Swiatzwierzat.pl
psy w ogrodzie

fot. stock_colors, canva.com

Pies do domu z ogrodem - wybieramy 8 najlepszych kandydatów

7 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Redakcja swiatzwierzat.pl

Udostępnij:

Jeśli posiadasz dom z ogrodem i właśnie zastanawiasz się nad nowym członkiem rodziny w postaci psa, to trafiłeś we właściwe miejsce. Przedstawiamy osiem ras psów, które będą się świetnie nadawały na domowego stróża i towarzysza zabaw w ogrodzie.

Istnieje wiele ras psów. Każda ma swoje charakterystyczne cechy - jedne są małe, inne duże, jedne spokojne, zaś inne wymagające sporej aktywności fizyczne oraz stymulacji psychicznej. Dlatego zanim przygarnie się czworonożnego pupila pod swój dach, warto wybrać trakiego, który z łatwością odnajdzie się w warunkach, jakimi dysponujemy.

Jakie psy sa polecane do do domu z ogrodem?

1. Nowofundland to idealny pies dla rodziny posiadającej dom z ogrodem. Nie tylko ze względu na swoje niemałe rozmiary, ale także dlatego, że bieganie po ogrodzie zaspokoi jego potrzebę ruchu, a dodatkowo nie będzie ujadał przy płocie, jak mają to w zwyczaju teriery.2. Chociaż czarny terier rosyjski także będzie się świetnie czuł w przydomowym ogrodzie to jednak nie należy dopuścić, aby się nudził. Skutek? Zniszczone grządki i skargi ze strony sąsiadów na nieustający hałas!


3. Natomiast owczarek podhalański potrafi się zachować i nie biega z byle powodu wzdłuż płotu, głośno ujadając. Przekopywanie grządek także nie należy do jego pasji. To pies o umiarkowanym temperamencie, spokojny, opanowany, zrównoważony i bardzo zaradny.


4. W przeciwieństwie do podhalańczyka, owczarek niemiecki lubi sobie pobiegać, kiedy za ogrodzeniem pojawi się inny pies, dlatego lepiej przygotować dla niego ścieżkę wzdłuż płotu, pozbawioną kwiatów i innych dekoracji ogrodowych, które mogłyby ulec zniszczeniu. To pies niezwykle inteligentny, spostrzegawczy i mocno przywiązany do opiekuna, dlatego znakomicie spełni się w roli stróża posesji.


Lisy

Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

CZYTAJ DALEJ

Te psy będą idealnymi stróżami domu

5. Szpic duży świetnie odnajduje się w roli stróża domu. W odróżnieniu od swoich mniejszych krewniaków, przestrawiciele tej rasy są spokojni, opanowani i niehałaśliwi. Mają silny instynkt obronny, dlatego chętnie oddają sie patrolowaniu swojego terytorium. Szpic duży dostrzeże każdy ruch, jaki pojawi się w okolicy posesji.6. Bernardyn to pies, którego można określić jako "potulny gigant". Sama jego obecność na podwórku daje właścicielom poczucie bezpieczeństwa, bowiem jest wielkim i dostojnym psem, uwielbiającym wylegiwać się w ogródku. Oprócz tego, jest spokojny i nie wyrządza szkód w postaci zniszczonych grządek czy przekopanych kwiatowych rabat.


7. Berneński pies pasterski to pies towarzyski, nieznoszący bezczynności. Wypatrzy i zaanonsuje każdego gościa i nieznajomego kręcącego się nieopodal posesji, a nawet go przywita i za zgodą właściciela wprowadzi do domu! Niewiele rzeczy potrafi wyprowadzić berneńczyka z równowagi i zazwyczaj roztacza wokół siebie aurę spokoju.


8. Owczarek środkowoazjatycki potrafi odstraszyć każdego intruza, a co więcej nie da się otruć, ponieważ jest nieufny do obcych i za nic w świecie nie zje od nich pokarmu. Jest nieprzekupny, dumny i pewny siebie, ale zrównoważony. Dzieki temu jest doskonałym psem stróżującym i jednocześnie obronnym.

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Slajd 1 z 10

unsplash/Susana Segovia Barbero

Yorkshire Terrier

Yorkshire Terrier to rasa, która znajduje się na szczycie rankingu psów, które najlepiej nadają się do mieszkania. Są niewielkich rozmiarów, mało ważą i nie są za bardzo szczekliwe. To przyjazny dla domowników pupil, który łatwo dostosowuje się nowych warunków.

Jak dobrze znasz królestwo zwierząt? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jaki gatunek małpy jest najbliższy człowiekowi?

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: zielonyogródek.pl

Redakcja swiatzwierzat.plAutor

Redakcja portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Majówka z psem - jak się do niej przygotować?

Czytaj więcej >

Psy

Zwierzęta mogą zachorować od brudnych misek. Jak należy je myć?

Czytaj więcej >

Psy

Fala pogryzień przez psy. Policja apeluje: masz pupila, to go pilnuj

Czytaj więcej >

Psy

Dlaczego pies zakopuje jedzenie? Powody mogą Cię zaskoczyć

Czytaj więcej >

Psy

Polskie rasy psów. Czy znasz wszystkie czworonogi z naszego kraju?

Czytaj więcej >

Psy

Przykra niespodzianka w legowisku. Dlaczego pies siusia na posłanie?

Czytaj więcej >