Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Pies ciągle szczekał na dziecko. Gdy matka pewnego razu weszła do jego pokoju, zamarła
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 05.12.2020 16:30

Pies ciągle szczekał na dziecko. Gdy matka pewnego razu weszła do jego pokoju, zamarła

Dziecko
facebook.com @Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie

Pies cały czas szczekał na noworodka. Mama dziecka wiedziała, że psiak nie przepada za nowym członkiem rodziny, bo jest o niego zazdrosny, jednak nie zdawała sobie sprawy, co zwierzę chciało jej przez to powiedzieć. Udała się więc do pokoju, w którym leżał maluch. Była przerażona, kiedy okazało się, że dziecko natychmiast potrzebowało pomocy. Pies na szczęście w odpowiednim momencie zasygnalizował, że coś się dzieje.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego pies zachowywał się inaczej, niż zwykle
  • Porażające odkrycie matki noworodka
  • Co stało się z dzieckiem?

Pies nie lubił noworodka i ciągle szczekał, gdy malec znajdował się w pomieszczeniu. Rodzina postanowiła to przeczekać i pomału oswoić dziecko z ich owczarkiem Collie. Jednak tym razem mama dziecka zauważyła, że zwierzę zachowuje się inaczej niż zwykle.

Pies bez przerwy szczekał

Tego dnia matka była z obojgiem dzieci sama w domu. Starsza, 9-letnia córka bawiła się w ogrodzie, a malutka dziewczynka leżała w nosidełku. Mama zaplanowała, że odpocznie, ale najpierw weźmie prysznic.

Gdy weszła do kabiny prysznicowej, usłyszała szczekanie psa, była przekonana, że to znów niegrzeczne zachowanie zwierzaka, który ciągłym zawodzeniem albo złym zachowaniem dawał znać, że nie przepada za niemowlęciem. Nagle pies wpadł do łazienki i zaczął jeszcze bardziej przerażająco szczekać.

Kobieta wiedziała, że coś jest nie tak. Pobiegła do sąsiedniego pokoju, w którym była jej młodsza córka. Usta dziewczynki były kompletnie sine, a puls zanikł.

Kobieta, sugerując się kolorem jej ust, uderzyła ją w plecy, bo wyglądało na to, że coś wpadło do jej przełyku. Po kilku uderzeniach z przełyku wypadło jedzenie, a dziecko zaczęło płakać.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Psi bohater

Dziecko natychmiast zostało przewiezione do szpitala. Po szeregu badań stwierdzono brak zagrożenia życia i zdrowia. Jak się okazało, dziewczynka faktycznie zachłysnęła się jedzeniem, które zatkało drogi oddechowe.

Gdyby nie owczarek collie, mama mogłaby zauważyć to zbyt późno i nie udałoby się jej uratować.

Od tej pory zatwardziały wróg nowego członka rodziny stał się najlepszym przyjacielem dziecka. Po powrocie ze szpitala nie odstępował łóżeczka dziewczynki, musiał pilnować, czy wszystko jest dobrze.

Jak się okazuje psy, jako zwierzęta stadne, nawet jeśli mają kłopot z akceptacją niektórych członków rodziny, czują się odpowiedzialne za ich zdrowie i bezpieczeństwo. Owczarek Coli stał się rodzinnym bohaterem.

Zobacz zdjęcia:

pies

Owczarki Collie to psy z charakterem. Kiedyś służyły jako psy pasterskie. Nie brak im zdecydowania i zaciętości.

pies

Pies od tego incydentu pokochał dziewczynkę i nie spuszczał jej z oka.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: lolmania.pl