Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Musiał pożegnać się z ukochanym kotem. Po kilku dniach dostał list z lecznicy, jego treść zaskakuje
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 12.01.2024 13:08

Musiał pożegnać się z ukochanym kotem. Po kilku dniach dostał list z lecznicy, jego treść zaskakuje

ukochany kot
Musiał pożegnać się z kotem, źródło: pixabay/yairventuraf

Takiego listu z pewnością nie spodziewał się właściciel kota o imieniu Leo. Jego treść doprowadziła go do łez. Wzruszająca przesyłka z kliniki pozostanie z nim na zawsze.

Samotność po stracie ukochanego kota

Ból związany ze stratą ukochanego zwierzęcia porównywalny jest do straty najlepszego przyjaciela. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, gdy nasz zwierzak zachoruje, a jedyne co możemy dla niego zrobić to pożegnać się z nim w gabinecie weterynaryjnym. Pustki nie da się zapełnić. Czasem jednak jest to jedyne rozwiązanie, aby złagodzić ból i cierpienie naszego zwierzęcia. 

Tak było w przypadku Leo, starszego kota, z którym właściciel musiał się pożegnać na początku tego roku. Ukochany przez rodzinę mruczek zaczął poważnie chorować. Stan zdrowia zwierzęcia mocno się pogarszał, Leo przeszedł nawet trudną operację. Niestety mimo podjętej walki zdrowia kota nie udało się polepszyć. Żeby ulżyć swojemu przyjacielowi w cierpieniu, zrozpaczony właściciel musiał podjąć decyzję i pożegnać się z kotem. Słowa, jakie po tym smutnym wydarzeniu otrzymał w liście, sprawiły, że choć na chwile na jego twarzy na nowo zawitał uśmiech. 

Polska zmierza ku wielkim zmianom, na to czekali właściciele zwierząt. Twój pies i kot dostanie PiESEL

Nieoczekiwana przesyłka z kliniki weterynaryjnej okazała się pamiątką na całe życie

Pogrążony w smutku właściciel nie potrafił znaleźć sobie miejsca. Wszystko w domu przypominało mu o jego przyjacielu. Ku swojemu zaskoczeniu otrzymał przesyłkę z kliniki weterynaryjnej, w której pożegnał się ostatni raz z Leo. W liście oprócz wzruszających słów zamieszczony był kawałek futra kociaka oraz odbity w atramencie ślad jego kociej łapki.

Ponieważ Leo był Twoim przyjacielem, a Ty jego, mogliśmy zobaczyć jak wiele znaczyło jego życie dla Ciebie. Mamy nadzieję, że dobre wspomnienia o nim pomogą Ci przetrwać ten trudny czas. Składamy najszczersze kondolencje - napisał w liście zespół kliniki weterynaryjnej 

Ta szczególna pamiątka przypominająca mu o najlepszych chwilach spędzonych ze swoim przyjacielem pozostanie z nim na zawsze dzięki wzruszającemu gestowi klinki. 

Trwałe wspomnienia po utracie zwierzęcego przyjaciela

Kiedy umiera ukochany zwierzak, wielu właścicieli chciałoby mieć po nim trwałą pamiątkę. Często nie potrafimy pożegnać się z ulubionymi rzeczami lub zabawkami naszego pupila. Kocie myszki walają się po kątach, a obroża wciąż wisi na wieszaku. Przychodzi jednak moment kiedy pewne rzeczy należy uprzątnąć. Każdy z właścicieli dokonuje tego w odpowiednim dla siebie momencie. 

Na rynku pojawiły się jednak firmy, które oferują trwałe pamiątki wykonywane z kawałka futra lub prochów zwierzęcia. I choć w Polsce niemożliwe jest przechowywanie prochów ludzkich w domu ze względu na obowiązek pochówku, to ograniczenia te nie dotyczą zwierząt. Prochy zwierząt mogą być zabrane do domu bez ograniczeń prawnych i wykorzystane do stworzenia osobistej pamiątki w postaci np. biżuterii, która trwale będzie przypominać nam o ukochanym przyjacielu.

Źródło: wamiz.es, rosengarten.pl