Swiatzwierzat.pl
piesek biedny

RSPCA

Bezduszni właściciele zamknęli psa w klatce. Jadł własny ogon

23 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Właściciele zamknął psa w klatce kennelowej wystawionej na zewnątrz. Odwiedzał go co kilka dni, aby nakarmić go, jednak nic poza tym. Pies był nie tylko w złym stanie fizycznym, ale i psychicznym. Odkryto, że żuł własny ogon...

Jak podaje, liverpoolecho.co.uk pies był w tragicznym stanie. Znalazł go pracownik nieruchomości, który w jednej z posiadłości w Liverpoolu miał przeprowadzić eksmisję właścicieli. Nikogo nie zastał w domu, jednak usłyszał skomlenie zwierzęcia zamkniętego na tyłach domu. Kiedy poszedł sprawdzić, co się dzieje, zastał psa zamkniętego w małej klatce kennelowej, która nie chroniła przed złymi warunkami atmosferycznymi. 

Sama skóra i kości 

Rodney mieszkał w klatce nawet i przez 3 tygodnie! Pies nie wyglądał dobrze, do tego jego ogon był w fatalnym stanie. Czworonóg mógł żuć go z głodu lub z samotności. Pies uszkodził ogon do tego stopnia, że lekarze weterynarii musieli go amputować.

Sprawa została zgłoszona na policję i do RSPCA, brytyjskiej organizacji działającej na rzecz zwierząt. Pracownicy odebrali czworonoga z klatki, przewieźli do kliniki weterynaryjnej, gdzie zaczęto walczyć o życie zwierzaka.

- Biedny... był tak zestresowany pozostawieniem go samemu przez tak długi czas bez interakcji, że przeżuł własny ogon i musieli go amputować w połowie wysokości. Ma teraz pół ogona, ale nadal entuzjastycznie nim macha - mówi w rozmowie z Daily Star Alana Bibby, lider zespołu opieki społecznej.

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >