Swiatzwierzat.pl
Czarny pies dog

Instagram/enzo.greatdane

Mówią, że wygląda jak Batman. Pies Enzo bije rekordy popularności

30 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Ewa Nalepa

Udostępnij:

Pies, który wygląda jak jeden z najbardziej znanych superbohaterów, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych czworonogów na świecie. Już z daleka bez wątpienia przypomina sylwetką Batmana. Zdjęcia wyjątkowego doga niemieckiego o imie

Właściciel doga niemieckiego, którego nazwał Enzo, raczej się nie spodziewał, że jego czworonóg zdobędzie aż tak wielką popularność. Jest rozpoznawalny do tego stopnia, że przechodnie chcą sobie robić z nim zdjęcia. A to wszystko za sprawą wyjątkowego wyglądu - Enzo wygląda jak Batman we własnej osobie.

Pies jak Batman

Enzo to pies, który na ulicach budzi podziw i grozę. Ważący 150 kilo dog niemiecki to potężny zwierzak. Właściciel psa, Danny Lemay, pomimo ciekawskich spojrzeń przechodniów, jest dumny ze swojego nietuzinkowego czworonoga.

Pies jest rozpoznawalny dzięki swojemu niepowtarzalnemu wyglądowi. Długie spiczaste uszy, spojrzenie groźnych oczu, kształt pyska, muskularna i smukła postura - ten zestaw cech sprawia, że Enzo wygląda zupełnie jak Batman!

Ten wyjątkowy pies jest podobny do bohatera komiksów nie tylko z wyglądu, ale także i z charakteru. Jest przeciwieństwem typowych dogów niemieckich, które z reguły są strachliwe i nie lubią zimna. Enzo, na przekór swej rasie, jest nadzwyczaj odważnym psem. Zawsze hałaśliwie szczeka, broniąc swojej posesji.

Jak wyjaśnia Lemay, Enzo jest Batmanem nie tylko z wyglądu, ale właśnie także z charakteru. Ten dog odważnie i aktywnie pilnuje Quebecu w Kanadzie, niczym Batman bronił  Gotham City. Tam właśnie można spotkać Enza na swojej warcie.

Pod jednym względem Enzo różni się od Batmana. Komiksowy bohater, w przeciwieństwie do psa, lubi samotność. Enzo jest jednak bardzo towarzyskim zwierzakiem. Choć odważnie broni swojej posesji, to lubi otaczać się przyjaciółmi. Z łatwością nawiązuje nowe kontakty z ludźmi.

Popularny pies-Batman

Nietypowy wygląd sprawił, że dog niemiecki stał się lokalną gwiazdą. Jak mówi Lemay, ludzie zatrzymują go za każdym razem, gdy tylko wyprowadza psa na spacer. Każdy chce mieć z nim zdjęcie, aby pochwalić się, że spotkał psa-nietoperza.

Pies wyglądający jak Batman ma nawet założonego Instagrama, którego obserwuje pokaźne grono fanów. Można na nim podziwiać zdjęcia groźnie wyglądającego, psiego bohatera. Jak podoba się Tobie?

Zobacz zdjęcie:

Źródło: wprost.pl

Podobne artykuły

youtube/rumble videos

Psy

Labrador poważnie nabroił w kuchni. Sposób, w jaki błaga o przebaczenie, przekonałby każdego

Czytaj więcej >
fb/Daj włos. Fryzjer dla zwierząt

Psy

Hazar, pies należący do byłego senatora PiS zmienił się o 180 stopni. Niezwykła metamorfoza

Czytaj więcej >
yt/Sidewalk Specials

Psy

Właściciel próbował pozbawić psa życia. Później z tą samą prośbą zwrócił się do aktywistów

Czytaj więcej >

youtube/The Nation Thailand

Psy

Piękny gest kierowcy. Zatrzymał ruch, aby pomóc zagubionemu psu

Czytaj więcej >
Shar pei

Psy

Shar pei cudem uratowany z rąk pseudowłaściciela. Jest w opłakanym stanie, wygląda jak sama skóra i kości

Czytaj więcej >
Humane Society of Central Texas

Psy

Adoptowany pies spędził w schronisku ponad 400 dni. Nowi właściciele pozbyli się go po pierwszej nocy

Czytaj więcej >