Swiatzwierzat.pl
psy w ogrodzie

fot. stock_colors, canva.com

Pies do domu z ogrodem - wybieramy 8 najlepszych kandydatów

7 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Redakcja swiatzwierzat.pl

Jeśli posiadasz dom z ogrodem i właśnie zastanawiasz się nad nowym członkiem rodziny w postaci psa, to trafiłeś we właściwe miejsce. Przedstawiamy osiem ras psów, które będą się świetnie nadawały na domowego stróża i towarzysza zabaw w ogrodzie.

Istnieje wiele ras psów. Każda ma swoje charakterystyczne cechy - jedne są małe, inne duże, jedne spokojne, zaś inne wymagające sporej aktywności fizyczne oraz stymulacji psychicznej. Dlatego zanim przygarnie się czworonożnego pupila pod swój dach, warto wybrać trakiego, który z łatwością odnajdzie się w warunkach, jakimi dysponujemy.

Jakie psy sa polecane do do domu z ogrodem?

1. Nowofundland to idealny pies dla rodziny posiadającej dom z ogrodem. Nie tylko ze względu na swoje niemałe rozmiary, ale także dlatego, że bieganie po ogrodzie zaspokoi jego potrzebę ruchu, a dodatkowo nie będzie ujadał przy płocie, jak mają to w zwyczaju teriery.2. Chociaż czarny terier rosyjski także będzie się świetnie czuł w przydomowym ogrodzie to jednak nie należy dopuścić, aby się nudził. Skutek? Zniszczone grządki i skargi ze strony sąsiadów na nieustający hałas!3. Natomiast owczarek podhalański potrafi się zachować i nie biega z byle powodu wzdłuż płotu, głośno ujadając. Przekopywanie grządek także nie należy do jego pasji. To pies o umiarkowanym temperamencie, spokojny, opanowany, zrównoważony i bardzo zaradny.


4. W przeciwieństwie do podhalańczyka, owczarek niemiecki lubi sobie pobiegać, kiedy za ogrodzeniem pojawi się inny pies, dlatego lepiej przygotować dla niego ścieżkę wzdłuż płotu, pozbawioną kwiatów i innych dekoracji ogrodowych, które mogłyby ulec zniszczeniu. To pies niezwykle inteligentny, spostrzegawczy i mocno przywiązany do opiekuna, dlatego znakomicie spełni się w roli stróża posesji.


Lisy

Rusza wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

CZYTAJ DALEJ

Te psy będą idealnymi stróżami domu

5. Szpic duży świetnie odnajduje się w roli stróża domu. W odróżnieniu od swoich mniejszych krewniaków, przestrawiciele tej rasy są spokojni, opanowani i niehałaśliwi. Mają silny instynkt obronny, dlatego chętnie oddają sie patrolowaniu swojego terytorium. Szpic duży dostrzeże każdy ruch, jaki pojawi się w okolicy posesji.6. Bernardyn to pies, którego można określić jako "potulny gigant". Sama jego obecność na podwórku daje właścicielom poczucie bezpieczeństwa, bowiem jest wielkim i dostojnym psem, uwielbiającym wylegiwać się w ogródku. Oprócz tego, jest spokojny i nie wyrządza szkód w postaci zniszczonych grządek czy przekopanych kwiatowych rabat.


7. Berneński pies pasterski to pies towarzyski, nieznoszący bezczynności. Wypatrzy i zaanonsuje każdego gościa i nieznajomego kręcącego się nieopodal posesji, a nawet go przywita i za zgodą właściciela wprowadzi do domu! Niewiele rzeczy potrafi wyprowadzić berneńczyka z równowagi i zazwyczaj roztacza wokół siebie aurę spokoju.


8. Owczarek środkowoazjatycki potrafi odstraszyć każdego intruza, a co więcej nie da się otruć, ponieważ jest nieufny do obcych i za nic w świecie nie zje od nich pokarmu. Jest nieprzekupny, dumny i pewny siebie, ale zrównoważony. Dzieki temu jest doskonałym psem stróżującym i jednocześnie obronnym.
unsplash/Samantha Jean

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Nie każdy, kto kocha zwierzęta, ma dom z wielkim ogrodem. Jeżeli mieszkasz w niedużym mieszkaniu i planujesz mieć psa, rozważ 10 ras, które świetnie odnajdą się na małej powierzchni. Niektóre rasy mogą Cię zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz królestwo zwierząt? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jaki gatunek małpy jest najbliższy człowiekowi?

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: zielonyogródek.pl

Tagi:

Redakcja swiatzwierzat.plAutor

Redakcja portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >