Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Młody biały tygrys wyrzucony na śmietnik. Istnieje obawa, że jest sparaliżowany
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 29.03.2023 12:06

Młody biały tygrys wyrzucony na śmietnik. Istnieje obawa, że jest sparaliżowany

None
instagram/four_paws_international

Choć trudno w to uwierzyć, nieopodal zoo w Atenach znaleziono w śmietniku młodego białego tygrysa. Około 3-miesięczne zwierzę było w opłakanym stanie i nie było w stanie chodzić. Z tego względu pojawiły się podejrzenia, że opiekun, który najprawdopodobniej nabył malucha nielegalnie, chciał się go niezauważanie pozbyć.

Mężczyzna, który znalazł tygrysa o białym umaszczeniu w kontenerze na śmieci, sam nie mógł uwierzyć własnym oczom. Malec niemal zupełnie nie mógł się poruszać. Weterynarze robią wszystko, co w ich mocy, aby go uratować, jednak pojawiły się podejrzenia, że drapieżnik może być sparaliżowany.

Biały tygrys znaleziony w śmietniku w Atenach

Młody tygrys albinos znajdował się w pojemniku na śmieci tuż obok ogrodu zoologicznego w Atenach. Po przejęciu go pod opiekę przez specjalistów oszacowano, że ma zaledwie około 3 miesiące. Jego stan oceniono na bardzo poważny, gdyż z trudem przychodziły mu nawet najmniejsze ruchy. Właśnie dlatego weterynarze zaczęli obawiać się, że może być sparaliżowany.

Od razu zaczęły padać podejrzenia, że tygrysa pozbył się opiekun, który nabył go w nielegalny sposób. Być może widząc, że zwierzę ma problemy zdrowotne, nie wiedział, do kogo udać się po pomoc i bał się konsekwencji swoich zatargów z prawem. Niewykluczone, że wówczas wpadł na pomysł, aby zostawić go w pobliżu zoo, jednak takie postępowanie nie dawało gwarancji tego, że trafi pod opiekę specjalistów. Na szczęście mężczyzna dojrzał go w koszu, a tym samym uratował mu życie.

 

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Trwa walka o życie tygrysa

Zwierzę trafiło pod opiekę specjalistów, a weterynarze od razu zlecili wykonanie prześwietlenia. Z niego dowiedzieli się, że w jednej z tylnych łap tygrysa utknęła metalowa pinezka. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie ona spowodowała jego problemy z poruszaniem się.

Kolejnym problemem, jakiemu specjaliści muszą stawić czoło, są bardzo kruche kości zwierzaka. Najprawdopodobniej wywołała je nieodpowiednia dieta, którą serwował mu niedoświadczony właściciel. Młoda samica otrzymała od pracowników zoo imię Hasiya. Jeśli lekarzom uda się ją uratować, zostanie przetransportowana do ośrodka, który zajmuje się przedstawicielami jej gatunku.

- Młode tygrysy powinny przebywać na wolności z matką, a nie jako zwierzęta domowe - apeluje organizacja Four Paws w swoich social mediach, która opisuje sprawę.

Trwa ustalanie sprawcy

Na szczęście rozmieszczony na terenie zoo monitoring zarejestrował tablice rejestracyjne auta, z którego wysiadł człowiek i bezdusznie wrzucił małe, schorowane tygrysiątko do śmietnika. Ateńscy funkcjonariusze policji nie tracą czasu i już zajęli się ustalaniem sprawcy. Nie pozostaje nic innego, jak mieć nadzieję, że malucha uda się uratować, a osoba odpowiedzialna za jego cierpienie poniesie za to konsekwencje.

Organizacja Four Paws informuje, że młode tygrysy hodowane w niewoli bardzo często borykają się z problemami zdrowotnymi, których efektem są przewlekłe schorzenia. Dolegliwości jeszcze częściej dotykają białe tygrysy, których umaszczenie powstaje wskutek chowu wsobnego. 

źródło: rmf.fm; instagram

Pochwalił się, jakiego kotka znalazł na ulicy. Internauci przecierają oczy, "Skąd go wytrzasnąłeś?!"
Użytkownik TikToka, który prowadzi swój profil pod nazwą defntlyadisneyprincess, na jednym z udostępnionych nagrań pochwalił się, jakiego kotka znalazł na ulicy. Nie ma się co dziwić, że nietypowy pupil wyraźnie zaskoczył internautów. Dodatkowo mężczyzna zadał im zagadkę, w której zapytał, czy wiedzą, co to za gatunek. Nie wszyscy udzielili poprawnej odpowiedzi.Bez dwóch zdań każdy miłośnik mruczków, chciałby mieć takiego kotka. Nie wszyscy jednak mogą zdawać sobie sprawę, że on wcale nie jest takim zwykłym domowym pieszczoszkiem. Na szczęście mężczyzna, który jest myśliwym, chętnie dzieli się filmikami ze swoim pupilem w roli głównej w sieci.
Czytaj dalej
10-letni owczarek niemiecki ponownie spotyka swojego pana. W mig zmienia się w szczeniaczka
Bady to 10-letni owczarek niemiecki, który przez lata służył w wojsku. Odpowiednie wyszkolenie umożliwiło mu wykrywanie materiałów wybuchowych, a doskonale sprawdzał się również podczas patroli. Jednak po przeniesieniu jego opiekuna, nic nie było już takie samo. Kiedy zobaczył go ponownie, wprost nie potrafił pohamować swojego szczęścia.Podczas służby sierżant Bilal i Bady byli nierozłączni. Wszyscy wiedzieli, że jeśli widzą żołnierza, gdzieś obok musi kręcić się jego owczarek niemiecki. K-9 i mężczyzna przez ten czas bardzo się ze sobą żyli, jednak w końcu nadszedł smutny i trudny dla obu czas pożegnania.
Czytaj dalej