Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Nikt poza nim nie był w stanie powstrzymać walki kotów. Takiej akcji w ogóle nie brali pod uwagę
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 08.12.2023 09:32

Nikt poza nim nie był w stanie powstrzymać walki kotów. Takiej akcji w ogóle nie brali pod uwagę

Walka kotów
Walka kotów, źródło: reddit.com/r/AnimalsBeingBros

Pewien mężczyzna posiada kilka kotów. Dwa z nich, delikatnie mówiąc, niespecjalnie przypadły sobie do gustu. Niewiele trzeba, aby doszło między nimi do konfliktu. Właściciel nerwowych mruczków pokazał, jak jego pupile szykują się do walki. Niewiele brakowało, żeby doszło do najgorszego. 

Ma kilka kotów. Dwa z nich się nie lubią

Koty bywają kapryśne. Zdarza się, że niektóre osobniki z nieznanych ludziom powodów, nie przypadają sobie do gustu. Doskonale wie o tym właściciel kilku mruczków. Dwa zwierzaki mieszkające pod jednym dachem od zawsze niechętnie się tolerowały. Co więcej, czworonogi potrafią rzucić się na siebie z byle powodu. Na szczęście jest coś, co powstrzymuje je przed “łapoczynami”.

Opiekun nerwowych mruczków postanowił opublikować na forum Reddit filmik, na którym czworonogi szykują się do walki. 

gfhgf.JPG
Sytuacja robiła się coraz bardziej napięta, źródło: reddit.com/r/AnimalsBeingBros
Czegoś takiego w ZOO jeszcze nie było. Teraz nikt nie ma wątpliwości, jaka zima nas czeka

Niewiele brakowało, aby doszło do walki kotów

Pomiędzy dwoma nerwowymi mruczkami atmosfera była wyjątkowo napięta. Kiedy czworonogi były już o włos od rzucenia się na siebie, do akcji wkroczył trzeci kot. Okazało się, że nie musiał on robić zbyt wiele, aby ostudzić atmosferę. 

Tym razem powiedzenie “gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta” nie sprawdza się. To dzięki interwencji trzeciego czworonoga nie doszło do bójki. Pręgowany, długowłosy kocur pokazał agresorom, co sądzi o ich nerwowym zachowaniu. Wszedł pomiędzy nich i nie oddalił się, dopóki obie strony nie postanowiły odpuścić. Ku zaskoczeniu internautów, to podziałało.

lkj.JPG
Jeden z kotów nie zamierzał bezczynnie patrzeć na eskalujący konflikt, źródło: reddit.com/r/AnimalsBeingBros

Niektórzy internauci doskonale znają ten schemat

Autor filmiku wyjaśnił nietypową reakcję agresorów na zachowanie trzeciego kota: 

Dwa z moich kotów nie tolerują się nawzajem, ale oba kochają trzeciego kota. Dlatego kiedy ich ulubieniec jest w pobliżu, przestają się kłócić. To urocze.

Internauci komentujący niesamowite nagranie pokazujące skomplikowaną kocią komunikację przyznają, że sami byli niejednokrotnie świadkami zwierzęcych “dialogów”, które prowadziły do zaskakującego obrotu wydarzeń. Okazuje się, że czworonogi przekazują sobie znacznie więcej informacji, niż nam się wydaje

ytr.JPG
Interwencja trzeciego kota przyniosła natychmiastowy rezultat, źródło: reddit.com/r/AnimalsBeingBros

Źródło: wamiz.co.uk, reddit.com/r/AnimalsBeingBros

Powiązane
wieloryb
Quiz o głębinowych "potworach". Ile wiesz o stworzeniach mórz i oceanów?