Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Ojciec pokazał malutkiemu psu niemowlaka. Na reakcję psiaka nie trzeba było długo czekać
Łucja Jureczko
Łucja Jureczko 07.09.2019 12:28

Ojciec pokazał malutkiemu psu niemowlaka. Na reakcję psiaka nie trzeba było długo czekać

ojicec
canva.com

Ojciec pokazał swojemu psu maleńkie dziecko. Reakcja psiaka była natychmiastowa. Filmik podbija serca internautów na całym świecie i pokazuje niesamowitą naturę psów!

Ojciec pokazał swojemu psu maleńkie dziecko. Reakcja psiaka była natychmiastowa. Filmik podbija serca internautów na całym świecie i pokazuje niesamowitą naturę psów!

Nagranie ma już prawie 250 tys. wyświetleń. Reakcje są jednoznaczne. Wszyscy są zachwyceni! Reakcja psiaka na małego bobasa jest wprost niesamowita!

Ojciec pokazuje psu niemowlaka

Na filmiku widać jak ojciec z niemowlakiem na rękach, schyla się, aby pokazać go leżącemu na podłodze psu. Pies od razu położył się na plecach merdając przy tym radośnie ogonem. Widać, że jest zainteresowany, ale taż nieco zmieszany!

– Zobacz, to Twój mały braciszek – ojciec przedstawiał swojemu psu niemowlaka. Pies powąchał dziecko, dalej merdając przy tym wesoło ogonem. Było widać, że jest bardzo podekscytowany!

Małe dziecko, a pies

Niestety sytuacja nie zawsze jest na tyle prosta. Bardzo częstym zjawiskiem jest oddawanie psa w momencie, w którym na świat przychodzi dziecko, a wcale nie powinno tak być!

Przykładowo, w Wielkiej Brytanii amstafy, czyli rasa w Polsce uznawana za agresywną i groźną, są wspaniałym zastępstwem niani dla dzieci. Pies może być prawdziwym przyjacielem dziecka, jednak to u rodziców leży kwestia zaaranżowania tej sytuacji, tak aby było wszystko w porządku.

Jak przygotować psa na pojawienie się dziecka?

Jak przygotować psa na pojawienie się dziecka? Przede wszystkim zacznij od usamodzielnienia psa, jeśli tego wymaga sytuacja. Jeśli pies podąża za Tobą krok w krok, nie jest to dobre zachowanie. Musimy przyzwyczaić psa, że są momenty w ciągu dnia, kiedy nie jesteśmy w stanie poświęcać mu całej swojej uwagi. Na taki moment możemy mu dać do zabawy konga lub kości, które mógłby sobie następnie gryźć.

Warto także przyzwyczaić psa do zmian, które niebawem nadejdą, jak nowe meble, wózek. Pozwólmy psu to w spokoju obwąchać, nagradzajmy go za to. Pokażmy, że to nic złego. Warto także nosić coś w rękach, np. lalkę zawiniętą w kocyk, aby pies nie odczuł, że to coś dziwnego. Na samym końcu jest przedstawienie dziecka psu, tak jak zrobił to ojciec na filmiku.

Posiadanie psa oraz dziecka się nie wyklucza. Pamiętajcie, że jeśli sami nie dajecie sobie rady. Warto zasięgnąć o pomoc do behawiorysty psiego. Ta osoba na pewno pokieruje was, pomoże. Nie poddawajcie się! W końcu pies to także członek rodziny.

ZOBACZ FILMIK TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ojciec

Odpowiednie przygotowanie psa do pojawienia się dziecka jest bardzo ważne.

ojciec

Wspaniała przyjaźń pojawi się między Twoim dzieckiem a psem – jeśli tylko im na to pozwolisz!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Andrzej Duda: „Nie wytrzymam, muszę coś państwu opowiedzieć”. Zaskoczył wszystkich
  2. Co facet tak naprawdę lubi w kobiecie? 7 mitów na temat męskich upodobań
  3. Dziewczynka wyrzuciła prezent do śmietnika. Mama dała jej nauczkę, którą zapamięta na długo
  4. Przysięga, że nie zrobiła sobie operacji plastycznych. Jej najnowsze zdjęcia są odpowiedzią samą w sobie
  5. Przykro patrzeć, co zrobił z pyszczkiem szczeniaka. Nie mógł znieść, że pies szczeka
  6. Zdjęcie psa w objęciach mężczyzny obiegło cały świat. Kryje się za nim miażdżąca serce scena
Powiązane