Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Ojciec i córka zostali oskarżeni o znęcanie się nad psem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 13.01.2020 09:01

Ojciec i córka zostali oskarżeni o znęcanie się nad psem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

polka
Fot. canva.com

Ojciec z pewnością nie dał swojej córce dobrego przykładu. To widać po tym, jak oboje byli bliscy zakatowania biednego zwierzęcia, które przecież nic im nigdy nie zrobiło i dawało ukochanemu państwu jedynie miłość i przywiązanie. Oboje zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny.

Jak wszyscy wiemy, pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, w drugą stronę niestety bardzo rzadko tak to działa. Te urocze stworzenia pokładają w nas ogromną wiarę w to, że zajmiemy się nimi, zapewnimy im dobry dom i to właściwie tyle. Niestety ten ojciec i córka zupełnie tego nie rozumieli, okrutnie znęcali się nad bezbronnym zwierzakiem.

Znęcanie się nad zwierzęciem

Za to, co zrobili, wszyscy mają nadzieję, że spotka ich surowa kara. O sytuacji, w jakiej znajduje się ich zwierzę, jeden z sąsiadów powiadomił inspektorów towarzystwa ochrony zwierząt Animals. Natychmiast musieli zareagować, w sprawie okropnego przypadku znęcania się nad zwierzętami w Brodnicy Górnej.

Dowiedzieli się oni, że właściciele, ojciec i córka trzymają zwierzę w skrajnie złych warunkach. Organizacja zareagowała natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia i udowodniła, że niestety te doniesienia były prawda. Pies był pozbawiony dostępu do wody, w jego szyję wrósł łańcuch, zwierzę nie miało nawet się gdzie schronić.

Ojciec z córką trafią do więzienia

— Obojgu zarzucono popełnienie przestępstwa z art. 35 ust. 2 ustawy o ochronie zwierząt, to jest znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat — poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Na całe szczęście piesek znalazł już nowych opiekunów, którzy zajmą się nim z należną mu troską.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ojciec

Znęcali się nad psem.

ojciec

Biedak był okropnie traktowany.

ojciec

Grozi im do pięciu lat więzienia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do zespołu hospicjum dla dzieci dołączyła nowa terapeutka. Podopieczni od razu ją pokochali
  2. Szczeniak uciekł właścicielom z domu. Jak każde dziecko, szybko pożałował
  3. Suczka miała urodzić 6 młodych. Podczas porodu wszystkim opadły szczęki, prawie pobiła rekord
  4. Dwóch nastolatków wjechało w płonący busz, żeby ratować koale. Okrzyknięto ich bohaterami
  5. Podczas porodu rottweilera wszyscy przecierali oczy. Nie spodziewali się, że nowo narodzone szczeniaki przyjdą na świat w takiej liczbie

źródła: wnp.pl