Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Najsmutniejszy kot na świecie znalazł dom. Toby cierpi na bardzo rzadką chorobę
Monika Krupska
Monika Krupska 13.05.2021 02:00

Najsmutniejszy kot na świecie znalazł dom. Toby cierpi na bardzo rzadką chorobę

kot
instagram/tummyandgummy

Kot Toby cierpi na nieuleczalną chorobę. Mruczek ma dopiero 8 lat, a wygląda jakby był w podeszłym wieku. Z powodu jego wyglądu pracownicy schroniska, którzy opiekowali się zwierzakiem bali się, że ten nigdy nie znajdzie kochającego domu. Na szczęście los uśmiechnął się do Toby'ego i jego przyjaciela.

Mruczek cierpi na EDS, czyli zespół Ehlersa-Danlosa. To rzadkie schorzenie genetyczne, w wyniku którego organizm nie wytwarza we właściwy sposób kolagenu. Zgodnie z artykułem z Universities Federation for Animal Welfare choroba charakteryzuje się delikatną, rozciągliwą i luźną skórą. Jest nieuleczalna.

Kot z zespołem Ehlersa-Danlosa

Toby przez długi czas mieszkał w schronisku. Pracownicy bali się, że nikt nie zechce adoptować mruczka z "najsmutniejszą twarzą". Mina kota z powodu choroby jest uważana nawet za przerażają.

Choć wyraz twarzy zwierzaka wskazywał na jedno, tak naprawdę Toby nie był samotny w przytulisku. Na miejscu zaprzyjaźnił się z kotem Quintonem. Mruczek również w życiu wiele przeszedł, m.in. z tego powodu lekarze musieli usunąć mu zęby.

Adopcja kota z zespołem Ehlersa-Danlosa

Toby i Quinton nie cieszyli się zdrowiem, jednak kiedy Georgina Price wraz z narzeczonym Christopherem Lardnerem weszli do schroniska, wiedzieli, że muszą adoptować oba mruczki. W przeszłości w wieku 16 lat stracili kota o imieniu Herbie. Ich kolejni podopieczni musieli być również ze schroniska. W końcu tak wiele zwierząt mieszka w takich miejscach czekając na nowe domy.

Choć pierwsze tygodnie w nowym domu nie należały do najłatwiejszych, para nie zamierzała się poddać. Na początku zwierzaki dostawały nawet jedzenie pod łóżkiem! Wychodziły z ukrycia dopiero kiedy para opuszczała mieszkanie.

Minęło wiele tygodni, zanim koty nabrały zaufania do pary. Okazało się, że nieśmiałe pupile mają w sobie mnóstwo energii i chęci do życia. Niestety po kilku wspólnych lata Quinton odszedł za Tęczowy Most. W międzyczasie para zdecydowała się adoptować Leo, który również zmaga się z zespołem Ehlersa-Danlosa.

Georgina i Christopher apelują do ludzi o adopcję zwierząt ze schronisk. Te "najbrzydsze" czy "najsmutniejsze" czworonogi mają piękne dusze, należy dać im tylko szansę.

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi: Kot