Swiatzwierzat.pl
Milionerzy

kadr z programu "Milionerzy", prod. Jake Vision

"Milionerzy": Pytanie dla prawdziwych miłośników Draculi. Zgarnęlibyście 5 tysięcy złotych?

20 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Redakcja swiatzwierzat.pl

W kolejnym odcinku programu TVN "Milionerzy" padło pytanie za 5 tysięcy złotych dla prawdziwych miłośników zwierząt, ale i hrabi Draculi. Sądząc po zrezygnowanych minach widzów w studiu, sprawiłoby ono kłopot niejednej osobie. A czy Ty znasz odpowiedź?

"Milionerzy" to hitowy teleturniej, w którym uczestnik musi poprawnie odpowiedzieć na 12 pytań, aby wygrać tytułowy milion złotych. Zasady są proste: gracz ma do dyspozycji trzy razy koła ratunkowe: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności". Niemniej skorzystanie z podpowiedzi nie zawsze daje gwarancję zwycięstwa.

Pytanie dla prawdziwych miłośników Draculi w "Milionerach"

W najnowszym odcinku "Milionerów" do walki o niemałą fortunę powróciła pani Klaudia Sornat z Kielc. Podczas programu została spytana o zwierzęta, które przenosiły zarazę w filmie "Nosferatu wampir" z 1979 roku.

suczka

Bezpańska suczka straciła ciążę. Sposób, w jaki traktuje swoje zabawki, doprowadza do łez

CZYTAJ DALEJ

Dokładna treść pytania brzmiała następująco:

Jakie zwierzęta przybyły na pokładzie statku z Draculą, przynosząc zarazę do Wismaru w filmie "Nosferatu wampir" Wernera Herzoga?

A: koty
B: pająki
C: muchy
D: szczury.

Kobieta przyznała, że nie widziała filmu, którego dotyczyło pytanie, ale od razu wyeliminowała dwie opcje: pająki i muchy. Zastanawiała się nad kotami i szczurami, ale postanowiła jeszcze zapytać o zdanie "przyjaciela", czyli w tym przypadku swojego wujka.

Przyjaciel też nie znał odpowiedzi na to pytanie

Pani Klaudia skorzystała więc z koła ratunkowego "pytanie do przyjaciela", ale niestety okazało się, że wujek także nie znał odpowiedzi na to pytanie, przez co telefon do przyjaciela nie był pomocny. Mimo to uczestniczka postanowiła ostatecznie wytypować odpowiedź, ku której skłaniała się od samego początku, czyli D. "szczury".

Hubert Urbański potwierdził, że była właściwa. Zwierzęta, które przybyły na pokładzie statku z Draculą, przynosząc zarazę do Wismaru w filmie "Nosferatu wampir" Wernera Herzoga, to szczury.

Ciekawostką jest, że podczas realizacji "Nosferatu wampir" ekipa filmowa liczyła zaledwie 16 osób, natomiast w produkcji wzięło udział łącznie... 10 tysięcy szczurów! Podobno ekipa miała dostęp jedynie do białych gryzoni laboratoryjnych, dlatego zwierzęta na potrzeby filmu zostały pomalowane na szaro.

Zobacz nagranie:

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Ile wiesz o największych zwierzętach na świecie?

Pytanie 1 z 8

Największy gatunek pingwinów to:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: TVN24.pl, facebook.com

Tagi:

Redakcja swiatzwierzat.plAutor

Redakcja portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

7 mitów dotyczących koni i koniarzy, w które wciąż wierzymy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Aktywiści powiedzieli "nie" wyścigom konnym. Nadchodzi fala protestów?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co skraca życie zwierzaków? 7 najczęściej popełnianych błędów

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Rozpoczęło się rykowisko jeleni. Jak podejrzeć walkę samców?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Jeże masowo giną pod kołami samochodów. Czy można temu zapobiec?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Co sprawia, że zwierzęta popełniają samobójstwo? Poznaj odpowiedź

Czytaj więcej >