Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Nagrali pogawędkę dziecka i małej kozy. Dyskusja poszła w zadziwiającym kierunku
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 15.11.2022 11:33

Nagrali pogawędkę dziecka i małej kozy. Dyskusja poszła w zadziwiającym kierunku

Dziecko i koźlątko
youtube/enjoylaughemotion channel

W sieci wprost roi się od filmików z udziałem maluchów i puszystych milusińskich, które biją rekordy wyświetleń. Tym razem dorośli nagrali pogawędkę dziewczynki i koźlątka. Ku ich zdziwieniu, odgłosy wydawane przez obie strony łączy dużo podobieństw. Trzeba przyznać, że w dziwne rewiry zawędrowała ta dyskusja.

Dzieci i zwierzęta to prawdopodobnie najczęściej oglądany duet w przestrzeni internetowej. W tym przypadki między dziewczynką, a niedawno urodzoną kozą ewidentnie doszło do energicznej wymiany zdań. Wszystko wskazuje na to, że nie dogadali się w pewnej kwestii, choć porozumiewali się w językach, które rozumieli jedynie oni sami. Ich "wymiana zdań" była tak zabawna, że dorośli od razu chwycili za kamerę.

Pogawędka dziecka i małej kozy

Zabawne nagranie, które pojawiło się w sieci, przedstawia dwie małe istoty. Po jednej stronie widzimy rozkoszną blondyneczkę z dużą kokardą na głowie, trzymaną na rękach przez mamę, natomiast po drugiej znajduje się koźlę w objęciach u swojej opiekunki. Okazuje się, że całą wymowną konwersację sprowokowało zwierzę, które pierwsze wydało z siebie głośne beczenie. Jak można się domyślać, dziecko nie pozostało mu dłużne.

koza i dziecko
youtube/enjoylaughemotion channel

- Rozmawiasz z kozą? – zapytała mama dziecka.

Dziewczynka nie miała czasu odpowiedzieć, bowiem właśnie prowadziła jeden z najważniejszych dotychczas pojedynków w swoim życiu. Być może zacięta rywalizacja wywiązała się o miano najsłodszego dziecka na farmie. Trzeba przyznać, że w tej kategorii trudno byłoby wyłonić zwycięzcę.

Dyskusja poszła w zadziwiającym kierunku

W kolejnych sekundach dziecko próbowało nawet przyłożyć palec do ust kozy, w geście który jasno świadczyłby o tym, żeby przestała z nią dyskutować. Jednak to na nic. Jedno jest pewne – ich sprzeczka była tak zabawna, że nie ma się co dziwić opiekunom, którzy nie mogli wytrzymać ze śmiechu. Jesteśmy przekonani, że nagranie rozbawiło również wielu internautów.

koza
youtube/enjoylaughemotion channel

Dawka słodyczy, którą dziecko i mała koza zapewnili wszystkim oglądającym film jest wystarczająca na najbliższy czas. A Waszym zdaniem, kto wyszedł zwycięsko z pojedynku o tytuł najsłodszego malucha na farmie? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!

Kozy beczą z różnym akcentem

Czy wiesz, że kozy beczą z różnym akcentem, jeśli pochodzą z różnych stad? Jak podaje pismo "Animal Behaviour", Dr Elodie Briefer i dr Alan McElligott z University of London zauważyli, że kozy karłowate wydają z siebie różne dźwięki, w zależności od stada, do którego przynależą. Aby to stwierdzić, nagrywali odgłosy tygodniowych maluchów, a następnie porównywali je po upływie czterech tygodni, gdy przebywały już w oddzielnych grupach.

- Odkryliśmy, że genetycznie spokrewnione koźlęta wydają podobne odgłosy, ale pobekiwanie młodych wychowujących się w tej samej grupie też ma ze sobą wiele wspólnego. Kiedy zwierzęta dorastają, odgłosy stają się jeszcze bardziej podobne - wyjaśniła dr Briefer.

Badaczka uważa, że w ten sposób młode osobniki utożsamiają się z grupą i potwierdzają przynależność do niej. Często bowiem w ciągu dnia rozłączają się, a do stada powracają dopiero wieczorem. To obok ludzi, wielorybów i nietoperzy kolejna grupa ssaków, która przystosowuje do otoczenia wydawane przez siebie dźwięki.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: newsweek.pl; youtube/enjoylaughemotion channel