Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Niepokorna papuga poskarżyła się na kota. Opiekun z trudem powstrzymywał śmiech
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 28.11.2022 14:57

Niepokorna papuga poskarżyła się na kota. Opiekun z trudem powstrzymywał śmiech

papuga
youtube/Mr. Max T.V.

W sieci udostępniono nagranie z papugą w roli głównej, która ucięła sobie pogawędkę z opiekunem. Rozgniewany ptak poskarżył się na kota i chociaż go ogarnęła furia, jego zachowanie sprawiło, że internauci nie mogli powstrzymać śmiechu. Nie ma się co dziwić, że tak samo zareagował jej właściciel, który stał za kamerą. O co poszło?

Choć nie wypada śmiać się z czyjegoś nieszczęścia, podczas napadu złości papuga z rodziny kakaduowatych o imieniu Max zachowywała się tak komicznie, że ciężko się powstrzymać. Na szczęście jej zachowanie nagrano i udostępniono w sieci, dzięki czemu mogła poprawić humor jeszcze większej publice.

Rozgniewana papuga poskarżyła się na kota

Max to 19-letnia kakadu molucka, wyróżniająca się na tle innych papug dużymi rozmiarami ciała oraz białym upierzeniem z różowym odcieniem. Ponadto ma na głowie charakterystyczny, rozkładany czub z czerwonymi piórami. Przedstawiciele tego endemicznego gatunku występują w Indonezji w południowych Molukach, szczególnie na wyspach Seram, Saparua, Haruku i Ambon.

Kakadu molucka od setek lat jest cenionym ptakiem hodowlanym, jednakże nie zawsze nawiązuje przyjaźń z opiekunem. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech kakadu jest ich hałaśliwość. Ptaki wydają głośne, niemalże ogłuszające dźwięki, rzędu nawet 135 decybeli. Niektóre osobniki potrafią gwizdać i naśladować ludzką mowę, co można zaobserwować na nagraniu udostępnionym na platformie Youtube.

Okazuje się, że papuga miała uzasadniony powód, żeby czuć złość. Po powrocie opiekuna z pracy do domu Max natychmiast do niego przyleciał. Jego reakcja nie była spowodowana tęsknotą, a chęcią poskarżenia się na kota, z którym mieszkał pod wspólnym dachem. Mowa o czarnym kocie imieniem Angel.

kakadu

Kiedy tylko ptak zobaczył swojego opiekuna, uznał, że to świetny moment, by opowiedzieć mu, jak kot stresował go pod jego nieobecność. Pod wpływem silnych emocji Max rozkładał skrzydła na boki, przekręcał głowę na bok i stukał dziobem o szafkę na buty. Całemu widowisku towarzyszyły skrzeczące odgłosy oraz pytania właściciela, który starał się wysłuchać swojego podopiecznego z wyrozumiałością.

Film z udziałem papugi obejrzało już ponad 5,8 miliona razy. Internauci nie ukrywają, że ptak zachowuje się w komiczny sposób, choć zdecydowanie w tym momencie nie miał na celu rozśmieszenia widowni.

Jak prawidłowo opiekować się kakadu?

Nie bez powodu kakadu uznaje się, że jednego z lepszych ptasich przyjaciół. To ptaki o wysokim ilorazie inteligencji, dla których bardzo ważna jest komunikacja z człowiekiem, by móc poprawnie funkcjonować. Lubią mieć z nimi kontakt nie tylko werbalny, ale także fizyczny, przez co uchodzą za prawdziwe ptasie przytulanki. Niekorzystnie wpływa na nie przebywanie w samotności, bowiem na wolności żyją w dużych stadach, po kilkadziesiąt osobników.

Eksperci zaznaczają, że kakadu są bardzo przyjacielskie, ale nie należy zapominać, że wymagają określonych warunków bytowych i diety do prawidłowego rozwoju. Papuga kakadu potrzebuje dużej i przestronnej klatki, odpowiedniego pożywienia oraz regularnego wymieniania wody na świeżą. Zdenerwowane czy zestresowane papugi mogą zacząć demolować mieszkanie albo nawet zaatakować opiekunów. Hodowcy zalecają, żeby pod swój dach od razu przygarnąć dwa ptaki, ponieważ zwierzęta będą zajmowały się sobą nawzajem, co pomoże właścicielom uporać się z zapewnieniem im całodobowego towarzystwa.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: fera.pl; wamiz.pl

Tagi: Ptaki Nagranie