Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Ocalone z ulicy kociątko po raz pierwszy spotyka dorosłego kota. Nie spodziewali się, że tak je potraktuje
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 30.09.2023 16:03

Ocalone z ulicy kociątko po raz pierwszy spotyka dorosłego kota. Nie spodziewali się, że tak je potraktuje

kocię
Kocię, źródło: tiktok.com/@_kcamille

Pewna para, podczas jazdy autostradą dostrzegła na poboczu drogi maleńką rudą kulkę. Okazało się, że to zaledwie kilkudniowe kocię. Młodzi ludzie natychmiast zareagowali. Wzięli malucha ze sobą. Po drodze kupili wszystko, czego potrzebowali, ponieważ przed sobą mieli jeszcze dwa dni podróży. Martwili się o to czy kot, który czeka na nich w domu, zaakceptuje nowego członka rodziny.  

To był niezapomniany powrót do domu

Pewna młoda para spędziła razem wspaniały czas. Para wybrała się w wymarzoną podróż samochodem. Zmęczeni, ale szczęśliwi, w końcu musieli wracać do domu. Wybrali autostradę. Uznali, że tak będzie najszybciej. Nie spodziewali się, że na poboczu ruchliwej drogi zobaczą małą istotkę pozbawioną opieki.

Kierowca zatrzymał auto. Okazało się, że ruda kulka to zaledwie kilkudniowe kocię. Ktoś musiał zostawić je tam niedawno. Tak młody kociak nie przeżyłby długo bez opieki. Para wiedziała, że porzucanie zwierząt jest powszechnym procederem. Postanowili odmienić los chociaż jednej niechcianej istoty. 

Chłopiec ze łzami w oczach zadał nauczycielowi pytanie. Znając jego sytuację w domu, nie mógł odmówić

Kupili wszystko, czego potrzebowali

Świeżo upieczeni właściciele kocięcia zjechali z autostrady tak szybko, jak było to możliwe i udali się do najbliższego sklepu zoologicznego. Kupili artykuły potrzebne do opieki nad maluchem, w tym preparat mleko zastępcze, butelkę i środek przeciwko pchłom. 

Mieli nadzieję na to, że maluch wytrzyma dwa dni spędzone w samochodzie. Przed nimi był jeszcze kawał drogi do domu. 

Na szczęście wszystko wskazywało na to, że rudzielec czuje się dobrze. Miał duży apetyt. Po kąpieli mającej na celu wyeliminowanie pcheł stał się dużo spokojniejszy. 

trg.JPG
Kotek pochłaniał ogromne ilości mleka, źródło: tiktok.com/@_kcamille

Mieli poważne wątpliwości

Para, która uratowała małego rudzielca, nie miała wątpliwości co do tego, że zostanie on z nimi. Był jednak pewien istotny problem. Młodzi ludzie mieli już jednego kota, który czekał na nich w domu. To był dwunastoletni pers o imieniu Bojangles. Czworonóg od zawsze był jedynym zwierzęciem w mieszkaniu.

Właściciele persa nie wiedzieli, jak zareaguje on na widok nowego członka rodziny. Okazało się, że ich obawy nie były potrzebne. Bojangles natychmiast zaprzyjaźnił się z rudym czworonogiem. Nie miał nawet nic przeciwko dzieleniu z nim swojego ulubionego legowiska. 

ytuyt.JPG
Pers zaakceptował nowego członka bez najmniejszych problemów, źródło: tiktok.com/@_kcamille

Źródło: tiktok.com/@_kcamille