Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Owczarek niemiecki uratował mężczyznę, który chciał wskoczyć pod rozpędzony pociąg
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 06.01.2020 12:11

Owczarek niemiecki uratował mężczyznę, który chciał wskoczyć pod rozpędzony pociąg

Owczarek
instagram.com @frida.world.gsd

Owczarek niemiecki okrzyknięty został zaszczytnym mianem psiego bohatera. Czworonóg uratował mężczyznę, który chciał skoczyć pod rozpędzony pociąg. Zwierzę, widząc go na torach kolejowych, zareagowało błyskawicznie. Gdyby nie refleks i natychmiastowe działanie, próba samobójcza mężczyzny zakończyłaby się powodzeniem.

Owczarki niemieckie to niebywale inteligentne i błyskotliwe czworonogi. Nie bez przyczyny uznawane są za jedna z tych ras, która w Polsce cieszy się największym powodzeniem. Oprócz tego spełniają one wszystkie warunki, które stawiane są psom policyjnym. Ich refleks i szybkość działania są w tym przypadku niezastąpione.

Owczarek niemiecki uratował mężczynę

Dramatyczne zajście miało miejsce 1 stycznia około godziny 21. To właśnie wtedy pracownicy Straży Ochrony Kolei dostrzegli mężczyznę, który wszedł na tory na przejeździe kolejowym w Chełmie. Przejazd w miejscu, w którym znajdował się 24-latek, był w pełni oświetlony. Wystarczyłoby, gdyby stanął zaledwie kilka metrów dalej, a jego dostrzeżenie byłoby wówczas czymś niemożliwym.

– Wzywaliśmy go do zatrzymania: Stój! – Straż Ochrony Kolei! Nie reagował- mówił w rozmowie z Polsat News Mariusz Świderczuk, pracownik SOK.

Sytuacja zaczęła wyglądać naprawdę niebezpiecznie, kiedy pracownicy SOK-U dostrzegli zbliżający się pociąg.

Zwierzak ocalił jedno życie

Pomimo tego, że pracownicy byli zaledwie 20 metrów od mężczyzny, mieli pełną świadomość, że nie uda im się dobiec w tak krótkim czasie. Zdecydowali się więc na spuszczenie służbowego psa Ochrony Kolei.

Pies po prostu uderzył tego mężczyznę w klatkę piersiową, powodując jego upadek i spychając go na pobocze torowiska– czytamy w serwisie Polsat News wypowiedź pracownika.

Nie bez przyczyny owczarki wykorzystywane są do kontrolowania szlaków, miejsc, gdzie zwykle dochodzi do kradzieży, a nawet dewastacji elementów infrastruktury kolejowej.

– Jestem bardzo dumny z psa, że wykonał to, do czego go szkoliliśmy- dodał na koniec.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Owczarek

Owczarek niemiecki uratował mężczyznę.

Owczarek

Pies zareagował natychmiastowo.

Owczarek

Jego refleks i szybkość działania okazały się zbawienne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do zespołu hospicjum dla dzieci dołączyła nowa terapeutka. Podopieczni od razu ją pokochali
  2. Bezdomny kot znalazł porzucone niemowlę. Ogrzewał je, dopóki nie nadeszła pomoc
  3. Dlaczego kot udaje chleb? Kocia pozycja, która bawi do łez
  4. Suczka labradora urodziła największy miot w historii. Takiej ilości szczeniaków nie spodziewał się nawet weterynarz
  5. Niesamowite, jak wyglądają kociaki maine coon. Ich uszy robią prawdziwą furorę w internecie, żadna inna rasa takich nie ma