Swiatzwierzat.pl
Pies i koala

youtube/henry

Pies wrócił ze spaceru z koalą na plecach. Malec wziął go za swoją mamę

24 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Mieszkaniec Adelaide w Australii wyszedł ze swoim psem Tonym na poranny spacer po ogrodzie. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu, pupil nie wrócił z niego sam. Przyniósł na swoich plecach niezwykłe zwierzątko. Okazała się nim malutka koalą wczepiona w psi grzbiet.

Wiemy dokładnie, jak przyjacielskie potrafią być psy. Często wręcz lepiej niż ludzie reagują na cierpienie innych istot. Kiedy zdawałoby się, że już niczym nas nie zaskoczą, wpadamy w zachwyt ich kolejnymi popisami bezgranicznej empatii.

Pies wrócił ze spaceru z koalą na grzbiecie

Henry mieszka w stolicy stanu Australia Południowa wraz ze swoim psem o imieniu Tony. Pewnego wczesnego ranka zwierzak domagał się, by właściciel wypuścił go do ogrodu. Przeczuwając, że pupil musi pilnie iść za potrzebą, mężczyzna wypuścił go przodem.

Chwilę później Henry dołączył do swojego psa, a jego oczom ukazał się nieprawdopodobna scena. Kiedy Tony dotarł do trawnika, nagle pojawiła się malutka koala i bez zawahania wskoczyła na jego plecy!

Tony

Sympatyczne misie koala znane są głównie ze swojego zamiłowania do liści eukaliptusa, ale warto wiedzieć, że są one również bardzo rodzinnymi stworzeniami. Między mamą koalą a maleństwem istnieje silna więź. Nie dość, że młode rodzi się bez rozwiniętych uszu, oczu i futra, to spędzają 6 miesięcy w torbie swojej matki, co pozwala jego organizmowi na formowanie brakujących części ciała.

Po 6 miesiącach miś przenosi się na grzbiet mamy i tam spędza kolejne pół roku, co pokazuje, że jest od niej całkowicie zależny. Stąd widok malutkiej koali, która samotnie pokonuje przydomowy ogródek, musiał być ogromnym zaskoczeniem!

Podopieczny APA

Więzienie za dobroć? Ratownikom zwierząt grozi surowa kara

CZYTAJ DALEJ

Maluch pomylił psa ze swoją mamą

Ta mała koala najprawdopodobniej zgubiła się lub straciła mamę, przez co była zupełnie zdezorientowana i postanowiła znaleźć nową! Wtedy na horyzoncie pojawił się Tony.

Jak widać na nagraniu, maluch kurczowo trzyma się sierści na grzebiecie psiaka, a czworonożny biedaczek nie miał pojęcia, co się dzieje. Chociaż początkowo próbował zrzucić z siebie obce stworzenie, po pewnym czasie przywykł do jego obecności i nawet wyrażał chęć do zabawy.

- Wiem, że Tony jest bardzo przyjaznym i znośnym stworzeniem i nie wyrządziłby żadnej krzywdy małemu koali, więc nie zrobiłem nic, aby powstrzymać je przed interakcją ze sobą. Pomyślałam, że to niesamowite i niezwykłe, że mała koala jeździ na psim grzbiecie, więc wyjąłem telefon komórkowy i zaczęłam nagrywać - wyjaśnił mieszkaniec Australii.

Po około 2 minutach koala zeszła z pleców Tony’ego, po czym wykonała spektakularny wyczyn na drążku, wspięła się na drzewo i wróciła z powrotem do torby do swojej mamy. Nagranie z tego niezwykłego spotkania możecie obejrzeć poniżej:

Z pewnością właściciel Tony'ego nie spodziewał się takiego widoku z samego rana, ale była to chyba najbardziej urocza rzecz, jakiej kiedykolwiek był świadkiem!

To zdarzenie pokazuje nam jak troskliwe i empatyczne potrafią być zwierzęta, a jednocześnie przypomina, w jak tragicznej sytuacji znalazły się wszystkie żywe stworzenia podczas wielkiego pożaru lasów w Australii. 

7 ras kotów, które wyglądają jak tygrysy, lamparty i gepardy. W ich żyłach płynie "dzika krew"

Każdy kot ma w sobie coś z tygrysa, ale czy kiedykolwiek marzyłeś o posiadaniu kota przypominającego swoich dzikich krewnych? Jest to jak najbardziej możliwe! Poznaj 7 kocich ras, które w większym lub mniejszym stopniu przypominają lamparty, serwale, gepardy czy oceloty. (fot. unsplash/Kim Davies)

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Lelum

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Otwarte Klatki pokazały celebrytom nagranie z polskich ferm futrzarskich. Ich reakcje mówią wiele

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie z Bieszczad robi furorę. "Zobaczyć niedźwiedzia to jedno, ale go usłyszeć"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pytony mogą połknąć prawie wszystko? Badacze nie dowierzali, przeprowadzając sekcję zwłok

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Protest w centrum Warszawy. Koniec z mordowaniem zwierząt dla Louis Vuitton

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Czy ryby czują ból? Trzymanie karpi bez wody jest przestępstwem

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Imię dla świnki morskiej - wyjątkowe propozycje dla samca i samiczki

Czytaj więcej >