Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Papuga ma fioła na punkcie synka swojej opiekunki. Pilnuje go nawet podczas kąpieli
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 14.04.2022 09:43

Papuga ma fioła na punkcie synka swojej opiekunki. Pilnuje go nawet podczas kąpieli

Papuga
YouTube/The dodo

Kiedy Grietje zaszła w ciążę, jej papuga o imieniu Marni dosłownie się z nią nie rozstawała. Jej ulubionym miejscem do przesiadywania stał się brzuch opiekunki. Odkąd synek Grietje przyszedł na świat, kakadu objęła rolę jego strażnika i towarzysza zabaw. Marni i chłopiec o imieniu Remi robią razem dosłownie wszystko!

Kobieta o imieniu Grietje jest właścicielką białej kakadu, nazywanej Marni. Papuga jest wyjątkowo oswojona i przywiązana do swojej właścicielki, a szczególnie jej syna Remiego. Gretje założyła nawet profil na Instagramie o nazwie "Marni the Cockatoo", gdzie pokazuje ich wspólne życie.

Papuga nie odstępuje dziecka na krok

Odkąd Grietje zaszła w ciążę, papugę instynktownie ciągnęło do dziecka. Siadała na ciążowym brzuchu, kładła się w dziecięcym łóżeczku i oczekiwała dnia, w którym maluch wreszcie przyjdzie na świat. Gdy w końcu się pojawił, była nieco zazdrosna, ale z czasem tak bardzo go pokochała, że teraz wszystko robią razem.

Marni towarzyszy małemu Remiemu podczas zabawy, posiłków, a nawet kąpieli. Nie odstępuje go na krok. Uwielbia też podróże, w które wybiera się ze swoją rodziną. Gretje zabiera zwierzaka zawsze ze sobą, a podczas górskich wędrówek syna niesie w nosidle, a papugę na ramieniu.

Papuga i chłopiec są jak bracia

Chłopiec także uwielbia towarzystwo papugi, z którą wychowuje się od urodzenia. W ostatnim poście na Instagramie Gretje napisała, że Rémi prawie co wieczór pyta ją, czy Marni może dołączyć do niego przed snem. Chłopiec pragnie, by zwierzę usiadło blisko niego, gdy pije mleko i razem z mamą czyta bajkę.

Nawet kiedy Remi już spał, Marni oglądała go przez ekran elektrycznej niani. Chłopiec i papuga są dla siebie jak bracia, dlatego Grietje ma nadzieje, że kiedyś Marni zamieszka z Remim. Okazuje się bowiem, że kakadu białe mogą przeżyć nawet 60 lat!

Moim ostatecznym celem jest to, by Rémi zapytał mnie za 20 lat, czy Marni może z nim zamieszkać – napisała Grietje w poście na Instagramie.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube.com, instagram.com