Swiatzwierzat.pl

JENNIFER LAJENISS

Opiekunowie powierzyli pitbullowi opiekę nad kociętami. W końcu dostał to, czego zawsze pragnął

21 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Właściciele pitbulla o imieniu Ozzy zauważyli, że ich pupil zawsze wyrywa się w kierunku kociąt, które dostrzeże na swojej drodze. Pewnego razu uznali, że nie będą dłużej walczyć z jego instynktem i pozwolili, by zrobił z małymi kotami to, czego od zawsze pragnął. Nagranie z tego spotkania udostępnili w sieci.

Pitbullem imieniem Ozzy mieszka ze swoją adopcyjną rodziną od około trzech lat. W jej skład wchodzi małżeństwo z trojgiem dzieci i kot o imieniu Norm. Choć pies od razu zapałał sympatią do mruczka, on nigdy nie odwzajemnił jego uczuć.

Pitbull i miot malutkich kociąt - co mogło pójść nie tak?

Ozzy od lat próbował zakolegować się z Normem, jednak koci staruszek wciąż pozostawał obojętny na jego uczucia. W końcu opiekunowie dostrzegli, że czworonóg robi się smutny za każdym razem, kiedy mruczek po raz kolejny go odtrąca. 

Jakiś czas temu jego opiekunka Jennifer przygarnęła z ulicy kotkę, która była w ciąży. W obawie o zdrowie kociej mamy i jej młodych zdecydowała, że zamieszka razem z nimi. Niebawem na świecie pojawiło się pięć słodkich kociąt. Trudno sobie wyobrazić, jak na młode kotki zareagował Ozzy. 

Okazuje się, że imponujących rozmiarów pitbull jest najszczęśliwszy na świecie przez to, że mama kociaków i jego opiekunowie pozwalają mu spędzać czas z maluchami. W roli wujka jest po prostu mistrzem. Dogląda ich, a przy tym staje się wyraźnie zaniepokojony, gdy słyszy płacz. Podczas bezpośredniego kontaktu pozostaje stanowczy, ale jednocześnie niezwykle delikatny.

Opiekunowie powierzyli pitbullowi opiekę nad kociętami. W końcu dostał to, czego zawsze pragnął (1).jpg
JENNIFER LAJENISS

Jennifer wspomina, że Ozzy zachowywał się dokładnie tak samo, kiedy na świecie pojawił się jej najmłodszy syn. Duże zainteresowanie wzbudzały w nim od zawsze wózki z niemowlakami.

 

Pies saneczkuje? Może mieć to związek z poważnymi chorobami

Pies saneczkuje? Może mieć to związek z poważnymi chorobami

CZYTAJ DALEJ

Trudna przeszłość nie wpłynęła na psi charakter

Tak, jak wiele psów pochodzących ze schronisk dla bezpańskich zwierząt, Ozzy także nie ma za sobą łatwej przeszłości. Jego opiekunka w rozmowie z “The Dodo” zdradziła, że zanim trafił do fundacji, a kolejno do ich domu, był porzucony i mieszkał pod jeepem. Jednak mimo przykrych doświadczeń, jest najwspanialszym psem, jakiego mogli sobie wymarzyć. 

- Odkąd pozwoliliśmy Ozzy'emu wchodzić w interakcje z kociętami, jest taki szczęśliwy - wyznają jego opiekunowie.

Opiekunowie powierzyli pitbullowi opiekę nad kociętami. W końcu dostał to, czego zawsze pragnął (2).jpg

Maluchy również czują się bezpiecznie w jego towarzystwie. Uwielbiają wspinać się na leżącego psiego wujka, nie mają nic przeciwko, kiedy je myje, a nawet wspólnie ucinają sobie drzemki. Nic złego nie widzi w tym również ich kocia mama.

- Ociera się o Ozzy'ego, jakby chciała podziękować mu za to, że zajmuje się jej dziećmi, gdy wychodzi z domu lub po prostu pragnie od nich odpocząć - opowiada Jennifer.

Kiedy kocięta podrosną na tyle, że będzie można znaleźć im nowy dom, Ozzy na pewno mocno przeżyje rozłąkę ze swoimi nowymi przyjaciółmi. Jednak zawsze pozostanie mu ich mama Winnie oraz jedno z kociąt o imieniu Troublemaker. Ta historia to kolejny dowód na to, aby nie oceniać książki po okładce, gdyż o zachowaniu zwierząt świadczy przede wszystkim wysiłek właścicieli włożony w tresurę.

Opiekunowie powierzyli pitbullowi opiekę nad kociętami. W końcu dostał to, czego zawsze pragnął (3).jpg

 

 

 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: The Dodo

Lasy Państwowe apelują. Na przełomie lutego i marca patrz pod nogi

Lasy Państwowe apelują. Na przełomie lutego i marca patrz pod nogi

CZYTAJ DALEJ
Zobaczyli psa tonącego w kanale i nie wahali się ani sekundy. Brawurowy wyczyn grupy studentów

Zobaczyli psa tonącego w kanale i nie wahali się ani sekundy. Brawurowy wyczyn grupy studentów

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Psy

Podczas interwencji DIOZ nie tylko zwierzęta potrzebowały pomocy. Ta historia chwyta za serce
Czytaj więcej >

Psy

Corgi ma dar wyczuwania emocji innych ludzi. Gdy siada przed nieznajomym, trafia w dziesiątkę
Czytaj więcej >

Psy

Małe, wtulone w siebie szczeniaki, a wokół las. To właśnie w nim ktoś pozbył się niechcianych zwierząt
Czytaj więcej >

Psy

DIOZ ujawnia kolejny akt przemocy dziecka wobec psa. Wszystko widać na brutalnym filmie
Czytaj więcej >

Psy

Podszedł do nich pies żywcem zżerany przez świerzb. Desperacko błagał, "Zabierzcie ode mnie ten ból"
Czytaj więcej >

Psy

Miała być idealną opiekunką nad psami. Ukryta kamera obnażyła, co naprawdę robiła w pracy
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]