Swiatzwierzat.pl
owczarek niemiecki ze szczeniakami

youtube.com/Reis World

Małe owczarki niemieckie bawią się z tatą. Wideo rozczula do łez

6 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Owczarek niemiecki to jedna z najpopularniejszych ras w Polsce i na świecie. Pogodne, łatwe do ułożenia są po prostu wymarzonymi towarzyszami rodzin. Ten psi tata okazał się jednak nie tylko świetnym kompanem dla ludzi, ale i dla swoich szczeniaków

Pewna przyszła właścicielka owczarka niemieckiego udała się do hodowli, by sprawdzić, jak się ma wybrany przez nią psiak. Trafiła na doskonały moment - akurat wtedy szczeniaki bawiły się na zewnątrz ze swoim tatą. Wszystko udało jej się nagrać, a wideo sprawia, że uśmiech sam pojawia się na twarzy!

Małe owczarki niemieckie z tatą

Blogerka zajmująca się na co dzień modą i zakupami pokazała wizytę w jednej z hodowli owczarków niemieckich w USA. Sama nie mogła się już doczekać, aż jeden ze szczeniaków trafi w końcu pod jej dach.

Do hodowli została zaproszona część przyszłych właścicieli maluchów. 8-tygodniowe szczeniaczki uchwycone na nagraniu są po prostu przerocze - małe, kudłate kulki to czyste wulkany energii.

Widać, że są pod doskonałą opieką i chętnie bawią się z ludźmi. Jednak w pewnym momencie do szczeniaków dołączył ich tata - dorosły owczarek niemiecki, który zaczął się z nimi bawić tak, jakby sam był jeszcze dzieckiem!

Dorosły psiak biega, a szczeniaki podążają za nim krok w krok, potykając się niekiedy niezdarnie o własne łapki. Uciekający tata nie ma szans - dzieciaki nie dają mu się oddalić nawet na chwilę!

Kilka razy maluchy powaliły ojca na ziemię i zaczęły obskakiwać, tak że nie mógł wstać. Po jakimś czasie takiej energicznej zabawy starszy owczarek niemiecki wyraźnie się zmęczył i próbował się ukradkiem oddalić.

Po kilku próbach w końcu mu się to udało, a rozproszone obecnością wizytujących szczeniaki wróciły do zabawy na własną rękę. Trudno się nie uśmiechnąć na widok tak świetnej zabawy puchatych kulek z tatą!

Kiedy można wziąć szczeniaka z hodowli?

Szczeniaki z nagrania miały 8 tygodni, a jak długo trzeba czekać, zanim odbierzemy swojego pieska z hodowli? Zazwyczaj hodowcy są gotowi odseparować szczenięta od matki około 6-7 tygodni po narodzinach.

Są jednak przypadki, gdy pieski wymagają dłuższej socjalizacji lub z powodów zdrowotnych nie powinny jeszcze zostać oddawane nowemu właścicielowi. Wtedy optymalny moment na oddzielenie pieska od matki to zazwyczaj około 10. tydzień życia.

Co ciekawe, to właśnie 8. tydzień życia jest najmniej wskazany przy oddzielaniu szczeniaka od suki - wtedy pojawia się pierwszy tzw. okres lękowy. Wówczas drastyczna zmiana taka jak odseparowanie malucha od matki i rodzeństwa może wywołać trwałe zmiany w psychice, które mogą później poskutkować problemami na tle lękowym, ale także apatią, agresją czy niszczeniem otoczenia.

Odpowiedzialni hodowcy doskonale jednak wiedzą, kiedy nadchodzi odpowiedni moment na oddanie szczeniaka rodzinie - widać, że owczarki niemiecki z nagrania są szczęśliwe i odpowiednio zadbane przez opiekunów!

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: youtube.com, dziendobry.tvn.pl

Tagi:

Zuza SiwekAutor

Wydawca w portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >