Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Młody lew domagał się pieszczot i uwagi. Turyści nigdy nie zapomną tego spotkania
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 07.04.2022 17:08

Młody lew domagał się pieszczot i uwagi. Turyści nigdy nie zapomną tego spotkania

lew
fot. screen z: youtube.com/Oleg Zubkov LION-MAN

Rosyjscy turyści, którzy udali się na wycieczę do parku safari, nie spodziewali się takiego przywitania ze strony lwa. Wielki drapieżnik wszedł do samochodu z gośćmi i przeciskając się między nimi ocierał się o ich ciała zupełnie, jak mały kotek.

Autor kanału Oleg Zubkov LION-MAN opublikował na YouTubie filmik, który wywołuje mieszane uczucia. Widać na nim masywnego i groźnie wyglądającego lwa, który łasi się i przytula do zaskoczonych turystów.

Lew wszedł do samochodu pełnego ludzi

Bohaterowie nagrania wyglądają na zszokowanych zachowaniem jednego z największych i najniebezpiecznych przedstawicieli kotowatych. Lew wskoczył do samochodu pełnego ludzi i przeciskał swoje masywne ciało między nimi, by przytulić się do każdego z osobna. Taki obrót sytuacji z pewnością zaskoczyłby niejednego miłośnika zwierząt!

Niektórzy podchodzili do czułości lwa trochę niepewnie, co wcale nie powinno nas dziwić. Lwy są drapieżnikami, polującymi głównie na ssaki kopytne, ale czasami mogą skusić się na młode większych od siebie zwierząt, takich jak słonie, hipopotamy czy nosorożce. Mają silne szczęki,, które potrafią zacisnąć z powtorną siłą, co czyni je znakomitymi łowcami.

Lew przytulał się do turystów

Jednak ten potulny osobnik wcale nie przypominał dzikiego, wielkiego kota. Próżno szukać tutaj ujęć z filmów dokumentalnych, gdzie królowie sawanny powalają i mordują swoje ofiary z zimną krwią.

Lew z nagrania wygladał na potulnego i spragnionego czułości kociaka. Najwidoczniej bardzo lubi kontakt z ludźmi, ponieważ wchodził turystom na kolana, domagając się pieszczot. Tej wycieczki turyści nie zapomną na długo!

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube.com, animalchannel.co

Tagi: Lew Zwierzęta