Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Niewiele brakowało do tragedii. To ten cichy bohater uratował dziecko przed wypadnięciem z balkonu
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 08.09.2023 14:35

Niewiele brakowało do tragedii. To ten cichy bohater uratował dziecko przed wypadnięciem z balkonu

Kot i dziecko
Dziecko wyszło na balkon bez nadzoru dorosłej osoby, źródło: facebook.com/lessonslearnedinlife

Wiele mówi się o tym, że obecność zwierząt w życiu dzieci ma pozytywny wpływ na ich rozwój. Co więcej, niektóre zwierzęta biorą na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich małych towarzyszy. Okazuje się, że nie tylko psy potrafią być wyjątkowo opiekuńcze i przezorne. Również kotom zdarza się wykazać ogromną troską w stosunku do najmłodszych członków rodziny. Gdyby nie czujność pewnego biało-szarego mruczka, zabawa dwuletniego dziecka mogłaby skończyć się tragicznie. 

Zwierzę potrafi stworzyć wyjątkową więź z dzieckiem

Najmłodsi członkowie rodziny potrafią nawiązywać z czworonogami wyjątkowe więzi. Niektóre zwierzęta z przyjemnością spędzają z dziećmi każdą chwilę To układ, z którego korzystają obie strony. Zwierzaki mogą cieszyć się ciekawym towarzystwem, natomiast mali ludzie uczą się szacunku do żywych istot

Co więcej, okazuje się, że niektóre dziecięco-zwierzęco relacje mają znaczący wpływ na rozwój dzieci borykających się z różnego rodzaju problemami, wynikającymi na przykład z autyzmu. Nieoceniona jest również czujność czworonogów. Zdarza się, że zwierzęta dostrzegają znacznie więcej, niż rodzice. 

pexels-bin-ziegler-1364756.jpg
Źródło: pexels.com @Bin Ziegler
Kotka wbiegała do komendy za każdym razem, gdy otwierały się drzwi. TAK zachował się komendant

Kotu zależało na bezpieczeństwu dziecka

Jednym z doskonałych dowodów na to, że zwierzęta potrafią okazywać troskę w stosunku do dzieci, jest nagranie opublikowane na mediach społecznościowych, które zostało już obejrzane przez tysiące internautów. W pewnych momentach mrozi ono krew w żyłach.

fdsgfd.jpg
Źródło: facebook.com/lessonslearnedinlife

Na filmie widać dwuletnie dziecko, które usiłuje wspiąć się na barierkę balkonową. Działania brzdąca są pilnie obserwowane przez kota. Kiedy zabawa dwulatka staje się niebezpieczna dla jego zdrowia i życia, czworonóg zaczyna interweniować. Jest delikatny, ale jednocześnie bardzo stanowczy.

jfghgf.jpg
Źródło: facebook.com/lessonslearnedinlife

Kot był nieustępliwy. Zachował się jak odpowiedzialny opiekun

Na początku dziecko niespecjalnie przejęło się reakcją kota. Po pierwszej ingerencji czworonoga dwulatek próbował kontynuować swoje niebezpieczne poczynania. Wtedy kot uznał, że musi dosadniej pokazać maluchowi, co sądzi na temat tych działań

Zwierzak przeszkadzał dziecku w zabawie, dopóki maluch nie zrezygnował z próby wspięcia się na barierkę balkonową. Dwulatek w końcu odpuścił i zrezygnowany udał się do wnętrza mieszkania.

fdgsd.jpg
Źródło: facebook.com/lessonslearnedinlife
gfhfd.jpg
Źródło: facebook.com/lessonslearnedinlife

Źródło: facebook.com/lessonslearnedinlife