Swiatzwierzat.pl
polska buda

facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Kawałek deski nie jest budą. Internauci mogą mieć wpływ na skandaliczny zapis z "Piątki dla zwierząt"

28 Września 2020

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

"Piątka dla zwierząt" przygotowana przez Prawo i Sprawiedliwość trafiła do Senatu. W projekcie znalazło się wiele dobrych rozwiązań, które pomoże zwierzętom, ale nie wszystkie można uznać za trafione. Ograniczenie praw organizacji pro zwi

"Piątka dla zwierząt" trafiła do Senatu, gdzie zbierane są opinie na jej temat. Zarówno od instytucji, organizacji, ale i od osób prywatnych, które walczą o lepsze życie zależnych od nas pupili. Przez nowelę wiele "polskich burków" może bardzo cierpieć, stąd Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt rusza z akcją #polskabuda, aby pomóc czworonogom, które ustawa dotyka. Czy uda się wpłynąć na Senatorów?

Piątka dla zwierząt - plusy i minusy 

Ustawa "piątka dla zwierząt" wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywaniu ich w celach rozrywkowych ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych, zakaz prowadzenia komercyjnych schronisk czy zakaz trzymania psów na krótkich łańcuchach. Plusy cieszą, jednak organizacje pro zwierzęce alarmują o skandalicznych przepisach, które zapisane są "małym druczkiem". Wg nich zwierzęta domowe czeka ciężki los, zostaną pozostawione na pastwę losu. Inspektorzy nie będą mogli dłużej interweniować na gospodarstwach, chyba że będą towarzyszyć im mundurowi. 

- bardzo dalekie ograniczenia w ratowaniu zwierząt przez organizacje;- brak zapewnienia psu stałego dostępu do wody i odpowiedniej karmy pozostanie bezkarny;- brak kar za niezapewnienie zwierzęciu pomieszczenia chroniącego przed działaniem warunków atmosferycznych;

Aby nie dopuścić do przeforsowania ustawy w takim stanie można napisać do Senatorów na maila - ku@senat.gov.pl. Każde zdanie ma znaczenie, nie możemy pozwolić, aby zwierzęta żyły pod kawałkiem deski, który w żaden sposób nie chroni ich przed wiatrem i słońcem. Kawałek materiału oparty o ścianę nie zastąpi budy, a miska nie może czekać na deszcz, aby została napełniona. Organizacje od ponad 20 lat ratują maltretowane zwierzęta od oprawców, które w skandaliczny sposób je traktują. Jeśli ustawa zostanie poparta w takiej formie jaka obecnie jest, setki tysięcy zwierząt każdego roku nie doczeka się pomocy. 

- Ich odbiór będzie zależny od poziomu empatii miejscowych policjantów i lokalnych układów. Pomóż nam zatrzymać cierpienie. Jest nas dużo! Wyraźmy naszą opinię.Maile wysyłamy na adres: ku@senat.gov.pl - dodaje OTOZ Animals. 

Źródła: facebook

Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
smutek

Aktualności

Odszedł wierny przyjaciel prezydenta USA Joe Bidena. Biały Dom wydał wzruszające oświadczenie

Czytaj więcej >