Swiatzwierzat.pl
Dzień Psa

Photo by Delaney Dawson on Unsplash

Dziś obchodzimy Dzień Psa. Prezentujemy najlepsze pomysły na spędzenie święta z pupilem

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

1 lipca obchodzimy w całym kraju Dzień Psa! To święto ma już w Polsce długą tradycję i obfituje w wiele okolicznościowych wydarzeń oraz okazyjnych ofert. Jak spędzić Dzień Psa z ukochanym czworonogiem?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Nic dziwnego, że ma swoje święto, a nawet dwa. 1 lipca świętujemy Dzień Psa w Polsce, a 26 sierpnia na całym świecie. Jaka jest geneza inicjatywy poświęconej czworonożnym przyjaciołom człowieka?

clifford

„Clifford. Wielki czerwony pies" doczekał się pełnego zwiastuna. Filmowy zwierzak robi wrażenie

CZYTAJ DALEJ

Początek lata nie musi być smutny dla psów

Dzień Psa obchodzi się w Polsce od 2007 r. Początkowo z inicjatywą wyszło czasopismo "Przyjaciel Psa". Redakcja pisma i skupiona wokół niej społeczność chciała zwrócić uwagę na poważny problem, jakim jest porzucanie zwierząt na początku wakacji. Wtedy właśnie do schronisk trafia najwięcej psów.

Właściciele, którzy nie mają co zrobić z pupilami, a chcą wyjechać za miasto, czasem decydują się na oddanie swych psów do schroniska. To straszny dramat dla zwierząt.

Właśnie dlatego Dzień Psa wyznaczono na 1 lipca. Chodzi o to, by zwrócić uwagę ludzi na problem porzucania czworonogów. To też okazja, by zachęcić Polaków do adopcji zwierząt. Zamiast oddawać, lepiej przygarnąć.

Wydarzenia dla piesków i ich wielbicieli

Z okazji Dnia Psa organizowanych jest w całym kraju wiele okolicznościowych imprez. Na przykład na mieszkańców Płocka czekają niespodzianki ufundowane przez Galerię Wisła. Wystarczy zrobić zakupy za minimum 50 zł, zgłosić się do Punktu Obsługi Klienta i odebrać upominek. Akcja trwa w godzinach od 10:00 do 18:00.

To nie koniec atrakcji dla miłośników czworonogów. 3 lipca w Krakowie odbędzie się niezwykłe spotkanie w towarzystwie zwierzaków. Cafe Nowa Księgarnia oraz Małopolska Organizacja na Rzecz Natury organizuje wydarzenie, podczas którego uczestnicy będą mieli szansę dowiedzieć się m.in., jak wygląda adopcja, z czym się wiąże i jak pomagać bezdomnym psom.

A w Warszawie przy okazji dzisiejszej wizyty w Pałacu na Wyspie i w Starej Oranżerii, gdzie obowiązuje darmowe wejście, zachęcamy do przyjrzenia się królewskim kolekcjom rzeźby i malarstwa, i odszukania w nich "psich motywów". Jednocześnie przypominamy, że na teren tego zabytkowego parku nie wolno wchodzić ze zwierzętami.

Specjalna oferta w Lidlu

Z okazji Dnia Psa sieć sklepów Lidl organizuje specjalną promocję na terenie całej Polski. Od poniedziałku 27 czerwca do 2 lipca w sklepach Lidl obowiązują specjalne, niskie ceny na produkty dla psów.

Kto chce wybrać się z pieskiem na letnią wycieczkę, może zaopatrzyć się w Lidlu w specjalną smycz automatyczną, szelki z elementami odblaskowymi czy kamizelkę do pływania z mocnym uchwytem zaprojektowaną specjalnie tak, by zapewnić czworonogowi bezpieczeństwo w wodzie.

By schłodzić pupila w upały, warto zaopatrzyć się w akcesoria do pielęgnacji zwierząt, maty chłodzące i baseniki na wodę, które można postawić w ogródku czy nawet na balkonie. Można też kupić grę logiczną dla psów, dzięki której zapewnisz swojemu podopiecznemu stymulację psychiczną.

Jak dogodzić pupilowi?

By obchodzić Dzień Psa, nie trzeba daleko jeździć ani wydawać dużo pieniędzy. Psy uwielbiają długie spacery, można więc zabrać je jutro na dłuższą przechadzkę w nowe miejsce. Dzień Psa to też dobra okazja, by sprezentować pupilowi nową zabawkę lub nowy smakołyk.

Ogólna zasada jest taka, że Dzień Psa najlepiej jest spędzić w towarzystwie swojego czworonoga. Więcej czasu spędzonego na zabawie z ukochanym opiekunem to dla każdego psa najlepszy prezent.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >