Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kryminalni uratowali wyziębniętego psa. Zwierzak nie był w stanie chodzić
Oktawian Góral
Oktawian Góral 11.02.2021 01:00

Kryminalni uratowali wyziębniętego psa. Zwierzak nie był w stanie chodzić

Pies zimą
pixabay.comJeannette1980

Opolska policja pochwaliła się właśnie wzorowym zachowaniem swoich policjantów. Okazuje się, że praca patroli kryminalnych to nie tylko zatrzymywanie sprawców przestępstw, lecz także pomoc obywatelom w codziennych kwestiach. 

Zziębnięty pies potrzebował pomocy

We wsi pod Głubczycami (woj. opolskie) nieumundurowany patrol policjantów z wydziału kryminalnego zauważył wyziębniętego i zmarzniętego psa. Zwierzę było bardzo słabe. Pies nie był w stanie o własnych siłach chodzić. Nie wiadomo, do kogo należał, co się z nim stało.

-  Podczas wykonywania swoich czynności służbowych, funkcjonariusze zauważyli w jednej spod głubczyckich miejscowości na środku drogi psa, który był już wyziębnięty do tego stopnia, że nie był w stanie sam powrócić do domu - informują policjanci. - Policjanci podeszli do sprawy bardzo profesjonalnie i szybko ustalili właścicielkę czworonoga. Kobiecie przekazano psiaka.

Maja już jest w domu

Maja - bo tak nazywa się znaleziona suczka trafiła w ręce swojej opiekunki. Jak informuje policja, kobieta poszukiwała swojego psa od kilku godzin. Maja uciekła z domu, ponieważ coś ją spłoszyło. Dzięki pracy kryminalnych Maja jest już w ciepłym domu, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja przypomina, by w przypadku, gdy widzimy, że zwierzęta znajdują się w potrzebie, a ich życiu lub zdrowiu zagraża niebezpieczeństwo, nie bać się interweniować. W takich sytuacjach należy zadzwonić na policję lub straż miejską.

Policjanci nie raz pomagali zwierzętom oraz ich właścicielom. Ostatnio mundurowi zgodzili się pomóc starszemu małżeństwu, które z powodów mrozów mogło nie być w stanie samodzielnie wyprowadzać swojego psa. Z prośbą o pomoc zgłosiła się do policji, córka małżeństwa, tłumacząc, że mieszka w innym województwie i nie jest w stanie pomóc rodzicom. Mundurowi zgodzili się, pomogli w czasie wolnym od pracy. 

Zobacz zdjęcie:

Maja została oddana właścicielce przez kryminalnych. Fot. policja.pl

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Tagi: Policja Pies