Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Chory pies desperacko próbuje zatrzymać samochód ze swoim właścicielem. Ledwo trzyma się na łapach
Łucja Jureczko
Łucja Jureczko 10.09.2019 17:33

Chory pies desperacko próbuje zatrzymać samochód ze swoim właścicielem. Ledwo trzyma się na łapach

jak chronić psa przed upałem
unsplash.com — Emerson Peters

Pies w tragicznym stanie, który ledwo trzymał się na nogach, został wyrzucony z samochodu przez swojego właściciela. Na nagraniu widać, jak psiak desperacko próbuje biec za samochodem i zatrzymać swojego opiekuna od porzucenia go przy ulicy.

Całe zdarzenie kameruje para z samochodu z tyłu. W końcu decydują się zareagować, niestety właściciel psiaka jest nieugięty i nie widzi szkodliwości wyrządzonego przez siebie czynu. Uważajcie, wideo, które można zobaczyć poniżej złamie wam serce.

Pies w tragicznym stanie wyrzucony z samochodu

Porzucenia psa nie można w żaden sposób wytłumaczyć – zwłaszcza w czasach, gdy mamy schroniska, fundacje, domy tymczasowe – jest naprawdę wiele sposobów na „pozbycie się psa”, lepszych niż taki, na który zdecydował się ten mężczyzna. Jak mógł zrobić coś tak okropnego?

Mężczyzna wyrzucił czworonoga z samochodu przy ruchliwej drodze. Pies ledwo stał na nogach, widać było, że jest chory, jednak nadal próbował wejść z powrotem do samochodu, zatrzymać swojego opiekuna.

Pies nie odpuszczał

Pies ledwo trzymając się na nogach, szedł za odjeżdżającym właścicielem, który chciał uciec. Para jadąca za nim trąbiła na niego, krzyczała. Wycieńczony pies prawie wpadł pod samochód.

Właściciel nie zatrzymał się ani na chwilę, nawet kiedy prawie przejechał własnego psa. Na szczęście para jadąca za mężczyzną zachowała zimną krew i najpierw na spokojnie nagrała całe zdarzenie tak, aby było widać co tam się dzieje. Podczas gdy mężczyzna nagrywał, kobieta dzwoniła i zgłaszała sprawę na policję.

Co grozi za porzucenie psa?

Oczywiście takie osoby nie powinny zostawać bezkarne. Obowiązkiem opiekuna psa jest zapewnić mu dobry byt. Można „pozbyć się” psa w bardziej cywilizowany sposób np. zwracając się do schroniska czy do fundacji. Absolutnie nie powinniśmy wyrzucać zwierząt na ulicach czy do lasów.

Zgodnie z prawem „porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje” podchodzi pod znęcanie się nad zwierzętami, co daje nam 3-5 lat więzienia.

ZOBACZ ZDJĘCIA & WIDEO:

pies

Właściciel wyrzucił swojego psa z samochodu i próbował odjechać.

pies

Nie zatrzymał się, nawet gdy pies zaczął wpadać pod koła samochodu.

pies

Pies był bardzo chory. Ledwo co stał o własnych siłach, nogi się pod nim uginały.

ZOBACZ FILMIK TUTAJ.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mąż odkrył, że żona go zdradza. Postanowił ją upokorzyć w najgorszy możliwy sposób
  2. Zaprosił ubogiego do baru. Na miejsce przyjechała policja
  3. Skulony pies leżał na środku ruchliwej autostrady. Nie mógł się ruszyć
  4. Mężczyzna mył szyby w wielkim wieżowcu. Kot od razu dołączył do zabawy
  5. Para znalazła bezdomnego kota. Gdy zobaczyli, co znajduje się na jego szyi, natychmiast zareagowali
  6. W upalny dzień zostawiła psa w samochodzie. Policjant kazał jej samej usiąść w rozgrzanym aucie
  7. Najpierw dziwne piski, potem błagalne wycie. Kobieta usłyszała dźwięki dochodzące spod ziemi, szybko podjęto interwencję