Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Porzucił owczarka niemieckiego, bo urodził się z bardzo rzadką wadą. Na świecie jest tylko 14 takich psów
Monika Krupska
Monika Krupska 30.10.2020 01:00

Porzucił owczarka niemieckiego, bo urodził się z bardzo rzadką wadą. Na świecie jest tylko 14 takich psów

quasi owczarek niemiecki
facebook/ Quasi The Great

Owczarek niemiecki został potraktowany jak śmieć. Hodowcy pozbyli się go, nie interesując się jego losem. Pies został wypatrzony przez ratowników organizacji pro zwierzęcej, którym to złapanie przestraszonego zwierzaka zajęło 5 dni. Czworonóg od razu pojechał do kliniki, aby można było się o nim dowiedzieć więcej. Po licznych badaniach i prześwietleniach, lekarze wiedzieli już, co dolega psu. Owczarek niemiecki urodził się z rzadką wadą genetyczną. Na świecie istnieje tylko 14 takich psów, w tym Quasi. 

Owczarek niemiecki nie ma kilku kręgów

W klinice okazało się, że pies nie ma kilku kręgów. Te, które posiada są nienaturalnie ściśnięte, przez co zwierzę nie ma karku. Jak czytamy na jego stronie na Facebooku, psa to nie boli. Niestety, jego pleców nie można naprawić chirurgicznie. Pies do końca życia musi żyć z taką wadą. Quasi nie jest jedynym takim czworonogiem. Jak napisaliśmy wyżej, na świecie jest ich 14. 

Owczarek niemiecki przeszedł w klinice kilka zabiegów, m.in. został wykastrowany czy oczyszczono mu ranę na szyi. Trafił do schroniska, jednak jego wygląd nie był przeszkodą, pies został adoptowany. Jak czytamy na Facebooku, zwierzę ma się świetnie. Potrafi chodzić i biegać na swój sposób. Prawdopodobnie boi się małych kotów i dzieci.

- Inne psy jak Quasi: Na świecie jest 14 psów z tym syndromem. Quasi jest trzecim z tym imieniem. Owczarek niemiecki nie jest do adopcji. Mieszka z rodziną zastępczą - czytamy w mediach społecznościowych.

Dlaczego na świecie są aż 3 psy z tym imieniem? Quasi to oczywiście zdrobnienie od postaci fikcyjnej Quasimodo. Niekształtny olbrzym nie był zbyt urokliwy, jednak posiadał piękne serce.

Owczarki niemieckie - jakie to psy?

Owczarki niemieckie to jedne z popularniejszych psów na świecie. Są bardzo inteligentne i szybko uczą się komend, dlatego są często wybierane do pracy m.in. w policji czy straży pożarnej. Swietnie sprawdzają się też jako psy ratunkowe czy terapeuci. Owczarki niemieckie potrafią powalić przestępcę na kolana, nie boją się użyć swojej siły. Jednocześnie są bardzo przyjazne. Doskonale nadają się do życia z rodziną. 

Owczarki niemieckie są pewne siebie, posłuszne i wytrzymałe. Przywiązują się do właścicieli, źle znoszą samotność. Owczarki niemieckie nie wykazują agresji w stosunku do dzieci, jednak należy ich wspólne zabawy kontrolować. Psy są sporych rozmiarów, mogą niechcący zrobić krzywdę. 

Owczarki niemieckie są żywiołowe, potrzebują sporo ruchu. To nie są typowe kanapowce, lubią się bawić i biegać. Właściciele powinni też zapewnić psom rozrywkę umysłową.

Długość życia psów tej rasy szacowana jest na 11-13 lat. Owczarki zmagają się z różnymi chorobami, przez co psy mogą odejść wcześniej za tęczowy most. Zwierzaki cierpią m.in. na zapalenie spojówek, ucha, młodzieńce zapalenie kości, niedoczynność z tarczycą, kłopoty z trzustką czy problemy z kręgosłupem lub nowotworami. Mogą też mieć dysplazję stawów biodrowych.