Czarny pies dog
Źródło: Instagram/enzo.greatdane

Mówią, że wygląda jak Batman. Pies Enzo bije rekordy popularności

30 Grudnia 2020

Pies, który wygląda jak jeden z najbardziej znanych superbohaterów, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych czworonogów na świecie. Już z daleka bez wątpienia przypomina sylwetką Batmana. Zdjęcia wyjątkowego doga niemieckiego o imieniu Enzo mówią same za siebie. Mamy do czynienia z odważnym koleżką!

Właściciel doga niemieckiego, którego nazwał Enzo, raczej się nie spodziewał, że jego czworonóg zdobędzie aż tak wielką popularność. Jest rozpoznawalny do tego stopnia, że przechodnie chcą sobie robić z nim zdjęcia. A to wszystko za sprawą wyjątkowego wyglądu - Enzo wygląda jak Batman we własnej osobie.

Pies jak Batman

Enzo to pies, który na ulicach budzi podziw i grozę. Ważący 150 kilo dog niemiecki to potężny zwierzak. Właściciel psa, Danny Lemay, pomimo ciekawskich spojrzeń przechodniów, jest dumny ze swojego nietuzinkowego czworonoga.

Pies jest rozpoznawalny dzięki swojemu niepowtarzalnemu wyglądowi. Długie spiczaste uszy, spojrzenie groźnych oczu, kształt pyska, muskularna i smukła postura - ten zestaw cech sprawia, że Enzo wygląda zupełnie jak Batman!

Ten wyjątkowy pies jest podobny do bohatera komiksów nie tylko z wyglądu, ale także i z charakteru. Jest przeciwieństwem typowych dogów niemieckich, które z reguły są strachliwe i nie lubią zimna. Enzo, na przekór swej rasie, jest nadzwyczaj odważnym psem. Zawsze hałaśliwie szczeka, broniąc swojej posesji.

Jak wyjaśnia Lemay, Enzo jest Batmanem nie tylko z wyglądu, ale właśnie także z charakteru. Ten dog odważnie i aktywnie pilnuje Quebecu w Kanadzie, niczym Batman bronił Gotham City. Tam właśnie można spotkać Enza na swojej warcie.

Czy pies uratuje cię przed niebezpieczeństwem? Nie każdy może liczyć na pomocCzy pies uratuje cię przed niebezpieczeństwem? Nie każdy może liczyć na pomocCzytaj dalej

Pod jednym względem Enzo różni się od Batmana. Komiksowy bohater, w przeciwieństwie do psa, lubi samotność. Enzo jest jednak bardzo towarzyskim zwierzakiem. Choć odważnie broni swojej posesji, to lubi otaczać się przyjaciółmi. Z łatwością nawiązuje nowe kontakty z ludźmi.

Popularny pies-Batman

Nietypowy wygląd sprawił, że dog niemiecki stał się lokalną gwiazdą. Jak mówi Lemay, ludzie zatrzymują go za każdym razem, gdy tylko wyprowadza psa na spacer. Każdy chce mieć z nim zdjęcie, aby pochwalić się, że spotkał psa-nietoperza.

Pies wyglądający jak Batman ma nawet założonego Instagrama, którego obserwuje pokaźne grono fanów. Można na nim podziwiać zdjęcia groźnie wyglądającego, psiego bohatera. Jak podoba się Tobie?

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: wprost.pl

Następny artykuł