Swiatzwierzat.pl
owczarek niemiecki bierze bluzkę

youtube.com/ViralHog

Chciała sprawdzić, co jej owczarek niemiecki robi sam w domu. Obejrzała nagranie i łzy stanęły jej w oczach

13 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Owczarki niemieckie to zwierzęta odznaczające się ogromną lojalnością wobec swoich opiekunów. Nawiązują z nimi głębokie relacje i chciałyby z nimi spędzać każdą chwilę. Pewna kobieta postanowiła sprawdzić, jak jej pupil reaguje na rozłąkę. Nagranie

Owczarek niemiecki Raven Aniston ciężko znosił zostawanie samemu w domu. Właścicielka podejrzewała, że jej suczka może cierpieć na lęki separacyjne, ale pies oczywiście nie mógł jej o tym powiedzieć. Kobieta zdecydowała się umieścić w domu kamerkę, aby zobaczyć, co owczarek robi pod jej nieobecność. Nie spodziewała się tego, co zobaczy.

Owczarek niemiecki cierpiał na lęki separacyjne

Lęki separacyjne są dość powszechne u psów. Niektóre szacunki mówią, że może ich doświadczać nawet 40% czworonogów. W dużym skrócie zwierzęta doświadczają silnego niepokoju, w momencie, w którym czeka je rozłąka z właścicielem. W skrajnych wypadkach wystarczy, że opiekun zniknie im z pola widzenia. Właściciele zwierząt radzą sobie z tego typu przypadłościami na różne sposoby. 

Raven od dłuższego czasu podejrzewała, że jej suczka źle znosi samotne pobyty w domu. By upewnić się, że pies nie będzie za bardzo cierpiał, lub jego niepokój nie przełoży się na robienie w domu szkód, zamontowała w kilka kamer.

Po włączeniu nagrywania kobieta wyszła z domu. Później obejrzała cały materiał, który trwał wiele godzin. Zwierzak robił przeróżne rzeczy pod nieobecność właścicielki, ale jeden 13-sekundowy fragment bardzo poruszył właścicielkę. 

Kobieta początkowo miała problemy z określeniem tego, co pies robi. Po chwili zrozumiała, że owczarek niemiecki wyjmuje z jej plecaka pachnące nią ubrania, do których się przytula. Dzięki temu pupil mógł poczuć namiastkę obecności właściciela.

Gest owczarka mocno wzruszył kobietę i uświadomił jej fakt, że jest dla swojego psa najważniejszą osobą na świecie. Gdyby tylko mogła, nie zostawiałaby go samego ani na chwilę. Na szczęście teraz ma świadomość tego, że jej pies ma sposoby na radzenie sobie z samotnością.

Psi węch 

Dla zwierząt węch jest najważniejszym zmysłem. Ocenia się, że czworonogi potrafią zapamiętać nawet 600 tysięcy zapachów! To właśnie za jego pomocą te zwierzaki poznają świat. Dane dostarczane im przez ten zmysł są dla nich pewniejsze i ważniejsze od innych wrażeń.

Ten szczególnie wyczulony zmysł czyni z nich wyśmienitych tropicieli i myśliwych. Psy są w stanie podjąć trop człowieka lub zwierzęcia, które znajdowało się w danym miejscu nawet kilka dni wcześniej.

Choć potrafią rozpoznawać ludzi i inne czworonogi, bazując na wzroku, dopiero gdy poczują ich zapach, zyskują pewność co do ich tożsamości. Z tego też względu, gdy za kimś tęsknią sięgają po pachnącą nimi rzecz, a nie ich fotografię.

Zobacz wideo:

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >