Swiatzwierzat.pl
owczarek niemiecki ze szczeniakami

youtube.com/Reis World

Małe owczarki niemieckie bawią się z tatą. Wideo rozczula do łez

6 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Owczarek niemiecki to jedna z najpopularniejszych ras w Polsce i na świecie. Pogodne, łatwe do ułożenia są po prostu wymarzonymi towarzyszami rodzin. Ten psi tata okazał się jednak nie tylko świetnym kompanem dla ludzi, ale i dla swoich szczeniaków

Pewna przyszła właścicielka owczarka niemieckiego udała się do hodowli, by sprawdzić, jak się ma wybrany przez nią psiak. Trafiła na doskonały moment - akurat wtedy szczeniaki bawiły się na zewnątrz ze swoim tatą. Wszystko udało jej się nagrać, a wideo sprawia, że uśmiech sam pojawia się na twarzy!

Małe owczarki niemieckie z tatą

Blogerka zajmująca się na co dzień modą i zakupami pokazała wizytę w jednej z hodowli owczarków niemieckich w USA. Sama nie mogła się już doczekać, aż jeden ze szczeniaków trafi w końcu pod jej dach.

Do hodowli została zaproszona część przyszłych właścicieli maluchów. 8-tygodniowe szczeniaczki uchwycone na nagraniu są po prostu przerocze - małe, kudłate kulki to czyste wulkany energii.

Widać, że są pod doskonałą opieką i chętnie bawią się z ludźmi. Jednak w pewnym momencie do szczeniaków dołączył ich tata - dorosły owczarek niemiecki, który zaczął się z nimi bawić tak, jakby sam był jeszcze dzieckiem!

Dorosły psiak biega, a szczeniaki podążają za nim krok w krok, potykając się niekiedy niezdarnie o własne łapki. Uciekający tata nie ma szans - dzieciaki nie dają mu się oddalić nawet na chwilę!

Kilka razy maluchy powaliły ojca na ziemię i zaczęły obskakiwać, tak że nie mógł wstać. Po jakimś czasie takiej energicznej zabawy starszy owczarek niemiecki wyraźnie się zmęczył i próbował się ukradkiem oddalić.

Po kilku próbach w końcu mu się to udało, a rozproszone obecnością wizytujących szczeniaki wróciły do zabawy na własną rękę. Trudno się nie uśmiechnąć na widok tak świetnej zabawy puchatych kulek z tatą!

Kiedy można wziąć szczeniaka z hodowli?

Szczeniaki z nagrania miały 8 tygodni, a jak długo trzeba czekać, zanim odbierzemy swojego pieska z hodowli? Zazwyczaj hodowcy są gotowi odseparować szczenięta od matki około 6-7 tygodni po narodzinach.

Są jednak przypadki, gdy pieski wymagają dłuższej socjalizacji lub z powodów zdrowotnych nie powinny jeszcze zostać oddawane nowemu właścicielowi. Wtedy optymalny moment na oddzielenie pieska od matki to zazwyczaj około 10. tydzień życia.

Co ciekawe, to właśnie 8. tydzień życia jest najmniej wskazany przy oddzielaniu szczeniaka od suki - wtedy pojawia się pierwszy tzw. okres lękowy. Wówczas drastyczna zmiana taka jak odseparowanie malucha od matki i rodzeństwa może wywołać trwałe zmiany w psychice, które mogą później poskutkować problemami na tle lękowym, ale także apatią, agresją czy niszczeniem otoczenia.

Odpowiedzialni hodowcy doskonale jednak wiedzą, kiedy nadchodzi odpowiedni moment na oddanie szczeniaka rodzinie - widać, że owczarki niemiecki z nagrania są szczęśliwe i odpowiednio zadbane przez opiekunów!

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: youtube.com, dziendobry.tvn.pl

Podobne artykuły

youtube/rumble videos

Psy

Labrador poważnie nabroił w kuchni. Sposób, w jaki błaga o przebaczenie, przekonałby każdego

Czytaj więcej >
fb/Daj włos. Fryzjer dla zwierząt

Psy

Hazar, pies należący do byłego senatora PiS zmienił się o 180 stopni. Niezwykła metamorfoza

Czytaj więcej >
yt/Sidewalk Specials

Psy

Właściciel próbował pozbawić psa życia. Później z tą samą prośbą zwrócił się do aktywistów

Czytaj więcej >

youtube/The Nation Thailand

Psy

Piękny gest kierowcy. Zatrzymał ruch, aby pomóc zagubionemu psu

Czytaj więcej >
Shar pei

Psy

Shar pei cudem uratowany z rąk pseudowłaściciela. Jest w opłakanym stanie, wygląda jak sama skóra i kości

Czytaj więcej >
Humane Society of Central Texas

Psy

Adoptowany pies spędził w schronisku ponad 400 dni. Nowi właściciele pozbyli się go po pierwszej nocy

Czytaj więcej >