Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Nastolatkowie rzucali kamieniami w nutrie? Bulwersujący film z zajścia trafił do sieci
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 29.07.2022 16:45

Nastolatkowie rzucali kamieniami w nutrie? Bulwersujący film z zajścia trafił do sieci

znecanie
fot. youtube,com, kanał rybnik.com.pl TV

Pet Patrol dowiedział się o grupie nastolatków, którzy rzucali kamieniami w nutrie w Rybniku. Fundacja, by dać do zrozumienia, że piętnuje tego typu zachowania, udostępniła w sieci nagranie z zajścia.

Pet Patrol to Fundacja działającą na rzecz zwierząt pokrzywdzonych przez los i człowieka. Jej przedstawiciele regularnie donoszą o obecnych problemach i opowiadają o losach swoich podopiecznych. Tym razem postanowili naświetlić kwestię znęcania się nad zwierzętami.

Rzucali kamieniami w nutrie?

- Dosłownie kilka minut temu byłem świadkiem, jak grupa chłopców rzucała kamieniami w nutrie przy parkingu wielopoziomowym. Nagranie jest z dużej odległości, sam nie mogłem zareagować. Proszę zobaczyć ich zachowanie — napisał pewien mężczyzna do Fundacji Pet Patrol.

Do sytuacji miało dojść pod koniec lipca w okolicy parkingu wielopoziomowego przy ul. Hallera w Rybniku. Świadek zobaczył, jak jeden z chłopców podnosi z ziemi kamień i ciska go w kierunku zwierząt. Mężczyzna nie reagował jednak, gdyż był z dzieckiem i bał się reakcja młodych.

- Film nie jest podstawą do zgłoszenia na policję, bo nie widać, że kamienie padają w stronę nutrii. Skoro świadek mimo namowy z naszej strony nie zdecydował się sam tego zgłosić, to w tej sytuacji niewiele więcej możemy zrobić. Wiemy jednak, że w tej okolicy „pomieszkują” nutrie, więc autentyczność tego zgłoszenia jest wysoce prawdopodobna - wyjaśniła dla portalu rybnik.com.pl Izabeli Kozieł z Pet Patrolu.

Co robią nutrie w Rybniku?

Obecność nutrii w Rybniku dla wielu może być zaskoczeniem. Zwierzęta te zadomowiły się nad Nacyną kilka lat temu i stały się częścią tamtejszego krajobrazu. Mówi się, że mogły uciec z hodowli lub ktoś wypuścił je specjalnie. Tak czy owak, obecnie są wizytówką Rybnika, a ich siedlisko uważa się za punkt obserwacji dla pasjonatów zwierząt. - Jeśli w przyszłości zauważycie coś niepokojącego zgłaszajcie natychmiast straży miejskiej lub policji! - zaapelowali przedstawiciele Pet Patrolu.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: rybnik.com.pl