pies obrażony
Źródło: YouTube/ raisingFISHERmen

Właścicielka musiała prosić o wybaczenie. Obrażony pies nie chciał nawet na nią spojrzeć

28 Stycznia 2021

Psy tak samo jak ludzie mogą obrazić się na drugą osobę! Choć brzmi to nieprawdopodobnie to jest to 100 procentową prawdą. Obrażenie może przybierać różne formy m.in. wyjścia do innego pokoju czy ignorowania poleceń. Jest jednak jeden sposób, aby na to zaradzić.

Nie wszystkie psy obrażają się na swoich opiekunów, jednak niektóre zwierzaki wręcz uwielbiają to robić! Wszak po każdej kłótni przychodzi czas na zgodę, a wtedy czworonóg może liczyć na dodatkowe zabawy, smakołyk czy dłuższy spacer. Wiele psów jest tak mocno przywiązanych do swoich opiekunów, że nawet ich wyjście do pracy, sprawia, że zwierzaki obrażają się na nich. Jednak istnieje jeden, niezawodny sposób, aby pies szybko wybaczył tę "zdradę".

Obrażony pies na właściciela

Oto, najczęstsze powody, dlaczego pies obraża się na opiekuna:

- wyjechanie na wakacje bez pupila
- zbyt długi pobyt w pracy
- niepoświęcanie uwagi psu
- zazdrość o innego pupila w domu

Na obrażonego psa należy mieć sposób. Jedni próbują przekupić zwierzaki smakołykami, inni wolą nieco staroświeckie metody. Kiedy pies o imieniu Ralphie obraził się na swoją opiekunkę, kobieta wiedziała, że szybko musi temu zaradzić. Zwierzak nawet nie chciał patrzeć na nią, cały czas ją ignorował. Choć nie wiadomo, dlaczego pies się obraził, możemy przypuszczać, że miał naprawdę ważny powód.

Mała dziewczynka obsypała psa całusami. Rodzice nie przewidzieli jego reakcji, wszystko uchwyciła kameraMała dziewczynka obsypała psa całusami. Rodzice nie przewidzieli jego reakcji, wszystko uchwyciła kameraCzytaj dalej

Jak poradzić sobie z obrażonym psem?

Tak jak wyżej wspomnieliśmy istnieje kilka sposobów, aby poradzić sobie z obrażonym psem. Jednak wiele osób zapomina, że czasem wystarczy po prostu przyznać się do błędu i przeprosić. Opiekunka Ralphiego nie bała się użyć tych słów i przeprosiła zwierzaka. Ten w podziękowaniu wpadł jej w ramiona!

Na krótkim nagraniu umieszczonym na Youtubie, widzimy jak pies wybacza swojej pani. Zwierzak został w należyty sposób przeproszony, nie ma już powodów do gniewu. Jest on przy tym bardzo słodki i kochany. Każdy chciałby mieć takiego przyjaciela.

Czy Wasze psy też się obrażają, a może macie z nimi inne problemy? Koniecznie napiszcie nam na Facebooku i podzielcie się swoimi historiami z czworonogami.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: YouTube

Następny artykuł