Swiatzwierzat.pl
Pies ze schroniska

Facebook/Susie's Senior Dogs

Pogrążony w rozpaczy pies cały czas siedział w kącie. Kobieta zabrała go do domu, niewiarygodne jak się zmienił

2 Października 2020

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Psy są nazywane naszymi przyjaciółmi nie bez powodu. Potrafią wesprzeć w trudnych chwilach, ogrzewają, gdy jest zimno czy bronią przed niebezpieczeństwem. Nie mogą tego jednak robić, kiedy mieszkają w schronisku. Wiele zwierząt czuje się w nich bar

Pies Jack miał już na karku 12 lat, kiedy trafił do schroniska. Staruszek załamał w nowym miejscu, trudno mu było przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości. Jak informowali pracownicy przytuliska psiak trafił do niego nie z własnej winy. Wolontariusze wiedzieli, że trudno będzie dla niego znaleźć nowy dom. Nie dlatego, że pies jest mało towarzyski, a ponieważ więcej osób woli adoptować szczeniaki, niż dorosłe psy. Jednak pewna kobieta zakochała się w zwierzaku i postanowiła wywołać na jego pyszczku uśmiech.

Metamorfoza psa ze schroniska

- Wiemy, że nie widzicie jego twarzy, ale 12-letni Jack ma depresję i się boi. Schronisko podzieliło się z nami zdjęciami, aby pokazać ogromny ból psa. Pracownicy schroniska dbają o Jacka - pies otrzymuje od nich miłość, uwagę, wszyscy są dla niego bardzo delikatni - ale chcą dla niego więcej, mianowicie znalezienie mu domu. Proszę udostępnij - tak brzmiał jeden z komunikatów na Facebooku, gdzie zaczęto szukać nowego domu dla psa. 

Historia psa stała się viralem, internauci włączyli się do pomocy, aby znaleźć dom. Wiadomość przeczytała pewna kobieta, która postanowiła adoptować psa, ale wiedziała, że to nie będzie takie proste. Jack musiał jej najpierw zaufać, a aby to zrobił, kobieta udała się do schroniska ze swoim czworonogiem, próbując zaprzyjaźnić się z nim. Na całe szczęście, tak się stało! Po spełnieniu formalności, kobieta mogła zabrać Jacka do domu. Smutek psa zniknął w przysłowiowej jednej sekundzie.

Adopcja psa ze schroniska 

Pies trafił do nowego domu, a na jego pyszczku momentalnie pojawił się uśmiech. Grymas odszedł w zapomniane, jak i długie siedzenie w kącie. Choć Jack zmagał się z problemami zdrowotnymi, kobieta podjęła wielką próbę dalszego wychowywania go. Nie poddała się i nie zwróciła psa do schroniska. Jack zamieszkał z nią i jej drugim psem, ciesząc się życiem. Niewiarygodne jak się zmienił! 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Źródło: theanimalclub.net

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >