Swiatzwierzat.pl
instagram/tummyandgummy

instagram/tummyandgummy

Najsmutniejszy kot na świecie znalazł dom. Toby cierpi na bardzo rzadką chorobę

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Kot Toby cierpi na nieuleczalną chorobę. Mruczek ma dopiero 8 lat, a wygląda jakby był w podeszłym wieku. Z powodu jego wyglądu pracownicy schroniska, którzy opiekowali się zwierzakiem bali się, że ten nigdy nie znajdzie kochającego domu. Na szczęście los uśmiechnął się do Toby'ego i jego przyjaciela.

Mruczek cierpi na EDS, czyli zespół Ehlersa-Danlosa. To rzadkie schorzenie genetyczne, w wyniku którego organizm nie wytwarza we właściwy sposób kolagenu. Zgodnie z artykułem z Universities Federation for Animal Welfare choroba charakteryzuje się delikatną, rozciągliwą i luźną skórą. Jest nieuleczalna.

Kot z zespołem Ehlersa-Danlosa

Toby przez długi czas mieszkał w schronisku. Pracownicy bali się, że nikt nie zechce adoptować mruczka z "najsmutniejszą twarzą". Mina kota z powodu choroby jest uważana nawet za przerażają.

Choć wyraz twarzy zwierzaka wskazywał na jedno, tak naprawdę Toby nie był samotny w przytulisku. Na miejscu zaprzyjaźnił się z kotem Quintonem. Mruczek również w życiu wiele przeszedł, m.in. z tego powodu lekarze musieli usunąć mu zęby.

cat paw

Czy Twój kot ma zimne łapki? Sprawdź, czy coś mu dolega

CZYTAJ DALEJ

Adopcja kota z zespołem Ehlersa-Danlosa

Toby i Quinton nie cieszyli się zdrowiem, jednak kiedy Georgina Price wraz z narzeczonym Christopherem Lardnerem weszli do schroniska, wiedzieli, że muszą adoptować oba mruczki. W przeszłości w wieku 16 lat stracili kota o imieniu Herbie. Ich kolejni podopieczni musieli być również ze schroniska. W końcu tak wiele zwierząt mieszka w takich miejscach czekając na nowe domy.

Choć pierwsze tygodnie w nowym domu nie należały do najłatwiejszych, para nie zamierzała się poddać. Na początku zwierzaki dostawały nawet jedzenie pod łóżkiem! Wychodziły z ukrycia dopiero kiedy para opuszczała mieszkanie.

Minęło wiele tygodni, zanim koty nabrały zaufania do pary. Okazało się, że nieśmiałe pupile mają w sobie mnóstwo energii i chęci do życia. Niestety po kilku wspólnych lata Quinton odszedł za Tęczowy Most. W międzyczasie para zdecydowała się adoptować Leo, który również zmaga się z zespołem Ehlersa-Danlosa.

Georgina i Christopher apelują do ludzi o adopcję zwierząt ze schronisk. Te "najbrzydsze" czy "najsmutniejsze" czworonogi mają piękne dusze, należy dać im tylko szansę.

Zobacz zdjęcia:Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >