Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > "Milionerzy": Pytanie o żyrafę pochłonęło koło ratunkowe. Znasz prawidłową odpowiedź?
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 13.04.2022 15:17

"Milionerzy": Pytanie o żyrafę pochłonęło koło ratunkowe. Znasz prawidłową odpowiedź?

milionerzy
Screen z programu "Milionerzy" stacji TVN

Jaki żyrafa ma kolor języka? Takie pytanie usłyszał jeden z uczestników najnowszego odcinka kultowego teleturnieju "Milionerzy". Gracz zastanawiał się, czy wspomniany narząd smaku jest złoty, aż w końcu zdecydował się skorzystać z koła ratunkowego. Reakcja Huberta Urbańskiego rozbawiła widownię.

We wtorek, 12 kwietnia został wyemitowany odcinek programu "Milionerzy", w którym uczestnik wykorzystał koło ratunkowe już w pierwszej rundzie, a konkretnie zagięło go pytanie o kolor języka żyrafy.

Milionerzy: pół na pół w drugim pytaniu

"Milionerzy" to program, który od lat emitowany jest na kanale TVN, a jego popularność wciąż nie słabnie. Biorący w nim udział uczestnicy walczą o tytułowy milion złotych. Aby wygrać pieniądze, muszą poprawnie odpowiedzieć na dwanaście pytań. W trakcie gry mogą skorzystać z pomocy w postaci trzech kół ratunkowych: pół na pół, pytanie do publiczności i telefon do przyjaciela.

Teleturniej prowadzi Huber Urbański, którego słynne słowa: ostatecznie i definitywnie przeszły już do historii. W tym odcinku także zapytał: "definitywnie?", kiedy uczestnik przy jednym z pierwszych pytań poprosił o pół na pół.

Jak sam przyznał, po tym występie stanie się pośmiewiskiem, bo choć lubi filmy przyrodnicze, chyba za mało ich ogląda. Trudność sprawiło mu pytanie o kolor języka żyrafy.

Jaki żyrafa ma kolor języka?

Dokładna treść pytania brzmiała następująco:

Żyrafa ma bardzo długi język, nawet do 50 cm. Jaki ma kolor?

A. biały

B. fioletowoczarny

C. złotawy

D. jasnozielony

Po wyeliminowaniu dwóch odpowiedzi pozostały jedynie warianty B i D. Czy znasz prawidłową odpowiedź?

milionerzy 7

Żyrafa ma bardzo długi język, który może mieć nawet 50 cm długości, a oblizanie i wyczyszczenie nim własnego nosa nie sprawia jej problemu. Jednak jego główną rolą jest dokładne i umiejętne manewrowanie m.in. pomiędzy kolczastymi gałązkami akacji w celu chwycenia i zjedzenia soczystych liści.

A kolor języka żyrafy jest fioletowo-czarny. Ze względu na to, że żyrafa większość czasu spędza na słońcu, a podczas jedzenia ma wyciągnięty język jest on praktycznie ciągle narażony na oparzenia. Czarno-fioletowy kolor ma prawdopodobnie zapobiegać poparzeniom słonecznym.

Ostatecznie gracz odpowiedział prawidłowo, wybierając odpowiedź B. Dzięki temu będzie mógł grać dalej, a jego zmagania o milion zobaczymy w kolejnym odcinku "Milionerów".

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: plejada.pl, milionerzy.tvn.pl

Tagi: Milionerzy TVN