polska buda
Źródło: facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Kawałek deski nie jest budą. Internauci mogą mieć wpływ na skandaliczny zapis z "Piątki dla zwierząt"

28 Września 2020

"Piątka dla zwierząt" przygotowana przez Prawo i Sprawiedliwość trafiła do Senatu. W projekcie znalazło się wiele dobrych rozwiązań, które pomoże zwierzętom, ale nie wszystkie można uznać za trafione. Ograniczenie praw organizacji pro zwierzęcych czy brak zapewnienia psu dostępu do wody budzi spore kontrowersje i nie da się ukryć są to skandaliczne przepisy! Czy Senatorowie poprą ustawę w takiej formie, w jakiej została zgłoszona? Jeśli się na to nie zgadzasz, możesz do nich napisać i wpłynąć na ich zdanie.

"Piątka dla zwierząt" trafiła do Senatu, gdzie zbierane są opinie na jej temat. Zarówno od instytucji, organizacji, ale i od osób prywatnych, które walczą o lepsze życie zależnych od nas pupili. Przez nowelę wiele "polskich burków" może bardzo cierpieć, stąd Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt rusza z akcją #polskabuda, aby pomóc czworonogom, które ustawa dotyka. Czy uda się wpłynąć na Senatorów?

Poruszający powrót husky'ego do domu po 3 latach. Chora na białaczkę kobieta stoczyła batalię o swojego przyjacielaPoruszający powrót husky'ego do domu po 3 latach. Chora na białaczkę kobieta stoczyła batalię o swojego przyjacielaCzytaj dalej

Piątka dla zwierząt - plusy i minusy

Ustawa "piątka dla zwierząt" wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywaniu ich w celach rozrywkowych ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych, zakaz prowadzenia komercyjnych schronisk czy zakaz trzymania psów na krótkich łańcuchach. Plusy cieszą, jednak organizacje pro zwierzęce alarmują o skandalicznych przepisach, które zapisane są "małym druczkiem". Wg nich zwierzęta domowe czeka ciężki los, zostaną pozostawione na pastwę losu. Inspektorzy nie będą mogli dłużej interweniować na gospodarstwach, chyba że będą towarzyszyć im mundurowi.

- bardzo dalekie ograniczenia w ratowaniu zwierząt przez organizacje;
- brak zapewnienia psu stałego dostępu do wody i odpowiedniej karmy pozostanie bezkarny;
- brak kar za niezapewnienie zwierzęciu pomieszczenia chroniącego przed działaniem warunków atmosferycznych;

Aby nie dopuścić do przeforsowania ustawy w takim stanie można napisać do Senatorów na maila - ku@senat.gov.pl. Każde zdanie ma znaczenie, nie możemy pozwolić, aby zwierzęta żyły pod kawałkiem deski, który w żaden sposób nie chroni ich przed wiatrem i słońcem. Kawałek materiału oparty o ścianę nie zastąpi budy, a miska nie może czekać na deszcz, aby została napełniona. Organizacje od ponad 20 lat ratują maltretowane zwierzęta od oprawców, które w skandaliczny sposób je traktują. Jeśli ustawa zostanie poparta w takiej formie jaka obecnie jest, setki tysięcy zwierząt każdego roku nie doczeka się pomocy.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Uśpienie kota. Czy zwierzę cierpi? Kiedy podjąć tę trudną decyzję?
2. Pies przeprasza swojego kolegę za zjedzenie przysmaku. Nic słodszego dziś nie zobaczycie
3. Horror w zoo. Ważący 200 kg goryl przebił potrójne zabezpieczenie i zaatakował pracownika

- Ich odbiór będzie zależny od poziomu empatii miejscowych policjantów i lokalnych układów. Pomóż nam zatrzymać cierpienie. Jest nas dużo! Wyraźmy naszą opinię.Maile wysyłamy na adres: ku@senat.gov.pl - dodaje OTOZ Animals.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Na zdjęciu ukrywa się kot. Większość ludzi nie jest w stanie go znaleźć bez podpowiedzi, dasz radę?Na zdjęciu ukrywa się kot. Większość ludzi nie jest w stanie go znaleźć bez podpowiedzi, dasz radę?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 zł dodatku miesięcznie. Wiceminister właśnie potwierdził wejście nowej dopłaty
  2. Pitbull i niewidoma kura. Niewiarygodna historia, przecieramy oczy ze zdumienia
  3. Amstaff wskakuje na łóżko, gdzie śpi niemowlę. Właściciel nie jest w stanie go powtrzymać
  4. Myślała, że padła ofiarą nieśmiesznego żartu. Po 10 latach znaleziono jej kota, niewiarygodne, co się z nim stało
  5. Niemożliwe zachowanie 2 psów. Nagranie kierowcy jest hitem, nikt nie potrafi go wyjaśnić
  6. Wielki cios dla enoturystyki. Płoną ogromne obszary za granicą

Źródła: facebook

Następny artykuł