Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > To owczarek niemiecki. Musiał minąć rok, zanim znów przypominał przedstawiciela swojej rasy
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 17.12.2019 18:22

To owczarek niemiecki. Musiał minąć rok, zanim znów przypominał przedstawiciela swojej rasy

owczarek niemiecki
Fot.facebook.com

Owczarek niemiecki znaleziony na ulicy był w tragicznym stanie. Zwierzak był wycieńczony i wychudzony. Niewiarygodna ilość pcheł, które osiedliły się na jej skórze, spowodowała, że suczka zupełnie straciła sierść. Zwierzak niezwłocznie trafił do weterynarza. Rok, dokładnie tyle minęło, zanim psiak znów zaczął przypominać przedstawiciela swojej rasy.

Owczarki niemieckie to odważne, pewne siebie i nad wyraz inteligentne stworzenia. Nie bez przyczyny są one jedną z tych ras, która w Polsce cieszy się największą popularnością. Pewnego dnia mężczyzna na ulicy dostrzegł dwóch przedstawicieli tej rasy. Patrząc na ich tragiczny stan, powiadomił tamtejszych ratowników.

Owczarek niemiecki był w tragicznym stanie

Gdy Sara Jordan z organizacji RSPCA dotarła pod wskazane miejsce, nie potrafiła ukryć swojego przerażania. Zwierzaki były wyraźnie wychudzone i odwodnione. Suczka o imieniu Sheena zupełnie nie przypominała Owczarka niemieckiego, ponieważ nie posiadała sierści. Jej przyjaciółka, Belinda była w nieco lepszym stanie.

Kobieta natychmiast zabrała psiaki do pobliskiej kliniki weterynaryjnej. Specjalista zajmujący się czworonogami ustalił, że pchły spowodowały nadmierne wypadanie włosów. Po zakończonej wizycie ratowniczka zabrała je do schroniska. Minęło wiele miesięcy, zanim Sheenie udało się wrócić do zdrowia.

Odpowiednia opieka przywróciła ją do zdrowia

Belinda niemal natychmiast odnalazła rodzinę, która zapragnęła przygarnąć ją pod swój dach. Z kolei Sheena wciąż cierpliwie oczekuje na ten wyjątkowy moment.

-Sheena jest absolutnie kochaną suczkę. Uwielbia bawić się na dworze i jeść smakołyki. Najlepiej będzie czuła się w domu bez małych dzieci i innych zwierząt. Potrzebuje właścicieli, którzy nadążą za jej aktywnym stylem życia. Ona jest bardzo energiczna- komentują pracownicy przytułku.

Owczarek niemiecki wiele przeszedł, ale jego upór i determinacja przyczyniły się do tego, że wszystko zakończyło się dobrze. Zwierzak każdego dnia okazuje swoją wdzięczność i niepowtarzalną osobowość.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki został znaleziony w tragicznym stanie.

Owczarek niemiecki

Zwierzak przeszedł ogromną przemianę.

Owczarek niemiecki

Wszystko dzięki właściwej opiece.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Twój pupil przykłada głowę do ściany? Natychmiast zabierz go do weterynarza
  2. Kot miał zostać uśpiony. Wtedy wydarzyło się coś, w co trudno uwierzyć
  3. Właściciel zabrał pitbulla do psiego fryzjera. Zostawił go tam na kilka lat
  4. Już wiadomo, co śni się psom. Naukowcy odkryli zagadkę psich marzeń sennych
  5. Uwielbiany pies milionów telewidzów nie żyje. Zmarł po nieudanej operacji