprowadziła do pracy swojego 7-letniego syna.

Pitbull miał depresję

Większość pracowników straciła już nadzieję na pocieszenie psa. Ale Abbie Van Der Plax miała plan, w który chciała zaangażować swojego synka, Zacha.

Jak się okazało, instynkt podpowiedział jej bezbłędne rozwiązanie. Suczka zupełnie inaczej zareagowała na chłopca, niż na dorosłą osobę.

Kiedy tylko 7-latek zbliżył się do klatki, Nala wyglądała na zaciekawioną. Po dłuższej chwili ostrożnie wstała i nieśmiało machając ogonem podeszła bliżej chłopca.

Po chwili wystawiła nos przez szczeble klatki i po raz pierwszy od początku pobytu w schronisku pozwoliła się dotknąć!

Po tym drobnym geście, Abbie wiedziała, że Zach i jej drugi synek mogą pomóc psu w dalszej socjalizacji. Postanowiła więc, że jej dom stanie się domem tymczasowym dla suczki.

Suczka kochała dzieci

Nieśmiała, smutna suczka, w nowym otoczeniu zaczęła coraz bardziej się otwierać. Choć Abbie wiedziała, że przed nią jeszcze długa droga, z dnia na dzień zauważała postępy. Nala zaczęła przybierać na wadze i coraz mniej bać się ludzi i świata.

Pitbull zdecydowanie preferuje towarzystwo dzieci, niż dorosłych i każdą noc spędza z chłopcami. Abbie podejrzewa, że tam skąd przybyła suczka musiały być dzieci, z którymi czuła się bezpiecznie.

Rodzina wspólnie troszczy się o Nalę i ma nadzieję, że za jakiś czas będzie mogla znaleźć ciepły, kochający dom na stałe.

Zwierzaki w schroniskach często są zestresowane i przestraszone, tak jak ta suczka, której historię opisaliśmy wcześniej.

Zobacz wideo:

źródło: animalchannel.co

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >