Swiatzwierzat.pl
Psy canva PRO

fot. cynoclub, canva.com

Pies dla dziecka. Jaka rasa będzie najlepsza dla rodzin z dziećmi?

11 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Wybierając pupila domowego, trzeba brać pod uwagę wiele czynników. Jedne psy uwielbiają ruch, drugie trochę mniej, niektórym czworonogom potrzebna jest duża przestrzeń, inne zadowolą się z życia w bloku. Zwierzaki mają również różne podejście do małych dzieci. Jaka rasa będzie najlepsza dla dużej rodziny?

Przygarnięcie psa do rodzinnego domu może być naprawdę dobrym pomysłem. Dzieci uwielbiają te energiczne czworonogi i dzięki nim potrafią nauczyć się odpowiedzialności oraz empatii. Warto jednak zastanowić się dwa razy nad odpowiednią rasą, tak, aby zapewnić swoim pociechom bezpieczeństwo i spokój.

Jaka rasa będzie najlepsza dla rodziny z dziećmi?

Pierwszą rasą, która wydaje się najodpowiedniejsza dla rodziny z dziećmi, jest Golden Retriever. Psy te cieszą się świetną opinią, dzięki swojemu przyjaznemu usposobieniu i energiczności. Goldeny są bardzo posłuszne i oddane, przywiązują się do swoich właścicieli i chętnie spędzają z nimi czas. Wybierając tę rasę do naszego domu i zapewniając jej odpowiednie szkolenie, możemy liczyć na to, że zwierzę stanie się najlepszym przyjacielem dziecka, a także zapewni wszystkim domownikom dobre samopoczucie. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że goldeny są bardzo ruchliwe i muszą się "wybiegać". Właśnie dlatego najlepiej odnajdą się w dużym domu z podwórkiem, gdzie będą miały zagwarantowaną przestrzeń.

Jeśli nie możemy zapewnić goldenowi odpowiedniego miejsca, powinniśmy zastanowić się nad mniejszą rasą. Dobrym wyborem będzie również bichon frisé, który jest wesołym i przyjaznym czworonogiem. Od stulecia nazywa się go nawet psem pokojowym. Ta rasa zawsze chętnie będzie bawiła się z dzieckiem i spędzała czas z rodziną.

buldog

Para przekroczyła osiem granic z buldogiem francuskim. „Cały czas był w naszych ramionach"

CZYTAJ DALEJ

Pies dla dziecka

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się rasa corgi. Nic dziwnego, te energiczne i urodziwe psy potrafią zdobyć serce każdego. Nadadzą się również do domu z dzieckiem, gdyż są niezwykle oddane i przyjaźnie nastawione. Warto jednak pamiętać, że z natury to psy pasterskie, więc mają mnóstwo energii. Trzeba z nimi często wychodzić, bawić się i pozwalać im dużo biegać.

Dla osób, którym zależy na dużym i pokaźnym zwierzaku, dobrym wyborem jest owczarek szkocki długowłosy, znany jako rough collie. Rasa ta zdobyła popularność dzięki książce i filmowi „Lessie, wróć!”, w którym dała się poznać jako oddana i przyjazna człowiekowi. Zwierzęta te nie powinny mieć problemów z przystosowaniem się do obecności dzieci. Rough collie są bardzo wesołe i energiczne. Ponadto szybko się uczą i otaczają swoich właścicieli zaufaniem.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: gk24.pl

Tagi:

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >

Psy

Schronisko chciało uśpić psią mamę wraz z dziećmi. Wstawiła się za nimi tylko jedna osoba

Czytaj więcej >

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >