Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > 5-letnia dziewczynka spotkała 14 owczarków niemieckich. Ojciec nagrał całe zdarzenie
Redakcja SwiatZwierzat
Redakcja SwiatZwierzat 06.12.2020 10:45

5-letnia dziewczynka spotkała 14 owczarków niemieckich. Ojciec nagrał całe zdarzenie

owczarek niemiecki
fot. screenYoutube

Owczarek niemiecki to pies, który groźnym wyglądem i pokaźnym rozmiarem może przestraszyć niejednego przechodnia. Źle socjalizowany może zaatakować ofiarę. Psy tej rasy mogą żyć samotnie, jak jednak odnajduje się w stadzie? O tym przekonała się 5-letnia dziewczynka, która na swojej drodze spotkała… 14 psów tej rasy. Jednak dobrze je znała, bowiem codziennie się nimi zajmowała.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co 5-latka robiła z 14 owczarkami niemieckimi
  • Czy owczarki niemieckie to bezpieczne psy
  • Czym charakteryzuje się wspomniana rasa

5-letnia mieszkanka Norwegii bawiła się na polanie. Pernille nie była jednak sama, a towarzyszył jej ojciec. Dziecko podrzucało źdźbła trawy do góry i biegało w kółko. Obok Pernille krążyło 14 owczarków niemieckich. Ojciec nagrywał wszystko.

Dziecko wychowuje owczarki

14 owczarków niemieckich swobodnie biegało przy małej dziewczynce, ponieważ ta była ich opiekunką. Oczywiście formalnymi właścicielami psów byli rodzice Pernille, ale 5-latka codziennie zajmowała się czworonogami.

Dziecko nie bało się pupili. Wiedziało, że zwierzęta nie zrobią jej krzywdy. Moment zabawy Pernille z psami, ojciec nagrał telefonem komórkowym. Wideo umieścił w sieci.

-Owczarki niemiecki z miejscowości Kennel Finika w Norwegii i 5-letnia Pernille bawiąca się sama z 14 psami.

Kto powiedział, że owczarki są niebezpieczne w stosunku do dzieci? Psy są naszymi najlepszymi przyjaciółmi – napisał wzruszony ojciec na YouTubie.

Urocze wideo dziecka i owczarków niemieckich szybko zyskało masę odsłon w sieci. Internauci zachwycili się beztroską zabawą dziewczynki. Do tej pory filmik obejrzano już ponad 8 mln razy!

Teksty wybrane dla Ciebie:

Owczarek niemiecki – czy to bezpieczny pies?

Owczarek niemiecki jest dużym psem, ale nie należy się go obawiać. Dobrze wychowany nie skrzywdzi nawet muchy. A źle socjalizowany oczywiście może wyrządzić krzywdę.
Należy podkreślić, że źle wychowany np. york też może zaatakować. Podejmując się opieki nad zwierzęciem, nie wolno zapominać o jego wychowaniu.
Owczarek niemiecki jest bardzo inteligentny i uwielbia kontakt z ludźmi. Świetnie sprawdzi się jako pies policyjny, terapeutyczny czy poszukiwawczy. Może być przewodnikiem oraz ratownikiem
Zobacz zdjęcia i film:
Okazało się, że 5-letnia dziewczynka opiekuje się owczarkami niemieckimi.
owczarek
fot. pixabay.com/Gribouillle

Owczarek niemiecki jest przyjazny.

owczarek niemiecki
fot. pixabay.com/ Kasya

Dobrze wychowany pies tej rasy nie skrzywdzi nikogo.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: naszefutrzaki.eu