Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Bezdomny kot znalazł porzucone niemowlę. Ogrzewał je dopóki nie nadeszła pomoc
Zuzanna Siwek
Zuzanna Siwek 05.01.2020 17:54

Bezdomny kot znalazł porzucone niemowlę. Ogrzewał je dopóki nie nadeszła pomoc

kot miauczy pod drzwiami
pixabay.com@keyber

Kot i dziecko w domu – czy to ma prawo się udać? Wbrew obiegowej opinii, koty potrafią być równie wrażliwe i troskliwe, co psy. Dowodem na to niech będzie historia kota, który znalazł i zaopiekował się porzuconym niemowlęciem. Bez niego nie miałoby szans na przeżycie.

Kot znalazł porzucone niemowlę i postanowił mu pomóc. Tylko dzięki niemu maluch uszedł z życiem. Ta historia pokazuje, że koty to bardzo wrażliwe i troskliwe zwierzęta, które nie są obojętne na krzywdę innych!

Kot uratował niemowlę

Masza, bo tak nazywał się kot, w pewnym momencie zaczął przeraźliwie miauczeć. Irina, mieszkanka Obmińska, postanowiła sprawdzić o co chodzi – kobieta zauważyła, że zwierzak bardzo dziwnie się zachowuje, co zupełnie do niego nie pasowało.

kot i dziecko

Zdziwienie kobiety było wielkie, gdy obok Maszy znalazła leżące w pudełku dziecko. Kot kręcił się wokół niemowlęcia przez kilka dobrych godzin, próbując go ogrzać, aby nie zmarzł.

Kot i dziecko spędzili ze sobą kilka godzin

Mieszkańcy są przekonani, że gdyby kot nie zajął się maluchem, ten na pewno nie miałby szans na przeżycie. Chłopiec został znaleziony wraz z torbą, która zawierała w sobie żywność dla niemowląt oraz pieluchy. Malec był zadbany, widać, że ktoś się nim dobrze zajmował, zanim go porzucił.

Kot chronił dziecko, aż do czasu, gdy pojawili się ratownicy medyczni. Biegał za chłopcem, ocierał się o niego, a nawet próbował wskoczyć za nim do karetki.

Kot i dziecko bardzo się ze sobą zżyli

Kiedy już ratownicy medyczni zabrali chłopca do szpitala, aby tam zaopiekować się nim w sposób należyty, kot nadal siedział w miejscu, w którym wcześniej znajdował się chłopiec. Najwyraźniej czekał, aż ktoś z powrotem przyniesie tam dziecko.

kot i dziecko

Chłopiec został przewieziony do najbliższego szpitala, na szczęście dzięki dzielnej opiece Maszy, nic mu się nie stało. Jest on całkowicie zdrowy. Kotu należy się teraz dodatkowe głaskanie i cała garść kocich przysmaków.

ZOBACZ WIDEO:

Bez kota niemowlę nie miałoby szans na przeżycie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Inspektorat bije na alarm: Popularny ser zakażony. Zjedzenie grozi nawet śmiercią
  2. Chłopiec zobaczył swojego psa po 8 miesiącach rozłąki. Nie mógł powstrzymać łez
  3. Szczeniak na torach kolejowych. Przejechał po nim pociąg [NAGRANIE]
  4. Schorowana sprzątaczka z Olsztyna wygrała 13 milionów. A to wszystko dzięki niepozornemu drobiazgowi
  5. Nie mógł zapłacić na stacji benzynowej, bo był z psem. Obsługa kazała mu wyjść
  6. Zobaczyła, co pies robi jej śpiącemu dziecku. Natychmiast wyciągnęła telefon i zaczęła nagrywać