Swiatzwierzat.pl > Psy > Najgorsze imiona dla psa. Nigdy nie nazywaj tak swojego pupila, ludzie będą wytykać Was palcami
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 21.09.2023 09:27

Najgorsze imiona dla psa. Nigdy nie nazywaj tak swojego pupila, ludzie będą wytykać Was palcami

Imię dla psa
Imię dla psa, źródło: pexels.com @Najgorsze imiona dla psa. Nigdy nie nazywaj tak swojego pupila, ludzie będą wytykać Was palcami

Wybór imienia dla psa to ważna i jednocześnie trudna decyzja. Warto wiedzieć, które imiona dla zwierząt są przez wiele ludzi postrzegane jako śmieszne, żenujące lub kiczowate. Dzięki temu unikniesz zakłopotania podczas nawoływania swojego pupila. 

Jak wybrać imię dla psa?

Wybór idealnego imienia dla psa to dla wielu świeżo upieczonych posiadaczy czworonogów to ogromne wyzwanie. Warto porządnie zastanowić się nad tym, przed podjęciem ostatecznej decyzji, ponieważ nietrafione imię pupila może być źródłem licznych żenujących sytuacji.

Co więcej, niektóre imiona pupilów mogą okazać się obraźliwe z perspektywy innych ludzi. Dlatego warto już na początku poszukiwań wykluczyć pomysły, które wpisują się w kilka kategorii. 

Czasami pomysł, który w pierwszym momencie wydaje się być niewinnym żartem, w przyszłości może przerodzić się w wiele problematycznych sytuacji. 

pexels-cottonbro-studio-4056462.jpg
Jak wybrać imię dla psa? Źródło: pexels.com @cottonbro studio
Zbliżył się do ludzi, choć spotkany szybko zmyka. Dzikie zwierzę nie ukrywało, że potrzebuje pomocy

Jakie imiona dla psów są źle postrzegane przez ludzi?

Warto wspomnieć, że każdy człowiek inaczej podchodzi do tego, jak ktoś nazywa swoje zwierzęta. Jednak wybierając imię dla swojego psa, warto wziąć pod uwagę to, że niektóre pomysły mogą urazić część ludzi. 

Oto pomysły na imię dla psa, które z całą pewnością nie przypadną do gustu wielu ludziom:

  • Imiona kojarzone z postaciami historycznymi: niektórzy postanawiają nazwać swojego czworonoga tak, aby kojarzył się on z różnymi postaciami historycznymi. Warto pamiętać o tym, że wiele z nich może mieć duże znaczenie dla innych ludzi, a kojarzenie ich z psami zostanie odebrane jako lekceważące. Przykłady nietrafionych imion dla psów: Wojtyła, Bonaparte, Magellan, Chrobry, Piłsudski, Wałęsa, Kościuszko, Jezus, Mahomet.
  • Imiona ludzkie: niektórzy uważają, że imion ludzkich nie powinny nosić psy. To kwestia budząca duże emocje, jednak warto pomyśleć o tym, przed podjęciem decyzji o nazwaniu swojego psa Jadzia, Gienia, Kasia, Zbyszek, Jasiu czy Kacperek.
  • Imiona, które mogą świadczyć o uprzedzeniach: zdecydowanie złym pomysłem jest nazywanie swoich psów określeniami, które powszechnie są uważane za obraźliwe, na przykład: śmierdziel, brudas.
pexels-anna-shvets-4587987.jpg
Jakich imion dla psa unikać? Źródło: pexels.com @Anna Shvetz

W ten sposób możesz się ośmieszyć

Traktowanie imienia dla psa jako żartu, w przyszłości może okazać się bardzo upierdliwe w codziennym życiu. Oto pomysły, których lepiej unikać:

  • Imiona niepasujące do wyglądu psa: wiele osób kusi, aby nazwać psa tak, aby jego imię tworzyło zupełnie inne wyobrażenia o psie, który jest nosicielem tego określenia. Nazywanie małych, słodkich piesków określeniami typu Brutus czy Cerber może budzić wśród ludzi mieszane uczucia. Podobnie ma się sprawa w przypadku nazywania dużych i masywnych psów określeniami typu Okruszek, Puszek czy Dzidzia. 
  • Słowa określające komendę: niektórzy ludzie podejmują decyzję o nazwaniu swojego psa “Siad”, “Domnie” lub “Waruj”. Nie jest to dobry pomysł, ponieważ przez innych ludzi może zostać odebrany jako dziwny. Ponadto to rozwiązanie, które w przyszłości może okazać się bardzo niepraktyczne. 
pexels-tanika-3687770.jpg
Wybór imienia idealnego może być trudniejszy, niż się na początku wydawało. Źródło: pexels.com @Tanika

Źródło: kobieta.interia.pl, psy.pl