Honey był w makabrycznym stanie, kiedy go odnaleziono
Źródło: pexels/ RSPCA/BNPS

Pies przeżywał cierpienia, jego właścicielki nie chciały zabrać go do weterynarza przez 10 lat. Porażająca historia

21 Lipca 2020

Pies żył w ciągłym cierpieniu, czekając na śmierć. Jego właścicielki nie tylko go głodziły, ale także odmówiły mu podstawowej opieki weterynaryjnej przez 10 lat. Życie zwierzęcia to prawdziwa tragedia, której można było zaradzić.

Pies o imieniu Honey od wielu lat znosił domowy terror. Zmagał się z nieleczonymi problemami zdrowotnymi, które doprowadziły go do agonalnego stanu. Oprawcami, którzy pozostali obojętni na jego cierpienie były jego własne właścicielki - 27-letnia Clare Hawkins oraz jej 62-letnia matka Christine. Kobiety dopuściły się niewyrażalnego słowami zaniedbania i bezpośrednio przyczyniły się do tragicznego zakończenia historii starszego psa.

Rodzice porzucili noworodka przy mrowisku. Szczegóły tylko dla osób o mocnych nerwachRodzice porzucili noworodka przy mrowisku. Szczegóły tylko dla osób o mocnych nerwachCzytaj dalej

Pies wyglądał jak nieżywy

10 października 2019 roku brytyjska organizacja pro-zwierzęca Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA) otrzymała wezwanie w sprawie ekstremalnie wycieńczonego i chorego zwierzęcia w miejscowości Poole. Na miejsce udał się inspektor Patrick Bailey, który przeżył największy szok w ciągu ostatnich dziesięciu lat swojej pracy. W domu znalazł 19-letniego psa o imieniu Honey, który leżał nieruchomo na podłodze obok kanapy.Zwierzę wyglądało jakby już nie żyło, wyglądał jak sama skóra i kości. Średniej wielkości biało-biszkoptowy pies był niewyobrażalnie wygłodzony, co było efektem kilkumiesięcznego procesu regularnego zaniedbania. Według dokumentów medycznych Honey ostatni raz był badany przez weterynarza w 2007 roku, czyli przeszło dziesięć lat wcześniej! RSPCA oceniło, że zwierzę cierpi na poważną chorobę nerek, zapalenie spojówek oraz problemy z zębami i pazurami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mamy potwierdzenie. Żywioł uderzy w Polskę
2. Właściciel pumy napisał list do prezydenta Poznania. O co prosi?
3. Na zdjęciu znajduje się mops. 95% osób poddaje się już po 5 minutach szukania słodkiego zwierzaka

Dla Honey'ego było już za późno

Inspektorzy z organizacji RSPCA odebrali kobietom poszkodowane zwierzę i przewieźli je do kliniki. Z całych sił walczyli o to, aby stan Honey się polepszył, ale niestety choroba, ogólne wycieńczenie oraz zaawansowany wiek zwierzęcia nie pozwoliły na to, aby pies otrzymał drugą szansę na lepsze życie. Honey musiał zostać uśpiony.

Podczas rozprawy sądowej prokurator Matthew Knight opisał zwierzę jako "najbardziej wychudzony pies". Właścicielki Honey zostały oskarżone o zaniedbanie podstawowych potrzeb zwierzęcia domowego, dlatego obu kobietom odebrano prawo do posiadania zwierząt na okres 5 lat oraz ukarano je grzywną w wysokości 390 funtów. Christine została skazana na 120 godzin nieodpłatnych robót społecznych, zaś Claire na 60 nieodpłatnych godzin pracy. Młodsza z kobiet przyznała z płaczem, że zajmowała się Honey'm odkąd miała 7 lat i chciała udzielić mu pomocy, dlatego skontaktowała się z organizacją, zaś jej matka powiedziała w sądzie, że nie może się pogodzić z tym, że pozwoliła Honey tak straszliwie cierpieć.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Honey w chwili, kiedy go znalezionoHoney w chwili, kiedy go znaleziono
RSPCA/BNPS

Opieka nad zwierzęciem wymaga od opiekuna ogromnej odpowiedzialności i uwrażliwienia na jego potrzeby, dlatego w obliczu choroby pupila chęci nie zawsze wystarczają.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przekazano pilną wiadomość. Wszystko zacznie się już w niedzielę
  2. Przytulasz się twarzą do zwierząt? Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, skutki są porażające
  3. Spłonął dom wyremontowany w programie "Nasz nowy dom". "Nie zostawimy ich w potrzebie", obiecuje Katarzyna Dowbor
  4. Kradli i sprzedawali psy na mięso. Spotkała ich surowa kara
  5. Nie widać końca historii z pumą Nubią. Porozumienie z zoo w Poznaniu zostało zerwane?
  6. Pokazała zdjęcie syna z pierwszego i ostatniego dnia szkoły. Lata minęły, a przyjaciel pozostał
  7. Życie turystów w Ustce zagrożone. Przeraźliwa sytuacja nie mieści się w głowie. Nieludzkie zachowanie

Źródło: mirror.co.uk

Następny artykuł