Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Dziś ostatni dzień, aby pomóc psom i kotom ze schronisk. Finał akcji z OLX zbliża się wielkimi krokami
Ewa Nalepa
Ewa Nalepa 24.03.2022 18:40

Dziś ostatni dzień, aby pomóc psom i kotom ze schronisk. Finał akcji z OLX zbliża się wielkimi krokami

pies smutny
pixabay/mironirina89

Tegoroczna akcja "Nakarm psa z OLX" właśnie dobiega końca. To dzisiaj, 16 grudnia jest ostatni dzień, kiedy jeszcze możemy nakarmić psy i koty ze schronisk. 

Nakarm psa 

W tym roku celem akcji było wykarmienie zwierzaków ze schroniska Funny Pets w Czartkach oraz przytuliska na Wiśniowej w Sandomierzu, które zostały wytypowane przez OLX na podstawie zgłoszeń złożonych poprzez Facebook'a. Jeszcze dziś możemy wesprzeć akcję w bardzo prosty sposób - wystarczy tylko odrobina dobrej woli i telefon z internetem. Należy wejść na stronę internetową, kliknąć baner akcji, wybrać zwierzaka i nakarmić go wirtualnie. W ten sposób "zapełniamy jego kość", a kiedy ta będzie w 100 proc. pełna, organizator dostarczy do schroniska 20 kg karmy. 1 pełna kość równa się 20 kilogramów jedzenia. Im więcej kliknięć i pełnych kości, tym zwierzaki dostaną więcej pożywienia. 

Akcja trwa od 7 grudnia i już niedługo dowiemy się, ile karmy udało się zebrać i przekazać dla tych dwóch schronisk. 

Finał akcji 

W zeszłym roku portal zbierał w ramach tej samej akcji karmę dla schronisk w Raciborzu i Koninie. W czasie 12. edycji zebrano i przekazano aż 2,5 tony karmy!

Każdy z nas może wesprzeć tegoroczną, 13. edycję akcji. Dziś, 16 grudnia jest na to ostatnia szansa, psy i koty ze schronisk liczą na waszą pomoc! Pamiętajmy też, że nie są to jedyne schroniska, które wymagają pomocy - szczególnie w tym ciężkim dla nas wszystkich roku.

Pamiętajcie, że pomaganie zwierzakom może mieć różne formy. Jeśli czujecie niedosyt, możecie zgłosić się do schroniska czy fundacji i zaoferować swoją pomoc. Dodatkowa para rąk przyda się w każdym miejscu. A może Wasz sąsiad czy sąsiadka potrzebuje pomocy z wyprowadzeniem czworonoga? 

źródło: olx.pl/lp/nakarm-psa