Swiatzwierzat.pl

facebook/The Star, Sheffield

Papuga dostała szlaban na oglądanie telewizji. Przez filmy dla dorosłych klnie jak szewc

14 Marca 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Czy papuga może być dobrym partnerem do rozmowy? W przypadku klienteli odwiedzającej jeden z barów w Sheffield ptak o imieniu Louis sprawdza się dosłownie śpiewająco. Sprytny przedstawiciel gatunku żako nauczył się kilku wulgarnych słów zasłyszanych w filmach dla dorosłych. Odtąd wielokrotnie przysporzył swojemu opiekunowi wstydu, gdy skierował niestosowne epitety w stronę gości.

Pochodząca z Afryki papuga żako to towarzyskie stworzenie, które mocno przywiązuje się do właściciela i potrafi umilić czas w trakcie wykonywania codziennych czynności. Do przedstawicieli tego gatunku należy Louis - ptasi fan telewizji, z której nauczył się słów powszechnie uznawanych za wulgarne.

Papuga nauczyła się przeklinać

Opiekun Louisa prowadzi pub Nailmakers Arms w miejscowości Sheffield. Dotychczas papuga spędzała w nim niemal całe dnie, a klienci oczarowani ptakiem chętnie wracali, by ponownie napić się piwa w doborowym towarzystwie. 

Warto zaznaczyć, że żako to prawdziwe ptasie gaduły, a jej słownik może składać się nawet z ponad 100 słów. Te zwierzęta potrafią wyłapać z otoczenia zwroty, które później powtarzają. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że Louisowi najbardziej spodobały się wulgaryzmy z filmów nieprzeznaczonych oglądania przez osoby poniżej 18 roku życia.

- Kiedy rozmawiam z klientem, a on cały czas wykrzykuje niecenzuralne słowa, sprawia mi to nie lada kłopot - opowiada Andy Ashby, opiekun żako. 

Choć mężczyzna karcił ptaka za niekulturalne zachowanie, papuga nic sobie z tego nie robiła i w najlepsze powtarzała w kółko wyuczone słówka. Choć niektórych klientów bawią wulgaryzmy, które padają z dzióbka Louisa, niewątpliwie przeklinanie w obecności nieznajomych przedstawiają jego opiekuna w niekorzystnym świetle. Ashby przyznał, że czuje się naprawdę niezręcznie, kiedy skrzydlaty spryciarz zaczyna swój kolejny wywód.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

CZYTAJ DALEJ

Louis dostał szlaban na oglądanie telewizji

Opiekun żako nie miał innego wyjścia, jak ustawić na barze tablicę z informacją, że jego podopiecznemu zdarza się wypowiedzieć niecenzuralne słowo. Obiecał sobie, że dopóki nie przestanie się tak zachowywać, po prostu nie będzie mógł więcej oglądać z nim telewizji.

whjns.png
facebook/

Mężczyzna zauważa, że im regularniej zwraca papudze uwagę, tym częściej wykrzykuje ona teksty z filmów, które do tej pory obejrzała. Oprócz tego potrafi również naśladować dźwięk aparatu telefonu komórkowego. 

Żako - papuga nie dla każdego

Papugi żako to zwierzątka, z którymi opiekunowie zdecydowanie nie będą narzekać na nudę. Ich wysoka inteligencja przejawia się w zdolnościach naśladowczych, a ich repertuar jest całkiem szeroki, przez co o ich posiadaniu marzy wielu ludzi. Mimo wszystko należy pamiętać, że to wymagający podopieczni, z którymi mogą nie poradzić sobie początkujący hodowcy. 

Nawet najmniejsza zmiana w otoczeniu, jak choćby wizyta nieznanej osoby, czy nagłe zniknięcie opiekuna może wywołać u nich histeryczne reakcje. Oznacza to, że potrzebują bardzo unormowanego trybu życia. Ich przyjacielski charakter oraz wrażliwość powodują, że pozostawione na dłużej w samotności bardzo cierpią.

W dodatku nie należy zapominać, iż długość życia papugi znacznie wykracza poza przeciętny czas, jaki dane nam spędzić z psem czy kotem. Dobrze zadbane osobniki potrafią dożyć nawet 70 lat, dlatego chcąc zapobiec bolesnym, zarówno dla papug, jak i ich opiekunów, rozczarowań, zaleca się podejmowanie decyzji o powiększeniu rodziny o pierzastego przyjaciela z rozmysłem.

Żako
pixabay/_Alicja_

źródło: ladbible.com; papuziblog.blogspot.com

Psi trener wyróżnił 3 najwierniejsze rasy psów. Zawsze staną w obronie właściciela i jego bliskich

Psi trener wyróżnił 3 najwierniejsze rasy psów. Zawsze staną w obronie właściciela i jego bliskich

CZYTAJ DALEJ
 Czarny kociak urodził się z "gorączką". Wraz z wiekiem kolor jego futra zaczął się zmieniać

Czarny kociak urodził się z "gorączką". Wraz z wiekiem kolor jego futra zaczął się zmieniać

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Rybak miał trudności z oddychaniem, prawie się udusił. Lekarz usunął żywe zwierzę z jego przełyku
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Inwazyjny gatunek żółwia schwytany pod Warszawą. "Może nawet odgryźć ludzką rękę w nadgarstku"
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Świat poruszony zdjęciami ostatniego nosorożca. Czy tego gatunku nie da się już ocalić?
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

O mały włos, a trafiłby do ubojni. Dzięki nietypowemu wzorowi na futrze, cielę dostało drugą szansę
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Znaleźli aligatora w tragicznym stanie, koszmar, co miał w brzuchu. "Tragedia tej sytuacji jest przypomnieniem"
Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Szedł przez las i dokonał odkrycia. Mieszkańcy w strachu, nie był to zwykły dzik
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]